5 powodów, dlaczego warto jechać do Peru?

Peru to kraj, który zdecydowanie warto odwiedzić. Niestety większość podróżników, którzy planują podróż do Ameryki Południowej, z Peru kojarzy wyłącznie ruiny Machu Picchu. To prawda, zaginione miasto Inków jest najbardziej znaną wizytówką Peruwiańczyków. Jednak nie jest to jedyny powód, dla którego warto odwiedzić ten kraj. Są ich tysiące. W tym materiale poznasz główne powody, dla których powinieneś ruszyć do tego latynoskiego kraju jeszcze w tym roku. Zapraszamy!

1. Poznasz dżunglę, wybrzeże oraz peruwiańskie Andy!

Peru to kraj, w którym czeka na Ciebie niesamowita różnorodność. Podczas zaledwie kilku dni, będziesz miał możliwość poznać pustynne wybrzeże Pacyfiku, zobaczyć ośnieżone szczyty nawet 6 tysięcznych gór oraz wypocząć w porośniętej tropikalną roślinnością Amazonii. Brzmi fascynująco prawda?

To dopiero początek przygody! Każdy region zamieszkują różni ludzie. Tysiące gatunków zwierząt oraz roślin żyją w totalnie odmiennych warunkach klimatycznych. Nie uwierzysz, że podczas jednej wycieczki można zobaczyć tyle różnorodnych krajobrazów oraz smaków miejscowej kuchni. Będzie kolorowo i niezwykłe różnorodnie!

zdj. Paweł Wilk

2. Posmakuj miejscowych przysmaków.

Peru to zdecydowanie raj dla miłośników gastronomi. Jeśli lubisz spakować miejscowych potraw, tutaj czeka na Ciebie naprawdę bogate menu. Jesteś gotowy na przebycie trasy, wiodącej szlakiem miejscowych restauracji? To właśnie tam spróbujesz najlepszych potraw w świeżym wydaniu oraz niedrogiej cenie.

Gdy tylko będziesz w Limie, koniecznie spróbuj narodowej potrawy Peruwiańczyków, czyli Ceviche. Poczuj smak świeżej morskiej ryby ściętej w lekko kwaskowatym sosie z limonki. Pycha! Na deser poproś o Mazzamora, czyli…kisiel z fioletowej kukurydzy. Szukasz, więcej wrażeń? Zapraszamy w Andy. To najlepsze miejsce na skosztowanie miejscowego specjału, czyli pieczonej świnki morskiej!

zdj. Paweł Wilk

3. Ślady dawnych Inków na wyciągnięcie ręki.

Gdy już dobrze zjesz, przyjdzie czas, żebyś ruszył na inkaski szlak. Wiesz, że w Peru istnieje ponad 40 tysięcy kilometrów oryginalnych inkaskich dróg? Pomyśl ile zabytków kultury dawnych Inków, spotkasz po drodze? Tysiące. Zdradzimy Ci jeden sekret. Zostaw sobie Machu Picchu na deser, a wcześniej poznaj równie wartościowe perły tej niesamowitej kultury.

Wiedziałeś, że ruiny inkaskiego miasta Choquequirao, powierzchniowo są większe od zaginionego miasta? Koniecznie zobacz je na własne oczy. Słyszałeś, że kolonialny kościółek w Chinchero jest położony na fundamentach inkaskiego pałacu? Wiesz, że w mających ponad 500-letnią historię murach miasteczka Ollantaytambo do dziś mieszkają miejscowi Indianie? Wykorzystaj ta szanse i poznaj sekrety dawnych Inków.

zdj. Paweł Wilk

4. Peru z nutką adrenaliny? Daj się porwać przygodzie!

Jesteś miłośnikiem trekkingów? Poczujesz się tu jak ryba w wodzie. Peru posiada tysiące ciekawych tras wiodących przez góry. Podczas kilkudniowej pieszej wycieczki przez andyjskie szczyty zobaczysz lodowcowe jeziora, ośnieżone szczyty oraz dziewiczą przyrodę. Poczujesz, że żyjesz pełną gębą!

Chcesz więcej wrażeń? Spróbuj surfingu na falach Pacyfiku. Pragniesz zjechać na rowerze z 4 tysięcznego szczytu? Nie ma problemu, jest tu kilka tras, którymi dojedziesz aż do tropikalnej dżungli. A może pragniesz się trochę orzeźwić? Zapraszamy na rafting krętym andyjskim wąwozem. Będzie się działo!

zdj. Paweł Wilk

5. Poznaj prawdziwych Indian.

Nie zapominaj poznać sympatycznych Peruwiańczyków. Wiesz, że w Peru wiele osób biegle posługuje się językami takimi jak Quechua czy Ajmara? To właśnie spotkanie z miejscowymi, będziesz pamiętał do końca życia. Poznaj wspaniałych ludzi, którzy do dziś kultywują andyjskie tradycje, a Twoja wycieczka do Peru stanie się zupełnie wyjątkowa.

Chciałbyś uczestniczyć w lokalnym święcie? W Peru świętuje się praktycznie każdego miesiąca. Posłuchaj naszej rady: Przeznacz kilka dni na poznanie żywej kultury, a z pewnością trafisz na zupełnie unikalne wydarzenie. Tylko zatrzymaj się i przeżyj ten wyjątkowy moment całym sobą. Wtedy wycieczka do Peru stanie się przygoda Twojego życia.

zdj. Paweł Wilk

Marzysz o podróży do Ameryki Południowej? Wspaniale. Napisz do nas i już niebawem ruszymy poznać ten fascynujący kraj.

  Autor tekstu: Paweł Wilk

  ***

  Zapraszam również do odwiedzenia i polubienia naszego bloga podróżniczego Wnuczykije.pl

   

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.Email address is required.