Mail: kontakt@projekt-przygoda.pl  

GRENLANDIA

Grenlandia Projekt Przygoda

Prawdziwa perła Północy. Największa wyspa na świecie w znacznej części położona już za kołem podbiegunowym. Zapraszamy na wyprawę do krainy Innuitów, gdzie zobaczymy potężne, błękitne góry lodowe, popływamy wśród nich kajakiem, zbliżymy się maksymalnie do drugiego największego lądolodu na świecie, powędrujemy szlakami górskimi wzdłuż zatoki lodowcowej i zobaczymy jak żyje się na końcu świata.


Loty z Kopenhagi
Grupa 7 osób + pilot

Dom, hostel, prom
Paszport – tak
Góry lodowe
W cenie wycieczki na miejscu

TERMINY WYJAZDÓW:
30.08-09.09.2024 – 7 miejsc – cena 15900 zł/os + przelot


ZAPISZ SIĘ NA WYJAZD

PRZELOT GŁÓWNY:
30.08.2024 Katowice/Warszawa/Kraków/Wrocław/Gdańsk-Kopenhaga
31.08.2024 Kopenhaga-Ilulissat 09:00-09:45 (+1)
07.09.2024 Sisimiut-Kopenhaga 13:30-20:15 (+1)
09.09.2024 Kopenhaga-Katowice/Warszawa/Kraków/Wrocław/Gdańsk

Przylot do Kopenhagi wg własnego uznania. W Kopenhadze uczestnicy powinni być najpóźniej dzień przed wylotem na Grenlandię (czyli 30.08.2024)


NOCLEGI:
– Kopenhaga – 2 noce – hostel/hotel
– Kangerlussuaq 2 noce – hostel
– Ilulissat – 3 noce – dom z widokiem na Zatokę Disko
– Sisimiut – 1 noc – hostel
– prom – 2 noce w dwóch 4-osobowych kajutach


WYŻYWIENIE:
we własnym zakresie


CENA ZAWIERA
– rejs promem z Ilulissat do Sisimiut
– pełne wyżywienie podczas rejsu (śniadanie, obiad, kolacja)
– 10 noclegów
– śniadania w Kangerlussauaq
– wycieczka na lodowiec Russell Glacier z BBQ
– wycieczka „evening kayaking”
– wycieczka na lodowiec Eqi
– wycieczka „Icefjord Cruise”
– wycieczka do opuszczonego miasteczka Assaqutaq
– wszystkie opłaty rezerwacyjne
– transfer z/na lotnisko w Ilulissat
– transfer z/na lotnisko w Kopenhadze
– podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
– Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy


CENA NIE ZAWIERA
– lotów na/z Grenlandii (stan na 04.11.2023 – koszt ok. 2300 zł/os)
– lotów do/z Kopenhagi
– wyżywienia (z wyjątkiem wymienionego powyżej)
– dodatkowych wydatków na miejscu, ewentualnych biletów wstępu


PŁATNOŚĆ:
Zaliczka 4000 zł, pozostała kwota do 30 dni przed wylotem.


INFORMACJE DODATKOWE:
Nie odpowiadamy za bilety lotnicze oraz za dodatkowe koszty poniesione nie z naszej winy (mandaty, zniszczenia auta, domku, dodatkowe opłaty itp. – odpowiada za nie po równo cała grupa).


ZASADY REZYGNACJI:
W razie rezygnacji przez Uczestnika z imprezy turystycznej, ponosi on koszty w wysokości:
– rezygnacja do 60 dni przed datą rozpoczęcia imprezy – wartość przedpłaty
– rezygnacja od 59 do 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy – 50% wartości imprezy;
– rezygnacja w terminie krótszym niż 29 dni przed datą rozpoczęcia imprezy – 100% wartości imprezy.
Warunki zwrotu biletów, zgodnie z regulaminem linii lotniczych.


UBEZPIECZENIE
Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże – pobierz
Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Rezerwacje (ubezpieczenie od rezygnacji) – pobierz




TRASA:

grenlandia projekt przygoda

Atrakcje na miejscu:

  • Kangerlussuaq
  • Russell Glacier
  • Ilulissat
  • Sermermiut
  • Sisimiut
  • Qeqertarsuaq
  • Aasiaat
  • Assaqutaq
  • lodowiec Eqi
  • wieczorne kajaki po Zatoce Disko
  • Icefjord Cruise
  • prom Ilulissat-Sisimiut

Kangerlussuaq
W tym mieście znajduje się największe międzynarodowe lotnisko na Grenlandii (drugie jest w Narsarsuaq). Choć miasto, to za dużo powiedziane, gdyż zamieszkuje tam ok. 500 mieszkańców. Samo Kangerlussuaq traktowane jest jako miejsce przesiadkowe do lotów w inne rejony Grenlandii. Samo lotnisko jest natomiast spuścizną po Amerykanach, którzy zbudowali je w czasach wojny, ze względu na w miarę stabilny klimat. W pobliżu Kangerlussuaq znajduje się również jedna z największych i najłatwiej dostępnych atrakcji Grenlandii – Russel Glacier.



Russell Glacier
Russell Glacier, albo po prostu Lodowiec Russella, jest położony zaledwie 25 km od Kangerlussuaq. Jest to jedyne miejsce na Grenlandii, do którego można dojechać autem (tyle że terenowym). Dzięki temu, że jest łatwo dostępny, został bardzo dobrze zbadany, oraz jest celem wielu wycieczek. Russell Glacier „kończy się” na lądzie, przepięknym lodowym klifem, którego wysokość dochodzi do około 60 metrów.



Ilulissat
Ilulissat to nic innego jak „góra lodowa” w języku Imuitów. Jest to trzecie największe miasto na Grenlandii, położone ok. 250 km za kołem podbiegunowym, na zachodnim wybrzeżu Grenlandii. Miasto zostało zostało w 1741. Ze względu na swoje położenie, jest bardzo dobrym punktem wypadowym na różnego rodzaju wycieczki. Fjordem Lodowym (Ilulissat Icefjord), nad którym leży Ilulissat, do Zatoki Disko uchodzi lodowiec Sermeq Kujalleq. Z powodu dużej aktywności lodowca fiord ten pokryty jest w całości lodem i górami lodowymi.



Zatoka Disko
Zatoka w południowej części Morza Baffina u zachodnich wybrzeży Grenlandii. Od północy sąsiaduje z Wyspą Disko. Do zatoki wpada jęzor lodowcowy z Ilulissat Icefjord, przez co dryfuje tam sporo różnej wielkości gór lodowych.



Dolina Sermermiut i Ilulissat Icefjord
Sermermiut to dawna inuicka osada, położona nad przepięknym fiorde, ok. 1,5 km od centrum Ilulissat. Z obrzeży Ilulissat, aż do brzegu, szlak prowadzi drewnianym chodnikiem. Następnie można podążać znakowanymi szlakami wzdłuż fiordu Ilulissat Icefjord. Jeden ze szlaków (niebieski) prowadzi do starego portu lotniczego, po drodze przyprawiając o zawrót głowy, widokami na Lodowy Fiord. Drugim ze szlaków (żółtym) możemy pójść w przeciwną stronę i zobaczyć jak góry lodowe z fiordu wpadają bezpośrednio do Zatoki Disko.



Wieczorne kajaki
Bez wątpienia jedna z najbardziej niesamowitych przygód jaka nas czeka na Grenlandii. Bo jak inaczej można nazwać pływanie wśród gór lodowych, po Zatoce Disko, przy zachodzącym słońcu? Wiecie, że Inuici od ponad 4000 lat kajaków do podróżowania i polowań na Grenlandii? W ogóle słowo „kajak” wywodzi się od inuickiego „qajaq”



Lodowiec Eqi
Lodowiec Eqi Sermia, położony jest około 70 kilometrów na północ od Ilulissat. Jest on jednym z największych cielących się lodowców na Grenlandii. Dawniej wykorzystywany był jako baza wypadowa przez pierwszych polarników, którzy badali pokrywę lodową wyspy. Wycieczka trwa ok. 6 godzin. W czasie wycieczki przewidziany jest poczęstunek oraz kawa/herbata.



Sisimiut
Drugie największe miasto Grenlandii. Położone jest położone nad zatoką Cieśniny Davisa Kangerluarsunnguaq, ok. 320 km na północ od Nuuk – stolicy kraju i 180 km na zachód od Kangerlussuaq, gdzie znajduje się międzynarodowy port lotniczy. Z Sisimiut do Kangerlussuaq prowadzi jeden z najsłynniejszych szlaków trekkingowych, liczący 165 km Arctic Cirlce Trail.



Assaqutaq
Assaqutaq położone jest ok. 10 km od Sisimiut. Jest to opuszczona w latach 70. XX wieku osada. Główną przyczyną była polityk rządu duńskiego, która miała na celu zapewnić takie same warunki mieszkalne dla mieszkańców Grenlandii, przenosząc ich do miast, w tym przypadku do Sisimiut. W trakcie wycieczki istnieje możliwość zobaczenia finwali i humbaków.



Przeprawa promem z Ilulissat do Sisimiut
Ostatniego dnia w Ilulissat czeka nas nie lada atrakcja. Wybierzemy się w rejs promem wycieczkowym do Sisimiut. Po drodze zatrzymamy się jeszcze w Qeqertarsuaq (3 godziny) i Aasiaat (1,5 godziny), które będziemy mogli przy okazji zwiedzić. Prom wypływa wieczorem o godzinie 19 z Ilulissat. Kolejny cały dzień płyniemy przez Zatokę Disko, a następnie wzdłuż wybrzeża aż do Sisimiut, do którego przypłyniemy rano kolejnego dnia. Na promie nocujemy w dwóch prywatnych 4 osobowych kajutach (nie najtańszych kuszetkach) tzw. Umiaq Cabin. Mamy też zapewnione pełne wyżywienie, czyli śniadanie, obiad, kolację.


________________________________________________________________________________________________________________

NASZE NOCLEGI:
W Kangerlussuaq i Sisimiut będziemy spali w hostelach – pokoje 2-osobowe. W Ilulissat do dyspozycji będziemy mieli cały dom, z widokiem na Zatokę Disco. Dom składa się z 3 sypialni 2-3 osobowych, części wypoczynkowej, łazienki z prysznicem i suszarką do włosów oraz w pełni wyposażonej kuchni. Na promie nocować będziemy w dwóch kajutach – Umiaq Cabin. Każda kajuta jest dla 4 osób. Nie są to kuszetki, tylko prywatne kajuty. W każdym noclegu będzie dostępna pościel (również na promie)


ZAPISZ SIĘ NA WYJAZD