Mail: kontakt@projekt-przygoda.pl  

FINLANDIA 30.01-04.02.2020

zorza islandiaFINLANDIA – LAPONIA I POLOWANIE NA ZORZĘ

 

Strona Główna

 

 

Finlandia zwana jest krajem tysiąca jezior. Gdybyśmy chcieli pieszo pokonać ten kraj, to mielibyśmy prawie 180 tys wysp do odkrycia. My jednak skupimy się na Laponii. Oczywiście zwiedzimy również Helsinki oraz dawną stolicę Turku, jednak to właśnie kraina na północy Finlandii, będzie naszym głównym celem. Dla większości z nas, Laponia kojarzy się jedynie ze Świętym Mikołajem i to wszystko. A jednak to nie koniec… Laponia to przede wszystkim nieskażona przyroda, czyste powietrze i ogromne przestrzenie, na których można spotkać dzikie zwierzęta 🙂 My sobie jednak trochę ułatwimy sprawę i aby je zobaczyć, udamy się do Ranua Wildlife Park, czyli do najdalej na północ położonego zoo na świecie. To właśnie tam mieszkają jedyne niedźwiedzie polarne w Finlandii, oraz prawie 50 innych zwierząt, zamieszkujących daleką Północ. To nie jedyna atrakcja wyjazdu. Spędzimy noc w prawdziwym fińskim domu, w sąsiedztwie jeziora. Udamy się do Parku Oulanka, słynącego ze swoich tras pieszych. Czy też będziemy mogli wybrać się na przejażdżkę zaprzęgiem reniferów, albo pojeździć na nartach biegowych 🙂 Nie zapomnimy również odwiedzić Świętego Mikołaja. Ale główną atrakcją będzie i tak polowanie na zorzę polarną!

Termin: 30.01-04.02.2020
Ilość osób: 10

Noclegi: hostele, domki, pokoje 2-3 osobowe

Przejazdy: komunikacja publiczna, wynajęte auta (uczestnicy mogą prowadzić auta)

Wyżywienie: we własnym zakresie.

Przeloty:
30.01.2020 Gdańsk-Turku 07:00-09:30
04.02.2020 Turku-Gdańsk 13:35-14:00

Linie lotnicze – Wizzair

Atrakcje na trasie:

Miasta:
Helsinki – stolica i największe miasto Finlandii. Helsinki położone są na kilkudziesięciu wyspach i wysepkach nad Zatoką Fińską. W zimę niesamowite wrażenie robi Morze Bałtyckie, gdyż czasami można przejść po jego zamarzniętej tafli, z wyspy na wyspę.

Turku – najstarsze fińskie miasto, dawna stolica Finlandii. Główną atrakcją jest najstarszy zamek w kraju, czy też pozostałości średniowiecznego miasta IX-XIV w. (drewniane domy nawiązują do architektury rosyjskiej, kiedy miasto było pod rosyjską okupacją). Jednak największą atrakcją jest położona w sąsiedztwie Turku, Dolina Muminków.

Rovaniemi – stolica regionu Laponia oraz największe pod kątem powierzchni miasto Finlandii. Położone kilka kilometrów na południe od północnego koła podbiegunowego. Słynne ze znajdującej się w sąsiedztwie wioski Świętego Mikołaja.

Kuusamo – główny ośrodek sportów zimowych w Finlandii. Słynny z odbywających się konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich.

finlandia

Parki:
Oulanka Park Narodowy – położony we wschodniej Finlandii, tuż przy granicy z Rosją, przepiękny Park Narodowy. Przez park przechodzi kilkanaście szlaków pieszych, w tym słynny Szlak Niedźwiedzi (Karhunkierros), który uważany jest za jedną z najpiękniejszych fińskich tras pieszych.

Rauna Wildlife Park – najbardziej na północ wysunięte zoo na świecie, gdzie mieszkają jedyne niedźwiedzie polarne w Finlandii. W Ranua Wildlife Park znajduje się około 50 różnych zwierząt zamieszkujących daleką północ.

finlandia

Inne:
Dolina Muminków – położona na małej wysepce w miasteczku Naantala, w odległości 20-40 minut drogi od Turku. Ożywa jedynie dwa razy do roku, na około 2 tygodni. Wtedy można zwiedzić wszystkie atrakcje w środku (m.in. Dom Muminka). W pozostałe miesiące można zwiedzać Dolina Muminków jedynie z zewnątrz.

Wioska Św. Mikołaja – park rozrywki, położny 8 km na północ od Rovaniemi, na kole podbiegunowym. W tym miejscu święta Bożego Narodzenia trwają cały rok.

finlandia

Cena: 1840 zł/os

Na wyjeździe poruszamy się m.in. wypożyczonymi autami. Uczestnicy mogą zostać poproszeni o prowadzenie auta.

Cena obejmuje:
– wszystkie noclegi
– wypożyczenie aut
– bilety na pociąg Helsinki-Rovaniemi i Rovaniemi-Turku
– bilet na przejazd Turku-Helsinki
– bilet wstępu do Ranua Wildlife Park
– możliwość korzystania z nart biegowych w Korvalan
– wizytę u Świętego Mikołaja
– paliwo
– przygotowanie i logistykę wyjazdu

Cena nie obejmuje:
– biletów lotniczych
– biletów komunikacji miejskiej
– wyżywienia
– ewentualnych pozostałych biletów wstępu
– ubezpieczenia KL i NNW
– krótkiej wycieczki zaprzęgiem reniferów (1h, ok. 130 zł)
– wszystkich dodatkowych kosztów wynikłych z czynników niezależnych od organizatora

Zaliczka 400 zł, płatna w ciągu 3 dni od zapisu.
Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji z wyjazdu przez uczestnika. Natomiast w przypadku, gdy wyprawa nie dojdzie do skutku (np. nie zebrała się grupa), zaliczka zostanie zwrócona na konto uczestnika.

Dopłata na 3 tygodnie przed wyjazdem.

Zgłoszenie na wyjazd można wysłać albo na maila kontakt@projekt-przygoda.pl albo za pomocą poniższego formularza:

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Nie jesteśmy biurem podróży, tylko pasjonatami, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i kontaktom, mają możliwość zorganizowania wyjazdów w atrakcyjne miejsca, poza utartym szlakiem.

Strona Główna