Jak dojechać na lotnisko? [poradnik] – wszystkie lotniska w Polsce

W dobie tanich linii lotniczych, coraz więcej osób zaczęło podróżować samolotami. Nic w tym dziwnego, skoro, przykładowo, do Norwegii można polecieć nawet za 39 zł. Nie wspominając już o biletach za 1 zł, które jeszcze kilka lat temu były oferowane przez irlandzką linię lotniczą Ryanair. Niskie ceny, a co za tym idzie, duże zainteresowanie, spowodowało rozwój siatki połączeń z Polski. Co jednak ważniejsze, przyczyniło się również do budowy nowych i rozbudowy bądź przebudowy istniejących lotnisk.

Spis treści:

Porty lotnicze w Polsce

Obecnie w Polsce posiadamy 15 portów lotniczych, wykorzystywanych do transportu pasażerskiego. Są to:
– Warszawa Chopina (WAW)
– Warszawa Modlin (WMI)
– Kraków (KRK)
– Gdańsk (GDN)
– Katowice (KTW)
– Wrocław (WRO)
– Poznań (POZ)
– Rzeszów (RZE)
– Szczecin (SZZ)
– Lublin (LUZ)
– Bydgoszcz (BZG)
– Łódź (LCJ)
– Olsztyn – Mazury (SZY)
– Zielona Góra (IEG)
– Radom (RDO)

jak dojechać na lotnisko

Największym portem lotniczym w Polsce jest Lotnisko Chopina na Okęciu w Warszawie. Natomiast najmniejsze znaczenie, na chwilę obecną, mają lotniska w Zielonej Górze i Radomiu. Jedynymi województwami, które nie posiadają portów lotniczych są opolskie, podlaskie i świętokrzyskie.

Tanie linie lotnicze w Polsce

Najpopularniejsze tanie linie lotnicze to Ryanair i Wizzair. Operują one na 13 z 15 lotnisk w Polsce. Jedynymi nieobsługiwanymi przez nie portami, są Zielona Góra i Radom. Ze wszystkich pozostałych lata Ryanair, natomiast Wizzair operuje jedynie na 8 z nich. Najwięcej połączeń lotniczych znajdziecie z Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Krakowa (stąd lata tylko Ryanair), Katowic i Poznania. Liczba kierunków i połączeń co sezon jest uaktualniana. Warto również dodać, że cześć z wymienionych lotnisk stanowi bazy operacyjne Ryanaira (Kraków, Gdańsk, Poznań, Warszawa Modlin, Wrocław) i Wizzaira (Warszawa Okęcie, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Lublin) w Polsce.

jak dojechać na lotnisko

Jak dojechać na lotnisko?

Oprócz siatki połączeń jaką oferują linie lotnicze, dla pasażera istotne jest również to, jak dojechać na dane lotnisko. Jest to o tyle ważne, że niektóre porty lotnicze znajdują się w dość znacznej odległości od miast, do których są „przypisane” np. Katowice Pyrzowice czy Warszawa Modlin. W takim razie jak dojechać na lotnisko?

Jak dojechać na Lotnisko Chopina w Warszawie?

Największy międzynarodowy port lotniczy w Polsce. Położony jest w dzielnicy Włochy, na osiedlu Okęcie (ok. 8 km na pd-zach od centrum Warszawy). Lotnisko zostało otwarte w 1934 roku na lotnisku wojskowym. Pierwotna nazwa brzmiała Port Lotniczy Warszawa-Okęcie. W 2010 roku przyjęto nową, oficjalną nazwę – Lotnisko Chopina.
W 2017 roku, Okęcie obsłużyło prawie 16 mln pasażerów, co stanowi 39,4% wszystkich pasażerów w ruchu lotniczych (zarówno krajowym, jak i międzynarodowych) w Polsce.

Lotnisko Chopina w Warszawie – jak dojechać?

Adres: Żwirki i Wigury 1, 00-001 Warszawa
Strona internetowa lotniska: Lotnisko Chopina w Warszawie
Lotnisko jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum Warszawy. Dojazd jest możliwy zarówno autobusami, jak i pociągami. Na lotnisku funkcjonuje również terminal autokarowy dla autobusów dalekobieżnych oraz wycieczkowych.

Dojazd – komunikacja miejska

Lotnisko Chopina jest połączone z miastem pięcioma (4 dzienne, 1 nocna) liniami autobusowymi komunikacji miejskiej. Autobusy zatrzymują się w kluczowych węzłach komunikacyjnych miasta, a także przy większych hotelach.

Linia 175 – linia codzienna
Godziny kursowania: 04:29 – 22:58.
Trasa: Lotnisko Chopina – Plac Piłsudskiego
Ważniejsze przystanki: Dworzec Centralny (Dworzec PKP), Centrum (Metro Centrum), Plac Zamkowy (Stare Miasto)
Szczegółowy rozkład: ZTM – linia 175

Linia 188 – linia codzienna
Godziny kursowania: 04:48 – 23:18
Trasa: Lotnisko-Chopina – Gocławek Wschodni (Praga Południe)
Ważniejsze przystanki: Metro Politechnika, Plac na Rozdrożu (ok. Parku Łazienki), Rondo Wiatraczna
Szczegółowy rozkład: ZTM – linia 188

Linia 148 – linia codzienna
Godziny kursowania: 04:35 – 00:05 (ostatnie dwa kursy na trasie skróconej)
Trasa: Lotnisko-Chopina – Wiatraczna (Praga Południe)
Ważniejsze przystanki: Metro Imielin (dzielnica Ursynów), SGGW, Dolina Służewiecka, Gocław, Rondo Wiatraczna
Szczegółowy rozkład: ZTM – linia 148

Linia 331 – linia codzienna okresowa (nie kursuje w weekendy)
Godziny kursowania: 06:14 – 17:54
Trasa: Lotnisko-Chopina – Metro Wilanowska
Ważniejsze przystanki: Aleja Lotników, Metro Wilanowska
Szczegółowy rozkład: ZTM – linia 331

Linia N32 – linia nocna codzienna
Godziny kursowania: 23:16 – 04:49
Trasa: Lotnisko-Chopina – Centrum
Ważniejsze przystanki: Plac Zawiszy, Dworzec Centralny, Metro Świętokrzyska
Szczegółowy rozkład: ZTM – linia N32

W autobusach obowiązuje taryfa ZTM. Najtańszy jest bilet 20-minutowy (1,70 zł ulgowy, 3,40 zł normalny). Natomiast najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny jest bilet przesiadkowy 75-minutowy (strefa 1) – 2,20 zł ulgowy, 4,40 zł normalny. Cennik i rodzaje biletów znajdziecie tutaj.

Dojazd – pociąg

Na Lotnisko Chopina możecie dojechać również pociągiem z głównych dworców w Warszawie – Dworzec Centralny, Dworzec Zachodni i Dworzec Wschodni. Połączenia obsługiwane są przez dwóch przewoźników kolejowych – Szybką Kolej Miejską (SKM) i Koleje Mazowieckie (KM).

Szybka Kolej Miejska (SKM)

Linia SKM S2 – Warszawa Lotnisko Chopina – Sulejówek Miłosna
Dokładna trasa:
WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Al. Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Ochota – Warszawa Śródmieście – Warszawa Powiśle – Warszawa Stadion – Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów – Warszawa Wesoła – Warszawa Wola Grzybowska – Sulejówek – SULEJÓWEK MIŁOSNA.

Linia SKM S3 – Warszawa Lotnisko Chopina – Legionowo Piaski/Wieliszew
Dokładna trasa:
WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Al. Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Centrum – Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI/WIELISZEW.

Rozkład jazdy SKM

W pociągach SKM obowiązują bilety ZTM. Należy zwrócić uwagę na rozróżnienie stref. Jeśli będziecie jechać z Legionowa bądź Sulejówka obowiązują bilety na strefę 2 (przystanki graniczne to Warszawa Choszczówka oraz Warszawa Wola Grzybowska).
Cennik i rodzaje biletów znajdziecie tutaj.

Koleje Mazowieckie (KM)

Linia RL – Warszawa Lotnisko Chopina – Modlin
Dokładna trasa:
WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Al. Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia – Warszawa Toruńska – Warszawa Płudy – Legionowo – Legionowo Przystanek – Chotomów – Nowy Dwór Mazowiecki – Modlin

Rozkład jazdy KM

W pociągach Kolei Mazowieckich obowiązują bilety Kolei Mazowieckich. W przypadku podróży ze stacji w obrębie Warszawy, jest możliwość podróżowania na podstawie wszystkich biletów z taryfy ZTM (ale tylko w linii RL – jadącej na lotnisko).

WAŻNE:
Pociągi SKM – na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina (linia S2) i Warszawa Płudy – Warszawa Lotnisko Chopina (linia S3) honorowane są wszystkie bilety z taryfy Kolei Mazowieckich (również Bilet Lotniskowy)
Pociągi KM – na odcinku Warszawa Płudy – Warszawa Lotnisko Chopina w pociągach linii RL Kolei Mazowieckich honorowane są wszystkie bilety ZTM.

Dojazd – samochód

Lotnisko Chopina jest położone ok. 8 km na południowy zachód od centrum Warszawy, w pobliżu tras szybkiego ruchu S2, S7 i S8. Z centrum najlepiej dojechać ul. Żwirki i Wigury. Na terenie lotniska znajduje się parking długoterminowy (oznaczenie P4). Przeznaczony on jest dla kierowców, którzy zamierzają zaparkować auto na co najmniej jeden dzień. Parking jest strzeżony całodobowo. Opłaty dokonuje się w kasach automatycznych, na podstawie biletów parkingowych, które pobiera się przy wjeździe. Kasy znajdują się przy wyjeździe z parkingu. Płacić można zarówno gotówką, jak i kartą.

Można również dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca parkingowego – formularz rezerwacyjny.

Cennik parkingu P4:
1-5 dni – 200 zł brutto
6-10 dni – 220 zł brutto
11-15 dni – 270 zł brutto
każda kolejna rozpoczęta doba – 10 zł brutto

Jeśli szukalibyście noclegów w sąsiedztwie lotniska, to możecie skorzystać z tego linka.

jak dojechać na lotnisko

Jak dojechać na Lotnisko Warszawa Modlin?

Port lotniczy Warszawa Modlin, został uruchomiony dla lotów pasażerskich w 2012 roku. Powstał on na bazie dawnego lotniska wojskowego, które istniało od 1940 do 2000 roku. Obecnie jest to drugi port w aglomeracji warszawskiej. Mimo iż w nazwie widnieje Warszawa, to samo lotnisko położone jest 35 km na północny wschód od centrum stolicy. Na chwilę obecną z Modlina operuje głównie jedna linia lotnicza – Ryanair, która również posiada tam swoją bazę operacyjną.

Port Lotniczy Warszawa-Modlin – jak dojechać?

Adres: Generała Wiktora Thommée 1a, 05-102 Nowy Dwór Mazowiecki
Strona internetowa lotniska: Lotnisko Warszawa-Modlin
Lotnisko jest w miarę dobrze skomunikowane z Warszawą. Głównym środkiem transportu jest pociąg, ale dojechać można również autobusem (specjalna linia). Ze względu na to, że Modlin leży poza granicami Warszawy, nie ma możliwości dojazdu do lotniska komunikacją miejską.

Dojazd – pociąg

Bezpośrednio na lotnisko, pociągiem nie można dojechać. Należy wysiąść na stacji Modlin i stamtąd kursuję Shuttle busy, należące do regionalnego przewoźnika – Kolei Mazowieckich.

Koleje Mazowieckie

Koleje Mazowieckie wprowadziły specjalny rodzaj biletu – Bilet Lotniskowy (koszt to 19 zł – stan na 26.06.2018). Oferta ta ma ułatwić podróżnym dojazd z Warszawy na lotnisko, jak również podróż z lotniska do Warszawy. Bilet obejmuje przejazd łączony tzn. z Warszawy do Modlina pociągiem KM, następnie ze stacji kolejowej Modlin do portu lotniczego autobusem. Autobusy w barwach Kolei Mazowieckich kursują co około 20-30 minut, a ich rozkład jest ściśle powiązany z rozkładem pociągów KM. Pociągi kursują ze stacji Warszawa Wschodnia (przez Warszawę Centralną i Warszawę Wschodnią), bądź ze stacji Warszawa Gdańska. Dojazd na lotnisko z centrum Warszawy trwa około 60 minut.

Pociągi dalekobieżne

PKP wyciągnęły również pomocną dłoń dla pasażerów jadących spoza aglomeracji warszawskiej i ustanowiły stację PKP Modlin, stacją, na której zatrzymują się pociągi TLK i EIC następujących relacji:

IC „Warmia” -> Warszawa Zachodnia – Olsztyn Główny
IC „Orłowicz” -> Olsztyn Główny – Kraków Główny
IC „Mazury” -> Łódź Fabryczna – Olsztyn Główny
IC „Kormoran” -> Olsztyn Główny – Wrocław Główny
IC „Sienkiewicz” -> Kraków Główny – Olsztyn Główny
IC „Kolberg” -> Olsztyn Główny – Kraków Główny
IC „Żeromski” -> Kraków Główny – Olsztyn Główny
TLK „Wybrzeże” -> Gdynia Główna – Warszawa Zachodnia
TLK „Małopolska” -> Gdynia Główna – Przemyśl Główny
TLK „Posejdon” -> Gdynia Główna – Łódź Fabryczna
TLK „Pobrzeże” -> Łódź Fabryczna – Kołobrzeg
TLK -> Warszawa Zachodnia – Łeba
TLK -> Szczecin Główny – Łódź Fabryczna
TLK -> Przemyśl Główny – Gdynia Główna
TLK -> Gdynia Główna – Jasło/Krynica Zdrój/Zakopane
TLK -> Gdynia Główna – Kraków Głowny

(wykaz pociągów aktualny na czerwiec 2018 r.)

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów znajdziecie na stronie PKP .

Pasażerowie pociągów dalekobieżnych, z dworca na lotnisko mogą dostać się autobusami Kolei Mazowieckich. Bilet na taki przejazd można zakupić bezpośrednio u kierowcy (koszt biletu to 5 zł – stan na 26.06.2018 r.). Pierwszy autobus w stronę lotniska odjeżdża o godzinie 4:00 rano, a ostatni o 23:25. Tutaj znajdziecie aktualny rozkład jazdy.

Dojazd – autobusy

Z Warszawy na lotnisko Warszawa Modlin kursują specjalne autobusy linii ModlinBus i OKBus. Autobus odjeżdżają spod Pałacu Kultury i Nauki w centrum Warszawy (od strony Kinoteki) oraz z Lotniska Chopina. Przejazd z centrum na lotnisko Warszawa Modlin trwa około 55 minut. Bilety można kupić od 9 zł (im wcześniej kupicie, tym będą tańsze), możnaZakup biletów możliwy jest przez Internet, na lotnisku lub bezpośrednio w autobusie. Płatność można zrealizować gotówką, kartą oraz w walucie obcej.

Oprócz Warszawy, autobusy ModlinBus i OKBus kursują również na trasach z Płocka, Włocławka, Łodzi, Kazimierze Dolnego, Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego, Ciechocinka i Torunia.

Lotnisko w Modlinie obsługuje również kilka innych linii autobusowych:
– Linia Contbus – trasa Modlin – Lublin,
– Linia Podlasie – Express – trasa Białystok – Jeżewo – Zambrów – Ostrów Mazowiecka – Wyszków,
– Linia Radex – trasa Orneta – Olsztyn – Olsztyne,
– Linia Żak Express – trasa Suwałki – Augustów – Ełk – Grajewo – Szczuczyn – Stawiski – Łomża.

Dojazd – samochód

Port Lotniczy Warszawa Modlin, położone jest 35 km na północny wschód od centrum Warszawy. W sąsiedztwie lotniska krzyżują się dwie ważne drogi: trasa szybkiego ruchy S7 oraz droga krajowa DK62.

Na terenie lotniska można wyróżnić 3 parkingi – P1, P3 i P7.
Parking P1 – znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska. Dotarcie do niego z terminala zajmuje kilka minut.
Parking P3 – znajduje się w odległości ok. 500 metrów od terminala. Dotarcie do niego zajmuje kilkanaście minut.
Parking P7 (długoterminowy) – przeznaczony dla osób wybierających się w dłuższą podróż. Znajduje się ok. 3 km od terminala, w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego. Między parkingiem a terminalem kursuje bezpłatny autobus.

Cennik:
Parking P1:
– do 8 godzin – 50 zł
– 1 doba – 65 zł
– 2 doby – 75 zł
– 3 doby – 85 zł
– 4 doby – 95 zł
– 5 dób – 110 zł
– każda kolejna rozpoczęta doba – 20 zł

Parking P3:
– do 8 godzin – 34 zł
– 1 doba – 45 zł
– 2 doby – 50 zł
– 3 doby – 60 zł
– 4 doby – 70 zł
– 5 dób – 80 zł
– każda kolejna rozpoczęta doba – 15 zł

Parking P7:
– 1 doba – 45 zł
– 2 doby – 50 zł
– 3-4 doby – 50 zł
– 5-7 dób – 60 zł
– 8-9 dób – 75 zł
– 10-12 dób – 95 zł
– 13-15 dób – 105 zł
– każda kolejna rozpoczęta doba powyżej 15 dób – 5 zł
– abonament miesięczny – 190 zł

Szczegółowy cennik parkingów znajdziecie tutaj.

Jak dojechać na Lotnisko w Krakowie?

Port lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice, to międzynarodowe lotnisko, położone w miejscowości Balice, 11 km na zachód od centrum Krakowa. Obecnie jest drugim polskim lotniskiem, pod kątem liczby odprawianych pasażerów, jak również operacji lotniczych.

Lotnisko Kraków-Balice – jak dojechać?

Adres: kapitana Mieczysława Medweckiego 1, 32-083 Balice
Strona internetowa lotniska: Lotnisko Kraków Balice
Lotnisko jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum Krakowa. Dojazd jest możliwy zarówno komunikacją miejską, jak i pociągami. Na lotnisku funkcjonuje również terminal autokarowy dla autobusów dalekobieżnych

Dojazd – komunikacja miejska

Lotnisko w Balicach połączone jest z Krakowem dwie liniami dziennymi oraz jedną linią nocną. Są linie aglomeracyjne, na które obowiązuje bilet aglomeracyjny. Czas przejazdu (w zależności od natężenia ruchu) to ok. 40 minut. Możecie zakupić jeden z 5 rodzajów biletów:
– bilet jednoprzejazdowy – ulgowy 2 zł, normalny 4 zł,
– czasowy 60-minutowy – ulgowy 2,5 zł, normalny 5 zł,
– czasowy 90-minutowy – ulgowy 3 zł, normalny 6 zł,
– czasowy 24-godzinny – ulgowy 10 zł, normalny 20 zł,
– czasowy 7-dniowy – ulgowy 31 zł, normalny 62 zł.

Bilety możecie kupić w automatach biletowych bądź u kierowcy (ale tylko gdy nie ma opcji kupna w automacie i jedynie bilety jednorazowe bądź godzinne. Płatność tylko gotówką).

Linia 208
Godziny kursowania: 04:35 – 21:20.
Trasa: Kraków Airport – Dworzec Główny Wschód
Ważniejsze przystanki: Dworzec Główny Wschód, Politechnika, Nowy Kleparz, Bronowice Wiadukt
Szczegółowy rozkład: Linia 208

Linia 252
Godziny kursowania: 05:18 – 23:08.
Trasa: Kraków Airport – Os.Podwawelskie
Ważniejsze przystanki: Muzeum Narodowe, Centrum Kongresowe ICE,
Szczegółowy rozkład: Linia 252

Linia 902 – linia nocna
Godziny kursowania: 23:25 – 04:55.
Trasa: Kraków Airport – Dworzec Główny Wschód
Ważniejsze przystanki: Uniwersytet Jagielloński, Teatr Bagatela, Stary Kleparz, Dworzec Główny
Szczegółowy rozkład: Linia 902

Strona komunikacji miejskiej w Krakowie – informacje odnośnie połączeń i biletów.

Dojazd – pociąg

Na lotnisku Kraków-Balice znajduje się stacja kolejowa „Kraków Lotnisko”, na której zatrzymują się pociągi, obsługiwane przez Koleje Małopolskie. Dojazd z centrum Krakowa trwa ok. 20 minut. Pociąg kursuje na dwóch trasach – skróconej z Krakowa Głównego, i dłuższej z Wieliczki (przez Kraków Główny). Bilet na trasie Kraków Główny – Kraków Lotnisko, kosztuje 9 zł. Natomiast z Wieliczki – 12,50 zł.

Trasa 1: Kraków Główny – Kraków Łobzów – Kraków Młynówka – Kraków Zakliki – Kraków Olszanica – Kraków Lotnisko

Trasa 2: Wieliczka Rynek-Kopalnie – Wieliczka Park – Wieliczka Bogucice – Kraków Bież. Drożdż. – Kraków Bieżanów – Kraków Prokocim – Kraków Płaszów – Kraków Zabłocie – Kraków Główny – Kraków Łobzów – Kraków Młynówka – Kraków Zakliki – Kraków Olszanica – Kraków Lotnisko

Rozkład jazdy znajdziecie możecie sprawdzić tutaj.

Dojazd – autobusy

Na lotnisku Kraków-Balice zatrzymują się także dalekobieżne linie autobusowe. Przystanek znajduje się w środkowej wiacie przystankowej.

Lotnisko obsługują następujące linie autobusowe:
– linia Neobus – trasa Wrocław – Polańczyk
– linia Leo Express – z lotniska można skorzystać z wielu różnych połączeń m.in. do Katowic, Częstochowy, Łodzi, Torunia, Gdańsk, a także do Ostravy (Czechy) i Koszyc (Słowacja)
– linia REGIOJET – trasa Ostrava Svinov – Kraków MDA
– linia FLIXBUS – trasa Kraków MDA – Kraków Airport – Praga

Dojazd – samochód

Lotnisko Kraków-Balice położone jest 11 km na zachód od centrum Krakowa, w miejscowości Balice. W bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego przebiega autostrada A4, droga ekspresowa S7 (stanowiąca jednocześnie część obwodnicy Krakowa) oraz droga wojewódzka nr 774.

Na terenie lotniska można wyróżnić 1 parking wielopoziomowy – P1, oraz dwa parkingi terenowe P2 i P3. Wszystkie zlokalizowane są w sąsiedztwie terminala pasażerskiego. Płatność następuje w automatach biletowych, znajdujących się na terenie parkingów.

Cennik:
Parking wielopoziomowy P1:
– pierwsza doba (powyżej 6 godzin) – 60 zł
– 1 do 2 rozpoczętej doby – 100 zł
– 1 do 3 rozpoczętej doby – 120 zł
– 1 do 4 rozpoczętej doby – 140 zł
– 1 do 5 rozpoczętej doby – 160 zł
– 1 do 6 rozpoczętej doby – 180 zł
– 1 do 7 rozpoczętej doby – 200 zł
– każda następna doba po 1 tyg. – 10 PLN

Parkingi terenowe P2 i P3:
– pierwsza doba (powyżej 6 godzin) – 54 zł
– 1 do 2 rozpoczętej doby – 65 zł
– 1 do 3 rozpoczętej doby – 75 zł
– 1 do 4 rozpoczętej doby – 80 zł
– 1 do 5 rozpoczętej doby – 85 zł
– 1 do 6 rozpoczętej doby – 90 zł
– 1 do 7 rozpoczętej doby – 95 zł
– każda następna doba po 1 tyg. – 10 zł

Szczegółowy cennik oraz regulamin znajdziecie tutaj. Natomiast pod tym linkiem możecie dokonać rezerwacji miejsc parkingowych.

jak dojechać na lotnisko

Jak dojechać na Lotnisko w Gdańsku?

Port lotniczy im. Lecha Wałęsy Gdańsk-Rębiechowo to międzynarodowe lotnisko, położone 10 km od centrum Gdańska i Sopotu, oraz 23 km od centrum Gdyni. Port znajduje się w gdańskiej dzielnicy Matarnia. Jest to obecnie 3 polski port lotniczy pod kątem odprawianych pasażerów (za Warszawą i Krakowem). Gdańsk Rębiechowo stanowi również lotnisko zapasowe dla Lotniska Chopina w Warszawie.

Lotnisko Gdańsk – jak dojechać?

Adres: ul. Juliusza Słowackiego 200, 80-298 Gdańsk
Strona internetowa lotniska: Lotnisko Gdańsk-Rębiechowo
Lotnisko Gdańsk-Rębiechowo jest, podobnie jak lotnisko w Krakowie czy w Warszawie, bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta. Dojechać można zarówno za pomocą komunikacji miejskiej, jak również Szybką Koleją Miejską. Dodatkowo na lotnisku zatrzymują się także autobusy dalekobieżne.

Dojazd – komunikacja miejska

Na gdańskie lotnisko kursują dwie dzienne linie autobusowe oraz jedna nocna (z terenu Gdańska). Oprócz tego komunikacją miejską można się dostać również do Sopotu. Wszystkie linie obsługiwane są przez ZTM Gdańsk. Bilet z centrum Gdańska na lotnisko w taryfie dziennej kosztuje – ulgowy 1,60 zł, normalny 3,20 zł. Natomiast w taryfie nocnej ulgowy 2,10 zł, normalny 4,20 zł. Szczegółowy cennik znajdziecie tutaj.

Linia 110
Godziny kursowania: 05:05 – 22:46.
Trasa: Port Lotniczy – Gdańsk-Wrzeszcz Dworzec PKP
Ważniejsze przystanki: Potokowa, Zabytkowa, Galeria Bałtycka, Wrzeszcz PKP
Szczegółowy rozkład: Linia 110

Linia 210
Godziny kursowania: 04:51 – 22:19.
Trasa: Osowa PKP – Port Lotniczy – Gościnna (przez Gdańsk Dworzec Główny)
Ważniejsze przystanki: Potokowa, Warneńska, Dworzec Główny, Brama Wyżynna, Toruńska
Szczegółowy rozkład: Linia 210

Linia 122
Godziny kursowania: 05:43 – 22:05.
Trasa: Port Lotniczy – Sopot Kamienny Potok SKM
Ważniejsze przystanki: Potokowa, Galeria Bałtycka, Wojska Polskiego, Sopot Polna, Sopot Kamienny Potok SKM
Szczegółowy rozkład: Linia 122

Linia N3 – linia nocna
Godziny kursowania: kierunek Dworzec Główny: 23:17 – 04:08, kierunek Wrzeszcz PKP: 23:37 – 04:37
Trasa: Wrzeszcz PKP – Port Lotniczy – Dworzec Główny
Ważniejsze przystanki: Zabytkowa, Galeria Bałtycka, Potokowa, Urząd Miejski, Hucisko
Szczegółowy rozkład: Linia N3

Strona ZTM Gdańsk.

Dojazd – pociąg

Na Lotnisko Gdańsk-Rębiechowo można dojechać Szybką Koleją Miejską (Pomorską Koleją Metropolitarną). Stacja SKM „Gdańsk Port Lotniczy” znajduje się bezpośrednio przy Terminalu pasażerski, do którego można dojść specjalnym tunelem dla pasażerów. Pociągi SKM kursują na trzech trasach:

Trasa S6:
Gdynia Główna – Sopot – Gdańsk Oliwa – Gdańsk Wrzeszcz – Gdańsk Strzyża – Gdańsk Jasień – Gdańsk Kiełpinek – Gdańsk Port Lotniczy – Żukowo Wschodnie – Żukowo – Borkowo – Babi Dół – Kiełpino Kartuskie – Somonino – Sławki – Wieżyca – Krzesna – Gołubie Kaszubskie – Skorzewo – Kościerzyna

Trasa S9:
Gdańsk Wrzeszcz – Gdańsk Strzyża – Gdańsk Niedźwiednik – Gdańsk Brętowo – Gdańsk Jasień – Gdańsk Kiełpinek – Gdańsk Matarnia – Gdańsk Port Lotniczy – Gdańsk Rębiechowo – Rębiechowo – Pępowo Kartuskie – Żukowo Wschodnie – Żukowo – Borkowo – Dzierżążno – Kartuzy

Trasa S10:
Gdynia Główna – Gdynia Stadion – Gdynia Karwiny – Gdańsk Osowa – Gdańsk Rębiechowo – Gdańsk Port Lotniczy – Gdańsk Matarnia – Gdańsk Kiełpinek – Gdańsk Jasień – Gdańsk Brętowo – Gdańsk Niedźwiednik – Gdańsk Strzyża – Gdańsk Wrzeszcz

W pociągach SKM obowiązuje taryfa uwzględniająca długość trasy w kilometrach tzn. są bilety na odcinki 1-6 km, 7-12 km, 13-18 km itd. Im dalej tym drożej. Bilet z Dworca Głównego PKP w Gdańsku do stacji Gdańsk Port Lotniczy kosztuje 6,50 zł.
Połączenie najlepiej sprawdzić na stronie SKM. Natomiast pod tym linkiem znajdziecie rozpiskę taryfową biletów.

WAŻNE:
Obecnie (stan na czerwiec 2018) nie ma bezpośredniego pociągu z Dworca Głównego. Ze względu na trwający remont, uległy zmianie rozkłady jazdy pociągów. Trasa z Gdańska Głównego została skrócona do stacji Gdańsk Wrzeszcz. I to właśnie na tej stacji będzie trzeba się przesiąść, aby dojechać na lotnisko. Cena biletu, mimo przesiadki, pozostaje taka sama (płaci się za długość odcinka, a ten pozostaje taki sam). Pociągi z Dworca Głównego do stacji Gdańsk Wrzeszcz kursują normalnie.

Dojazd – autobusy

Na lotnisku Gdańsk Rębiechowo zatrzymuje się również kilku przewoźników dalekobieżnych:
– linia Air-Transfer – trasa Koszalin – Sławno – Słupsk – Lębork – Port Lotniczy Gdańsk
– linia Arriva Bus Transport Polska – trasa Toruń – Gdańsk Dworzec PKS – Port Lotniczy Gdańsk
– linia GDNExpress – trasa Bydgoszcz – Osielsko – Świecie – Port Lotniczy Gdańsk
– linia Transwal – trasa Bartoszyce – Lidzbark Warmiński – Port Lotniczy Gdańsk
– linia Wagner Transport – trasa Olsztyn – Ostróda – Port Lotniczy Gdańsk

Dojazd – samochód

Lotnisko Gdańsk Rębiechowo położone jest 10 km na zachód od centrum Gdańska i od Sopotu, oraz 23 km od centrum Gdyni. Port znajduje się w sąsiedztwie trójmiejskiej obwodnicy E28, która łączy się trasami szybkiego ruchu S6 i S7.

Na terenie lotniska funkcjonuje 5 parkingów – dwa krótkoterminowe (P1 i P3), dwa długoterminowe (P4 i P5) oraz jeden zwany „najtańszy” (P6). Parkingami zarządza firma Interparking.

Cennik:
Parking P4 i P5:
– 1-3 dni – 19 zł,
– 4-8 dni – 69 zł,
– 9-15 dni – 89 zł,
– 22-28 dni – 99 zł,
– każda kolejna doba – 5 zł.

Parking P6 – najtańszy:
– 1-2 dni – 18 zł,
– każdy następny dzień (3-10 dni) – 3 zł (za każdą rozpoczętą dobę),
– każdy następny dzień (11-14 dni) – 2 zł (za każdą rozpoczętą dobę),
– 15-21 dni – 52 zł,
– 22-28 dni – 61 zł,
– każdy kolejny dzień – 3 zł.

Szczegółowy cennik wszystkich parkingów oraz regulamin znajdziecie tutaj. Natomiast rezerwacji miejsca parkingowego możecie dokonać za pomocą specjalnego formularza.

jak dojechać na lotnisko

Jak dojechać na Lotnisko w Katowicach?

Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach, zwany również Katowice Airport, to międzynarodowe lotnisko, położone ok. 30 km na północ od centrum Katowic, w miejscowości Pyrzowice. Dysponuje on jednym z najdłuższych dróg startowych w Polsce (3200 metrów długości i 45 metrów szerokości). Pod kątem liczby odprawianych pasażerów i przeprowadzonych operacji lotniczych, Katowice Airport są czwartym portem lotniczym w kraju.

Lotnisko Katowice – jak dojechać?

Adres: Wolności 90, 42-625 Ożarowice
Strona internetowa lotniska: Lotnisko Katowice Pyrzowice
Lotnisko Katowice Airport jest głównym lotniskiem dla województwa śląskiego. Biorąc pod uwagę połączenia z Katowicami (stolicą i głównym miastem województwa, a także miastem, do którego przypisane jest lotnisko) port jest średnio skomunikowany. Z Katowic dojazd jest możliwy specjalną linią autobusową. Oprócz tego komunikacją miejską można dojechać także z Bytomia, Mierzęcic i Tarnowskich Gór. Docelowo (zakończenie prac w 2022 roku) planowane jest bezpośrednie połączenie kolejowe z lotniskiem. Z lotniskiem jest natomiast bardzo dobre połączenie drogowe.

Dojazd – komunikacja miejska

Komunikacja miejsca w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym, obsługiwana jest przez Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (KZK GOP), na liniach której obowiązuje jednolita taryfa biletowa. Od 1 stycznia 2019 roku obowiązki KZK GOP ma przejąć Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM), a KZK GOP przestanie istnieć.
Obecnie do KZK GOP należy: Bytom, Bobrowniki, Będzin, Bieruń, Chorzów, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Chełm Śląski, Gierałtowice, Gliwice, Imielin, Katowice, Knurów, Lędziny, Mysłowice, Piekary Śląskie, Pilchowice, Psary, Pyskowice, Radzionków, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Świętochłowice, Wojkowice i Zabrze. Na wspólnym bilecie można można również jeździć autobusami w Tarnowskich Górach, mimo iż sama gmina nie przystąpiła do związku.
Na lotnisko Katowice Pyrzowice kursują obecnie 5 linii autobusowych. Docelowym przystankiem jest przystanek „Pyrzowice Port Lotniczy”.

Linia 17
Godziny kursowania: 04:23 – 20:56.
Trasa: Bytom Dworzec – Siedliska.
Miasta na trasie: Bytom, Radzionków, Świerklaniec, Ożarowice, Bobrowniki, Mięrzecice
Szczegółowy rozkład: Linia 17

Linia 53
Godziny kursowania: 06:28 – 18:19.
Trasa: Bytom Dworzec – Pyrzowice Port Lotniczy
Miasta na trasie: Bytom, Piekary Śląskie, Bobrowniki, Ożarowice
Szczegółowy rozkład: Linia 53

Linia 85
Godziny kursowania: 04:15 – 23:02.
Trasa: Bytom Dworzec – Pyrzowice Port Lotniczy
Miasta na trasie: Bytom, Piekary Śląskie, Bobrowniki, Ożarowice
Szczegółowy rozkład: Linia 85

Linia 717
Godziny kursowania: 6:33 – raz dziennie
Trasa: Świerklaniec Park – Pyrzowice Port Lotniczy
Miasta na trasie: Ożarowice, Bobrowniki, Świerklaniec
Szczegółowy rozkład: Linia 717

Linia 738
Godziny kursowania: 5:21 – 20:26 – kierunek Tarnowskie Góry, 4:13 – 18:53 – kierunek Siewierz
Trasa: Tarnowskie Góry Dworzec – Siewierz Dom Kultury
Miasta na trasie: Siewierz, Mięrzecice, Ożarowice, Bobrowniki, Świerklaniec, Tarnowskie Góry
Szczegółowy rozkład: Linia 738

Rozkład jazdy oraz wyszukiwarkę połączeń znajdziecie bezpośrednio na stronie KZK GOP.

Taryfa biletowa rozróżnia ceny biletów w zależności, od czasu podróży, jak również liczby gmin, przez które przebiega trasa (ilość stref):
1. Przejazd jednorazowy w granicach jednego miasta (gminy) lub przez 20 minut od momentu skasowania (z możliwością przesiadek) – 3,20 zł bilet normalny; 1,60 zł bilet ulgowy,
2. Przejazd jednorazowy w granicach dwóch sąsiadujących miast (gmin) lub przez 40 minut od momentu skasowania (z możliwością przesiadek) – 3,80 zł bilet normalny; 1,90 zł bilet ulgowy,
3. Przejazd jednorazowy w granicach trzech i więcej miast (gmin) lub przez 90 minut od momentu skasowania (z możliwością przesiadek) – 4,80 zł bilet normalny; 2,40 zł bilet ulgowy.

Bilety można zakupić w biletomatach, a także w autobusach (w tym przypadku można kupić jedynie bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy, które uprawniają do podróży przez 90 minut od momentu skasowania (z możliwością przesiadek) bądź na całej trasie autobusu, w którym bilet został zakupiony). Szczegółowy cennik biletów znajdziecie tutaj.

Linia Lotnisko
Na lotnisko kursuje również specjalna linia autobusowa „Linia Lotnisko” (trasa Katowice Dworzec PKP – Lotnisko Katowice Pyrzowice), obsługiwana przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Katowice (PKM Katowice). Mimo że linia obsługiwana jest przez PKM Katowice, to w autobusach obowiązuje specjalna taryfa (bilety komunikacji miejskiej nie uprawniają do przejazdu tą linią). Bilet jednorazowy kosztuje 27 zł, ulgowy (dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat) – 13 zł. Można skorzystać również z promocyjnego biletu w cenie 22 zł – należy jedynie zarejestrować się w programie Fly Silesia (program jest darmowy). Szczegóły programu na ich stronie.
Szczegółowy cennik znajdziecie na stronie linii. Bilety można nabyć bezpośrednio u kierowcy albo w internetowym systemie sprzedaży.
Rozkład jazdy jest dostępny tutaj.

Metropolitalne Linie Lotniskowe
13 listopada 2018 zostały uruchomione cztery linie autobusowe łączące główne miasta należące do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice Airport w Pyrzowicach. Dzięki nowym połączeniom, na lotnisko w Pyrzowicach, będzie można bezpośrednio dojechać z: Katowic, Gliwic, Zabrza, Bytomia, Piekar Śląskich, Sosnowca oraz z Będzina.
Bilet na przejazd na lotnisko kosztuje 14 zł (7 zł bilet ulgowy). Jednocześnie jest to bilet 24-godzinny, który uprawnia do korzystania z przejazdu wszystkimi liniami autobusowymi, tramwajowymi i trolejbusowymi, obsługiwanymi przez KZK GOP, MZK Tychy oraz MZKP Tarnowskie Góry. Zostały również wprowadzone nowe bilety 30 i 90 dniowe, uprawniające do korzystania ze wszystkich linii komunikacji miejskiej na terenie miast metropolii oraz linii na lotnisko.

Co ważne do przejazdu metropolitalnymi liniami lotniskowymi NIE UPRAWNIAJĄ pozostałe bilety (tj. bilety jednorazowe strefowo-czasowe, bilety w taryfie odległościowej oraz bilety okresowe – 7-, 30- i 90-dniowe).

Więcej informacji o biletach znajdziecie pod tym linkiem.

Linia AP1
Trasa: Gliwice Plac Piastów – Zabrze Multikino – Bytom Karb – Piekary Śląskie Szarlej Kaufland – Pyrzowice Port Lotniczy
Szczegółowy rozkład: Linia AP1

Linia AP2
Trasa: Katowice Dworzec – Katowice Sokolska – Katowice Strefa Kultury – Sosnowiec Dworzec PKP – Będzin Stadion – Pyrzowice Port Lotniczy
Szczegółowy rozkład: Linia AP2

Linia AP3
Trasa: Katowice Dworzec – Pyrzowice Port Lotniczy,
Szczegółowy rozkład: Linia AP3

Linia AP4
Trasa: Tychy Dworzec PKP – Katowice Giszowiec Osiedle – Katowice Dworzec.
Szczegółowy rozkład: Linia AP4

Więcej informacji o Metropolitalnych Liniach Autobusowych znajdziecie tutaj.

Dojazd – autobusy

Oprócz komunikacji miejskiej, na lotnisko Katowice Airport można dostać się za pomocą prywatnych przewoźników. Najwięcej tego typu połączeń funkcjonuje na trasie z Krakowa, Katowic i Częstochowy.

Firma Matuszek – kursuje na trasie Katowice – Lotnisko Pyrzowice i Kraków – Lotnisko Pyrowice. Busy odjeżdżają z przystanków zlokalizowanych przy dworcach PKP (w Krakowie bezpośrednio z Dworca MDA). Ich rozkład dostosowany jest rozkładu lotów takich linii jak Wizzair czy Ryanair. Koszt biletu z Krakowa wynosi 44 zł w jedną stronę i 88 zł powrotny. Z Katowic natomiast jest to koszt 20 zł w jedną stronę i 40 zł w dwie. Szczegółowy rozkład i cennik znajdziecie pod tym linkiem.

Firma Pyrzowice Ekspres – kursuje na trasach Częstochowa – Lotnisko Pyrzowice, Kraków – Lotnisko Pyrzowice i Katowice – Lotnisko Pyrzowice. W Krakowie zatrzymuje się na Dworcu MDA, natomiast w Częstochowie i Katowicach na przystanku autobusowym przy Dworcu PKP. Koszt biletów:
– z Krakowa – 43 zł w jedną stronę i 86 zł powrotny,
– z Katowic – 20 zł w jedną stronę i 40 zł powrotny,
– z Częstochowy – 60 zł w jedną stronę i 100 zł powrotny.
Istnieje również możliwość zamówienia transferu indywidualnego dla 4, 6, 8 i 15 osób, z takich miast jak Katowice, Kraków, Częstochowa, Oświęcim, Wieliczka, Zakopane, Bielsko Biała i Rzeszów. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Firma Leo Express – linia kursuje na trasie Ostrawa – Bohumin – Rybnik – Gliwice – Lotnisko Katowice Pyrzowice. Bilety można kupić bezpośrednio na stronie przewoźnika.

Dojazd – samochód

Na lotnisko Katowice Pyrzowice prowadzi bezpośrednio droga wojewódzka nr 913. Droga ta krzyżuje się bezpośrednio z drogą krajową nr 78, łączącą województwo świętokrzyskiej z granicą polsko-czeską w Chałupkach. Oprócz tego droga wojewódzka nr 913 krzyżuje się również z drogą ekspresową S1 (Wschodnią Obwodnicą GOP) poprzez bezkolizyjny węzeł Pyrzowice-Lotnisko.
W sąsiedztwie lotniska przebiega również autostrada A1, która łączy się bezpośrednio z drogą ekspresową S1, poprzez bezkolizyjny węzeł Pyrzowice. Autostrada A1 umożliwia dojazd do lotniska z południa województwa śląskiego, a także z Czech. Dodatkowo w Gliwicach krzyżuje się z autostradą A4.

Na terenie lotniska funkcjonują 4 parkingi – dwa niestrzeżone, jeden strzeżony oraz jeden Premium, posiadający miejsca zadaszone. Miejsca na parkingu można zarezerwować online.

Parking P1 – główny parking niestrzeżone, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie terminali A i B. Posiada 1242 miejsca parkingowe. Cennik:
– 1 godzina – 5 zł,
– 1 doba – 60 zł,
– 2 dni – 100 zł,
– 3 dni – 120 zł,
– 7 dni – 200 zł,
– 14 dni – 270 zł.
Szczegółowy cennik i regulamin znajdziecie tutaj.

Parking P2 – niestrzeżony parking, przeznaczony do postoju długoterminowego, znajduje się 300 metrów od terminali A i B. Posiada 2300 miejsc. Z parkingu kursuje bezpłatny bus w kierunku terminali.
Cennik:
– 1 doba – 30 zł,
– 2-4 dni – 39 zł,
– 5-7 dni – 69 zł,
– każda następna doba od 8 do 13 dnia – 3 zł,
– każda następna doba powyżej 14 dni – 6 zł.
Szczegółowy cennik i regulamin znajdziecie tutaj.

Parking P3 – parking strzeżony, znajduje się ok. 200 metrów od budynku terminali A. Posiada 380 miejsc parkingowych.
Cennik:
– 1 godzina – 6 zł,
– 1 doba – 49 zł,
– każda następna doba – 25 zł,
– 7 dni – 199 zł,
– każda następna doba – 15 zł,
– 14 dni – 304 zł.
Szczegółowy cennik i regulamin znajdziecie tutaj.

Parking Premium – znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie terminala przylotowego C. Na parkingu jest 120 miejsc, z czego 28 zadaszonych. Cały teren objęty jest monitoringiem.
Cennik:
– 1 godzina – 10 zł,
– 1 doba – 100 zł,
– 2 dni – 130 zł,
– 3 dni – 160 zł,
– 7 dni – 300 zł,
– 14 dni – 500 zł.
Szczegółowy cennik i regulamin znajdziecie tutaj.

jak dojechać na lotnisko

Jak dojechać na Lotnisko we Wrocławiu?

Port lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika to międzynarodowe lotnisko położone we Wrocławiu, na osiedlu Strachowice, ok. 10 km na zachód od centrum miasta. Jest to obecnie 5 port lotniczy w Polsce pod katem ilości operacji lotniczych i 6 jeśli chodzi o liczbę odprawianych pasażerów.

Lotnisko Wrocław – jak dojechać?

Adres: Graniczna 190, 54-530 Wrocław
Strona internetowa lotniska: Lotnisko Wrocław-Strachowice
Port lotniczy we Wrocławiu jest w dość dobry sposób skomunikowane z centrum miasta. Na lotnisko można dojechać bez problemu komunikacją miejską, zarówno w dzień, jak i w nocy. Dodatkowo na terenie portu zatrzymują się również autobusy dalekobieżne.

Dojazd – komunikacja miejska

Na lotnisko we Wrocławiu można dojechać z centrum Wrocławia jedną linią dzienną i jedną linią nocną. Bilet jednorazowy na przejazd linią dzienną kosztuje 3,40 zł – normalny i 1,70 zł – ulgowy. Natomiast na linię nocną 3,60 zł – normalny i 1,80 zł – ulgowy. Szczegółowy cennik znajdziecie tutaj.

Linia 106
Godziny kursowania: 05:20-23:34
Trasa: Port Lotniczy – Dworcowa
Ważniejsze przystanki:: Mińska (Rondo Rotm. Pileckiego), Nowy Dwór, Dolnośląska Szkoła Wyższa, Dworzec Świebodzki, pl.Orląt Lwowskich, Renoma, Dworcowa,
Szczegółowy rozkład: Linia 106

Linia 206 – linia nocna
Godziny kursowania: 00:07-05:03
Trasa: Port Lotniczy – Dworzec Autobusowy
Ważniejsze przystanki:: Mińska (Rondo Rotm. Pileckiego), Nowy Dwór, Wrocławski Park Przemysłowy, Dworzec Świebodzki, pl.Orląt Lwowskich, Renoma, Dworzec Główny PKP, Dworzec Autobusowy
Szczegółowy rozkład: Linia 206

Dojazd – autobusy

Na lotnisko we Wrocławiu można dojechać korzystając z usług dwóch przewoźników.
Polbus uruchomił specjalną linie autobusową „WRO Airport Express”, kursującą z Dworca Autobusowego, z częstotliwością co 50 minut. Autobus zatrzymuje się po drodze, tylko na jednym przystanku – przy Galerii Dominikańskiej. Bilet na taki przejazd kosztuje 10 zł. Bilet można wcześniej zakupić przez internet na stronie przewoźnika. Rozkład jazdy znajdziecie m.in. na stronie lotniska.

Oprócz Polbusa, na lotnisku zatrzymują się także autobusy Flixbus. W przeciwieństwie do Polbusa, linią tą można dojechać na lotnisko bezpośrednio z innych miast. Siatkę połączeń oraz ceny biletów możecie sprawdzić bezpośrednio na stronie Flixbus.

Dojazd – samochód

Lotnisko we Wrocławiu znajduje się 10 km na zachód od centrum Wrocławia. Położone jest w sąsiedztwie drogi krajowej nr 94 (starej czwórki), a także w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, która łączy się z trasą szybkiego ruch S8, drogami krajowymi nr 5 i nr 8, a także z autostradą A4.

Na terenie lotniska możemy wyróżnić cztery rodzaje parkingów:
1. Parking A, B, C – parkingi zwyczajne, cennik:
– 1 doba – 40 zł,
– 2 dni – 55 zł,
– 3 dni – 70 zł,
– 4 dni – 85 zł,
– 7 dni – 99 zł,
– 14 dni – 129 zł.

2. Parking D – parking długoterminowy, cennik:
– 1 doba – 40 zł,
– 2 dni – 55 zł,
– 3 dni – 70 zł,
– 4 dni – 85 zł,
– 7 dni – 89 zł,
– 14 dni – 99 zł.

3. Parking G – parking godzinowy, cennik:
– 1 doba – 60 zł,
– 2 dni – 140 zł,
– 3 dni – 220 zł,
– 4 dni – 300 zł,
– każdy kolejny dzień – 100 zł

4. Parking VIP, cennik:
– 1 doba – 60 zł,
– 2 dni – 85 zł,
– 3 dni – 110 zł,
– 4 dni – 135 zł,
– 7 dni – 179 zł,
– 14 dni – 269 zł.

Szczegółowy cennik parkingów znajdziecie tutaj. Przy dokonywaniu rezerwacji przez internet obowiązuje specjalny cennik, który również znajdziecie pod wcześniejszym linkiem.

jak dojechać na lotnisko

Jak dojechać na Lotnisko w Poznaniu?

Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego to międzynarodowe lotnisko, położone 7 km na zachód od centrum Poznania. Jest to jeden z najstarszych portów w Polsce – otwarcie nastąpiło w 1913 roku. Pod względem operacji lotniczych oraz liczby odprawionych pasażerów Poznań-Ławica plasuje się na 7 miejscu w kraju.

Lotnisko Poznań – jak dojechać?

Adres: Bukowska 285, 60-189 Poznań
Strona internetowa lotniska: Lotnisko Poznań-Ławica
Lotnisko w Poznaniu skomunikowane z centrum miasta jest jedynie za pomocą komunikacji miejskiej. Bardzo dobry jest również dojazd własnym autem, ze względu na bliskie sąsiedztwo tras szybkiego ruchu i autostrady.

Dojazd – komunikacja miejska

Na lotnisko można dostać się za pomocą komunikacji miejskiej. Z centrum kursują dwie autobusowe linie dzienne oraz jedna nocna. Przystanki znajdują się albo w sąsiedztwie terminala (linia nr 59) albo ok. 200 metrów na południe od terminala, przy ulicy Wyszęborskiej (linia nr 48). Aby dojechać na lotnisko z centrum, najlepiej jest zakupić bilet „do 40 minut lub na 1 przejazd” – normalny kosztuje 4,60 zł, a ulgowy 2,30 zł. Dostępne są również bilety dobowe i 10 minutowe. Szczegółowy cennik i rodzaje biletów znajdziecie na stronie ZTM Poznań.

Linia 59
Godziny kursowania: 05:00 – 00:00
Trasa: Port Lotniczy Ławica – Poznań Główny
Ważniejsze przystanki:: Swoboda, Polna Szpital, Szylinga, Rondo Kaponiera, Poznań Główny
Szczegółowy rozkład: Linia 59

Linia 48
Godziny kursowania: 05:01 – 22:42
Trasa: Ławice – Rondo Kaponiera
Ważniejsze przystanki:: Malechowska (przystanek najbliżej lotniska), Swoboda, Polna Szpital, Szylinga, Rondo Kaponiera
Szczegółowy rozkład: Linia 48

Linia 242 – linia nocna
Godziny kursowania: 23:30 – 04:00
Trasa: Port Lotniczy Ławica – Rondo Kaponiera
Ważniejsze przystanki:: Malechowska, Szpitalna, Polna Szpital, Szylinga, Rondo Kaponiera, Most Teatralny
Szczegółowy rozkład: Linia 242

Dojazd – samochód

Port lotniczy Poznań Ławica położony jest ok. 7 km na zachód od centrum Poznania, w północnej części osiedla Ławica, przy ul. Bukowskiej, która jest częścią drogi wojewódzkiej 307. Droga ta łączy się (bezkolizyjny węzeł Poznań-Ławica) z trasą szybkiego ruchu S11, która z kolei łączy się z drogą krajową nr 92 oraz z autostradą A2 (poprzez bezkolizyjny węzeł Poznań-Zachód).

Na terenie lotniska Poznań-Ławica, znajdują się 4 parkingi. Dwa z nich to parkingi średnioterminowe, jeden długoterminowy i jeden krótkoterminowy. Miejsca można rezerwować online, za pomocą specjalnego formularza.

Parking P1 – parking średnioterminowy, położony ok. 50 metrów od terminala. Cennik:
– 1 godzina – 7 zł,
– 1 doba – 45 zł,
– 2 dni – 60 zł,
– 3 dni – 65 zł,
– 8 dni – 130 zł,
– 15 dni – 160 zł,
– każdy kolejny dzień – 40 zł.

Parking P2 – parking średnioterminowy, położony bliżej terminala (ok. 30 metrów). Cennik:
– 1 godzina – 8 zł,
– 1 doba – 50 zł,
– 2 dni – 65 zł,
– 3 dni – 75 zł,
– 8 dni – 160 zł,
– 15 dni – 190 zł,
– każdy kolejny dzień – 40 zł.

Parking P3 – parking krótkoterminowy, położony najbliżej terminala (ok. 15 metrów). Cennik:
– 1 godzina – 15 zł,
– 2 godziny – 30 zł,
– 24 godziny – 100 zł,
– każdy kolejny dzień – 100 zł.

Parking P5 – parking długoterminowy, znajduje się ok. 80 metrów od terminala. Cennik:
– do 8 dni – 89 zł,
– do 12 dni – 109 zł,
– do 15 dni – 129 zł,
– każdy kolejny dzień – 10 zł.

Szczegółowy cennik każdego z parkingów znajdziecie tutaj.

jak dojechać na lotnisko

Jak dojechać na Lotnisko w Rzeszowie?

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka to międzynarodowe lotnisko, położone ok. 10 km od centrum Rzeszowa, we wsi Jasionka. Jest to 8 lotnisko w Polsce, pod względem liczby obsłużonych pasażerów.

Lotnisko Rzeszów – jak dojechać?

Adres: Jasionka 942, 36-002 Jasionka
Strona internetowa lotniska: Lotnisko Rzeszów-Jasionka
Lotnisko Rzeszów-Jasionka jest bardzo dobrze skomunikowane z miastem. Dojechać można komunikacją miejską, jak również liniami dalekobieżnymi. Dodatkowo położenie w sąsiedztwie autostrady i dróg szybkiego ruchu, umożliwia bardzo łatwy dojazd samochodem.

Dojazd – komunikacja miejsca

Na lotnisko Rzeszów-Jasionka można dojechać autobusami Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie (dwie linie 51 i 53) oraz autobusami Międzygminnej Komunikacji Samochodowej (również dwie linie – 224 i 225)

Linia 51
Godziny kursowania: 05:42 – 23:20
Trasa: Tajęcin Goodrich OP Team – Bardowskiego
Ważniejsze przystanki:: Lubelska MPK 11, Lubelska lecznica, Marszałkowska osiedle, Piłsudskiego U. Wojewódzki
Szczegółowy rozkład: Linia 51

Linia 53
Godziny kursowania: 05:20 – 21:20 (jest też kurs o północy z lotniska)
Trasa: Jasionka-Port Lotniczy – Dworzec Lokalny
Ważniejsze przystanki:: Lubelska MPK 11, Lubelska lecznica, Marszałkowska osiedle, Piłsudskiego U. Wojewódzki, Pl. Wolności galeria, Piłsudskiego U. Marszałkowski
Szczegółowy rozkład: Linia 53

Bilety na autobusy komunikacji miejskiej kosztują – 3,00 zł bilet normalny, 1,50 zł bilet ulgowy. Szczegółowy cennik znajdziecie na stronie ZTM Rzeszów.

Linia 224
Godziny kursowania: 06:14 – 16:29
Trasa: Tajęcina – Rzeszów Powstańców W-wy Tesco
Szczegółowy rozkład: Linia 224

Linia 225
Godziny kursowania: 06:56 – 17:36
Trasa: Tajęcina – Rzeszów Dworzec Główny PKS
Szczegółowy rozkład: Linia 225

Autobusy komunikacji międzygminnej kursują dość rzadko (kilka razy dziennie). Cena biletu uzależniona jest od strefy z/do której jedziecie. Bilet na jedną strefę kosztuje – 2,00 zł, na dwie strefy – 2,80 zł i na trzy strefy – 3,50 zł. Szczegółową informację odnośnie cen biletów i tras konkretnych autobusów znajdziecie na stronie ZGPKS Rzeszów.

Dojazd – autobusy

Oprócz komunikacji miejskiej i międzygminnej, na lotnisko można dojechać następującymi przewoźnikami:
Galicja Express – kursuje na trasie Lublin – Janów Lubelski – Nisko – Sokołów Małopolski – Jasionka (lotnisko) – Rzeszów – Brzozów – Sanok – Lesko – Polańczyk – Uherce Mineralne – Olszanica – Ustrzyki Dolne. Bilety można zakupić bezpośrednio na stronie przewoźnika.

Eurobus – kursuje na trasie Przemyśl – Lotnisko Jasionka. Bilety można zakupić online, na stronie przewoźnika.

Lubelskie Linie Autobusowe – kursuje na trasie Rzeszów Dworzec Autobusowy – Lotnisko Jasionka. Bilety można zarezerwować na stronie przewoźnika.

Dojazd – samochód

Port lotniczy położony jest we wsi Jasionka, ok. 10 km na północ od centrum Rzeszowa. Bezpośrednio na lotnisko prowadzi droga wojewódzka nr 869, która łączy się z drogą krajową nr 9, oraz pośrednio (poprzez drogę wojewódzką nr 878) z drogą szybkiego ruchu S19. W sąsiedztwie lotniska przebiega również autostrada A4, która łączy się poprzez bezkolizyjne węzły:
– Rzeszów-Północ – z drogą nr 9,
– Rzeszów-Wschód – z drogą S19.

Na terenie lotniska znajduje się bezpłatny, monitorowany parking dla samochodów i autobusów. Posiada 650 miejsc parkingowych.

jak dojechać na lotnisko

Jak dojechać na Lotnisko w Szczecinie?

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ „Solidarność” to międzynarodowe lotnisko, położone około 46 km na północny wschód od centrum Szczecina, w pobliżu wsi Glewice. W 2017 roku było to 9 lotnisko w Polsce, pod względem liczby obsłużonych pasażerów

Lotnisko Szczecin – jak dojechać?

Adres: Glewice 1a, 72-100 Goleniów
Strona internetowa lotniska: Lotnisko Szczecin-Goleniów
Lotnisko Szczecin-Goleniów jest dobrze skomunikowane ze Szczecinem, jak również z innymi miastami w województwie. Do portu można dojechać zarówno koleją, jak i autobusami. Położenie przy trasie S6 umożliwia również łatwy dojazd samochodem.

Dojazd – pociąg

Lotnisko ma dobre połączenia kolejowe ze Szczecinem (pociąg zatrzymuje się m.in. na stacjach Szczecin Główny i Szczecin Dąbie), a także z Goleniowem, Gryficami i Kołobrzegiem. W 2013 roku został wybudowany przystanek kolejowy Port Lotniczy Szczecin Goleniów, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska. Podróż ze Szczecina trwa 40-45 minut. Pociąg kursuje na trasie Szczecin – Kołobrzeg. Poniżej linki do rozkładów jazdy:
– Szczecin – Port Lotniczy – rozkład
– Port Lotniczy – Szczecin – rozkład
– Kołobrzeg – Port Lotniczy – rozkład
– Port Lotniczy – Kołobrzeg – rozkład
Bilety można kupić bezpośrednio na stronie Koleo. Również tam możecie sprawdzić ceny biletów na konkretne połączenie.

Dojazd – autobusy

Na lotnisko Szczecin-Goleniów można dojechać autobusami kilku różnych przewoźników:
– autobusy Interglobus – kursuje ze Szczecina. Bilet kosztuje 13,90 zł. Rozkład jazdy możecie sprawdzić tutaj. Bilety można kupić bezpośrednio na stronie przewoźnika.
– autobusy PKS Szczecin – kursują na trasie ze Szczecina. Ceny biletów zaczynają się od 4,99 zł. Więcej informacji o tym połączeniu i biletach znajdziecie tutaj.
– autobusy Air Transfer – umożliwiają dojazd z 5 miast: Koszalin, Konikowo, Karlino, Płoty i Rymań. Ceny biletów są zależne od miasta, z którego będziecie jechać. Można wybrać bilet w dwie strony. Szczegółowy rozkład i informacje odnośnie biletów i ich zakupu znajdziecie pod tym linkiem.

Dojazd – samochód

Lotnisko położone jest bezpośrednio przy drodze krajowej nr 6, która w pobliżu lotniska łączy się z drogą szybkiego ruchu S3. Na terenie lotniska znajdują się dwa parkingi:
1. parking czerwony – parking krótko- i długoterminowy, położony w bezpośrednim sąsiedztwie terminala pasażerskiego. Posiada 200 miejsc parkingowych. Cennik:
– do godziny – 7 zł,
– pierwsza doba – 53 zł,
– każda kolejna doba – 30 zł.

2. parking zielony – parking krótko- i długoterminowy, położony około 50 metrów od terminala pasażerskiego. Posiada 250 miejsc parkingowych. Cennik:
– do godziny – 5 zł,
– pierwsza doba – 25 zł,
– tydzień – 89 zł,
– dwa tygodnie – 124 zł.

Szczegółowe informacje odnośnie cennika znajdziecie tutaj.

jak dojechać na lotnisko

Jak dojechać na Lotnisko w Lublinie?

Port Lotniczy Lublin to międzynarodowe lotnisko, położone około 15 km na wschód od centrum Lublina, w miejscowości Świdnik. Port położony jest tuż za zakładami WSK „PZL-Świdnik”, w których produkowane są śmigłowce.

Lotnisko Lublin- jak dojechać?

Adres: Króla Jana III Sobieskiego 1, 21-040 Świdnik
Strona internetowa lotniska: Lotnisko Lublin
Lotnisko Lublin jest bardzo dobrze skomunikowane z Lublinem. Do portu dojechać można komunikacją miejską, prywatnymi przewoźnikami czy też pociągiem. Dodatkowo lokalizacja w sąsiedztwie trasy S12 i S17 umożliwia bezproblemowy dojazd samochodem.

Dojazd – komunikacja miejska

Port lotniczy połączony jest z Lublinem jedną linią dzienną autobusowej komunikacji miejskiej. Aby dojechać na lotnisko należy zakupić bilet na Pełną Strefę Biletową, który kosztuje 4,20 zł – normalny i 2,10 zł – ulgowy. Informacje odnośnie rodzajów biletów i cennika znajdziecie na stronie ZTM Lublin.

Linia 005
Godziny kursowania: 05:50 – 18:55 (w kierunku Lublina) i 05:19 – 18:17 (w kierunku Mełgiew)
Trasa: Brama Krakowska (Lublin) – Mełgiew
Szczegółowy rozkład: Linia 005

Dojazd – pociąg

Na terenie lotniska funkcjonuje końcowy przystanek „Lublin Airport” linii kolejowej na trasie Lublin – Lublin Airport. Dojazd z centrum miasta trwa ok. 16 minut. Pociąg zatrzymuje się na 4 stacjach: Lublin, Lublin Północny, Świdnik Miasto i Lublin Airport. Przystanek obsługują pociągi Regio spółki Przewozy Regionalne. Bilet na przejazd kosztuje 5,30 zł – normalny, 3,34 zł -ulgowy dla ucznia i 2,60 zł ulgowy dla studenta. Bilety można kupić online na tej stronie. Natomiast rozkład jazdy sprawdzicie tutaj.

Dojazd – autobusy

Na lotnisko można dojechać autobusami i busami trzech przewoźników.
1. Przewozy24.pl – kursują na trasie Lublin – Port Lotniczy. Czas przejazdu to ok. 20 minut. Bilet natomiast kosztuje 10 zł. Co ważne, przewoźnik nie ma aktywnej strony internetowej. Wszelkie informacje odnośnie rozkładu i cennika można uzyskać na ich profilu na facebooku. W ten sam sposób można dokonać rezerwacji przejazdu.

2. Galicja Express – kursuje na trasie Lublin – Port Lotniczy. Odjazdy są dworca autobusowego PKS, stanowisko 12. Bilety można kupić u kierowcy lub online – na ich stronie. Rozkład jazdy znajdziecie tutaj.

3. Garden Service – kursuje na trasie Tomaszów Lubelski – Zamość – Krasnystaw – Port Lotniczy Lublin. Cena biletów uzależniona jest od miasta, z/do którego będziecie jechać:
– z/do Tomaszowa Lubelskiego – 45 zł,
– z/do Zamościa – 35 zł,
– z/do Krasnystawu – 25 zł.
Bilety można kupić online, na stronie przewoźnika, lub u kierowcy.

Dojazd – samochód

Port lotniczy położony jest ok. 15 km na wschód od Lublina. Bezpośrednio z Lublina na lotnisko można dojechać drogą wojewódzką nr 822. Droga ta krzyżuje się poprzez dwupoziomowy bezkolizyjny węzeł „Lublin Zadębie” z obwodnicą Lublina w ciągu dróg ekspresowych S12 i S17.
Na terenie lotniska znajdują się dwa parkingi samochodowe. Łącznie znajduje się na nich 450 miejsc parkingowych.

Parking A – dobowy (długoterminowy), położony przed wejściem do hali odlotów, przeznaczony do postoju długoterminowego. Cennik:
– pierwsza godzina – 5 zł,
– pierwsza doba – 50 zł,
– dwa dni – 70 zł,
– tydzień – 80 zł,
– dwa tygodnie – 100 zł.

PARKING B – godzinowy, położony przed wejściem do hali przylotów, przeznaczony do postoju krótkoterminowego.
Cennik:
– pierwsza godzina – 5 zł,
– dwie godziny – 9 zł,
– każda kolejna godzina – 3 zł,
– 24 godziny – 40 zł.

Szczegółowy cennik i regulamin parkingu znajdziecie tutaj.

jak dojechać na lotnisko

Jak dojechać na Lotnisko w Bydgoszczy?

Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego Bydgoszcz-Szwederowo to międzynarodowe lotnisko, położone ok. 4 km od centrum Bydgoszczy. Częściowo lotnisko znajduje się na terenie gminy Białe Błota, która bezpośrednio sąsiaduje z osiedlem Szwederowo w Bydgoszczy. Jest to 11 w kraju lotnisko, pod względem ruchu lotniczego.

Lotnisko Bydgoszcz – jak dojechać?

Adres: ul. Paderewskiego 1, 86-005 Białe Błota
Strona internetowa lotniska: Lotnisko Bydgoszcz-Szwederowo
Lotnisko Bydgoszcz-Szwederowo jest dobrze skomunikowane z centrum miasta. Do portu można dojechać komunikacją miejską (linia dzienna i nocna). W sąsiedztwie przebiega też droga krajowa nr 25 oraz droga szybkiego ruchu S10, co umożliwia bardzo dobry dojazd samochodem.

Dojazd – komunikacja miejska

Na lotnisko można dojechać linią dzienną nr 80 oraz linią nocną nr 37N. Obie linie obsługiwane są przez Zakład Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy (ZDMiKP Bydgoszcz). Na lotnisko dojechać można na jednorazowym bilecie, ważnym na całej trasie danej linii autobusowej – koszt to 3,00 zł normalny i 1,50 zł ulgowy, albo na bilecie czasowym-godzinnym – ważnym przez godzinę od momentu skasowania, we wszystkich liniach autobusowych – koszt to 4,20 zł normalny i 2,10 zł ulgowy.

Linia 80
Godziny kursowania: 4:38 – 00:00 (w kierunku Dworca)
Trasa: Dworzec Główny – Port Lotniczy
Szczegółowy rozkład: Linia 80

Linia 37N – linia nocna
Godziny kursowania: 03:00 – 04:00 (w kierunku Zbozowy Rynek)
Trasa: Zbożowy Rynek – Port Lotniczy
Szczegółowy rozkład: Linia 37N

Dojazd – autobusy

Z Torunia na lotnisko w Bydgoszczy kursują autobusy przewoźnika Arriva. Rozkład jazdy znajdziecie bezpośrednio na ich stronie. Bilet na przejazd kosztuje 11,20 zł. Autobus jedzie 1 godzina i 20 minut.

Dojazd – samochód

Lotnisko położone jest bezpośrednio przy zjeździe z drogi krajowej nr 25 z Bydg0szczy w kierunku Inowrocławia. W sąsiedztwie lotniska przebiegają również trasy szybkiego ruchu S10 i S5, które poprzez bezkolizyjny węzeł „Bydgoszcz Południe” krzyżują się z drogą krajową 25.
Na terenie lotniska znajdują się dwa parkingi – P1 i P2.
Parking P1 cennik:
– pierwsza godzina – 7 zł,
– pierwsza doba – 40 zł,
– druga doba – 40 zł,
– tydzień – 100 zł,
– dwa tygodnie – 120 zł.

Parking P2 cennik:
– pierwsza godzina – 5 zł,
– pierwsza doba – 30 zł,
– druga doba – 45 zł,
– tydzień – 70 zł,
– dwa tygodnie – 90 zł.

Szczegółowy cennik i regulamin znajdziecie tutaj.
jak dojechać na lotnisko

Jak dojechać na Lotnisko w Łodzi?

Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta to międzynarodowe lotnisko, położone ok. 6 km od centrum Łodzi. Do końca lat 50-tych jeden z ważniejszych węzłów komunikacyjnych w Polsce, potem zamknięty. Otwarty ponownie pod koniec lat 90-tych. Obecnie jest to 12 lotnisko w Polsce pod względem liczby odprawionych pasażerów.

Lotnisko Łódź – jak dojechać?

Adres: Generała Stanisława Maczka 35, 94-328 Łódź
Strona internetowa lotniska: Lotnisko Łódź
Lotnisko Łódź jest dobrze skomunikowane z centrum miasta. Do portu można dojechać komunikacją miejską (2 linie dzienne). Autobusy odjeżdżają spod dworca Łódź Kaliska. Istnieje również dogodna przesiadka dla podróżujących z dworca Łódź Fabryczna. W pobliżu lotniska przebiegają również drogi S14 oraz DK 14 i DK71, które umożliwiają dobry dojazd samochodem.

Dojazd – komunikacja miejska

Z łodzi na lotniska kursują dwie linie dzienne komunikacji miejskiej – 65A i 65B. Autobusy zatrzymują się przy Dworcu Kolejowym Łódź Kaliska. Również jest możliwość dojazdu z Dworca Łódź Fabryczna – należy wtedy wsiąść w autobus linii 86 (w kierunku Retkinia Kusocińskiego) i następnie na przystanku Żeromskiego/Plac Barlickiego przesiąść się w autobusy linii 65A lub 65B. W autobusach obowiązują bilety czasowe:
– 20 minutowy – 2,80 zł normalny i 1,40 zł ulgowy,
– 40 minutowy – 3,60 zł normalny i 1,80 zł ulgowy,
– 60 minutowy – 4,40 zł normalny i 2,20 zł ulgowy.
Szczegółowe informacje odnośnie taryfy przewozowej znajdziecie na stronie MPK Łódź.

Linia 65A
Godziny kursowania: 4:58 – 22:20 (z lotniska)
Trasa: Radogoszcz Wschód – Port Lotniczy
Szczegółowy rozkład: Linia 65A

Linia 65B
Godziny kursowania: 4:21 – 21:21 (z lotniska)
Trasa: Radogoszcz Wschód – Port Lotniczy
Szczegółowy rozkład: Linia 65B

Dojazd – samochód

Port Lotniczy Łódź położony jest ok. 6 km od centrum, w południowo – zachodniej części miasta. W pobliżu lotniska przebiegają drogi krajowe nr 1, 14 i 71 oraz trasa szybkiego ruchu S14.
Na lotnisku znajdują się dwa parkingi – nr 1 i nr 2. Oba położone są w sąsiedztwie terminala. Jest możliwa rezerwacja online, na stronie lotniska.
Cennik:
– pierwsza godzina – 5 zł,
– za jedną dobę – 30 zł,
– za jeden tydzień – 125 zł,
– za dwa tygodnie – 175 zł.
Szczegółowy cennik znajdziecie tutaj.

jak dojechać na lotnisko

Jak dojechać na Lotnisko w Olsztynie?

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury to międzynarodowe lotnisko, położone ok. 56 km na południowy wschód od centrum Olsztyna oraz ok.10 km na południe od Szczytna, w miejscowości Szymany. Jest to jedyny port lotniczy w województwie warmińsko-mazurskim.

Lotnisko Olsztyn – jak dojechać?

Adres: Szymany 150, 12-100 Szczytno
Strona internetowa lotniska: Lotnisko Olsztyn-Mazury
Na lotnisko Olsztyn-Mazury można dojechać szynobusem z centrum Olsztyna, albo liniami autobusowymi. Lotnisko położone jest również w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 57.

Dojazd – pociąg

Z Olsztyna na lotnisko w Szymanach można dojechać szynobusem. Należy wysiąść na stacji Szymany Lotnisko. Podróż twa 58 minut. Koszt biletu to 10 zł. Trasa pociągu biegnie przez Klewki, Marcinkowo, Pasym, Grom, Szczytno i Siódmak. Rozkład jazdy można sprawdzić tutaj.

Dojazd – autobus

Na lotnisko można dojechać, korzystając z usług dwóch przewoźników.
Przewoźnik Markus Travel – kursuje z Olsztyn Głównego przez Pasym i Szczytno, na lotnisko. Więcej informacji odnośnie przejazdów tym przewoźnikiem znajdziecie na stronie lotniska, pod tym linkiem.

Przewoźnik Transport Wesołowski – autobusy kursują na trasie Grajewo – Ełk – Orzysz – Pisz – Ruciane Nida – Szymany. Rezerwację biletów można dokonać telefonicznie. Szczegółowy rozkład i numer telefonu na stronie przewoźnika.

Dojazd – samochód

Lotnisko znajduje się ok. 10 km na południe od Szczytna, we wsi Szymany, bezpośrednio przy zjeździe z drogi krajowej nr 57. Od drogi 57 do lotniska jest 800 m. Szczegółowe informacje odnośnie dojazdu z różnych miast znajdziecie na stronie lotniska. Na lotnisku znajduje się parking, posiadający 160 miejsc parkingowych.
Cennik:
– jedna godzina – 5 zł,
– jedna doba – 29 zł,
– dwie doby – 35 zł,
– tydzień – 55 zł,
– dwa tygodnie – 95 zł.
Szczegółowy cennik znajdziecie tutaj.

jak dojechać na lotnisko

Jak dojechać na Lotnisko w Zielonej Górze?

Port lotniczy Zielona Góra-Babimost to lotnisko, położone ok. 4 km od centrum miejscowości Babimost i 34 km od Zielonej Góry. Jest to przedostatni port w Polsce pod kątem liczby obsługiwanych pasażerów. Na chwilę obecną (czerwiec 2018) jedyną linią operującą z lotniska jest LOT (połączenie krajowe z Warszawą).

Adres: Szkolna 23, 66-111 Nowe Kramsko
Strona internetowa lotniska: Lotnisko Zielona Góra-Babimost

Jak dojechać na Lotnisko w Radomiu?

Port lotniczy Radom (zwany również Radom-Sadków) to lotnisko cywilne, położone ok. 4 km od centrum Radomia. Na chwilę obecną nie odbywają się żadne loty rozkładowe z tego lotniska.

Adres: Lubelska 158, 26-600 Radom
Strona internetowa lotniska: Lotnisko Radom

Leave a Reply

Your email address will not be published.Email address is required.