Mail: kontakt@projekt-przygoda.pl  

GRUZJA I ARMENIA 23-30.05.2020

GRUZJA i ARMENIA – NIEZNANY KAUKAZ

 

Strona Główna

 

Magiczna Gruzja z jej gościnnymi mieszkańcami, niebiańsko smaczną kuchnią i zapierającymi dech w piersi widokami oraz wciąż nieodkryta przez tłumy Armenia z niezliczonymi monastyrami, niezwykłą historią i stolicą starszą od Rzymu. Wszystko to czeka na nas podczas 8 dni wspólnej podróży w rejon Kaukazu.
Poniższy program to całkowicie autorski pomysł pełen nieoczywistych miejsc i atrakcji. To Gruzja poza utartym szlakiem połączona z niezadeptaną jeszcze Armenią. To jak? Kto chętny odkrywać razem nieznane?!

Termin: 23-30.05.2020
Noclegi: hostele, guesthouse’y
Przejazdy: prywatne auta z gruzińskim kierowcą

Przeloty:
23.05.2020 – Warszawa – Kutaisi 05:55 – 11:15
30.05.2020 – Kutaisi – Warszawa 11:50 – 13:20

Linie lotnicze – Wizzair

Atrakcje na trasie:

Gruzja:
Tbilisi – stolica i największe miasto Gruzji, położone pomiędzy dwoma masywami górskimi.
Oni – pięknie położone miasteczko, pośród górskich szczytów, w regionie Racza. Znajduje się tutaj jedna z 3 synagog w Gruzji.
Shovi – osada położona tuż przy granicy z Osetią, znajduje się na wysokości 1600 metrów i liczy zaledwie 80 mieszkańców.
Filar Katskhi – położona wśród zieleni, samotna skała, o wysokości 40 metrów, kształtem przypominająca Maczugę Herkulesa z Ojcowskiego Parku Narodowego. Na jej szczycie znajduje się nieduży kosciół i pustelnia.
Cziatura – stare przemysłowe miasto, słynące z wielu linowych kolejek, którymi mieszkańcy na co dzień się przemieszczali. Jest ich ponad 20, niektóre z nich mają ponad 60 lat i nadal działają. W miarę możliwości postaramy przejechać się jedną z kolejek.
Kanion Dashbashi – jedno z najpiękniejszych, naturalnych miejsc w Gruzji. Wysokość kanionu wynosi 1100–1500 metrów, a długość 8 kilometrów.
Kanion Dzmuisi – mało znany, odkryty w 2017 roku kanion, położony w pobliżu wsi Dzmuisi.
Jezioro Paravani – największe jezioro Gruzji, położone wśród gór, na wysokości 2073 m n.p.m. U jego brzegu znajduje się m.in. wieś Phoka ze słynnym klasztorem św. Nino.

gruzja i armenia

Armenia:
Erywań – stolica i największe miasto Armenii, położone w Dolinie Ararat, z górującym nad miastem szczytem Ararat (znajdującym się obecnie na terytorium Turcji).
Eczmiadzyn – centrum armeńskiego duchowieństwa, znajduje się tu najstarsza i najważniejsza ormiańska katedra.
Zvartnoc – miejscowość słynąca z ruin katedry z VII wieku, które w 2000 roku zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Garni – znajduje się tu jedyna klasycystyczna budowla w Armenii, pochodząca z I wieku, słynna pogańska świątynia, wybudowana ku czci Mitry.
Gegard – wykuty w skale zespół klasztorny, pochodzący z XII-XIII wieku. Uważany jest za jeden z najpiękniejszych monastyrów Armenii.
Chor Virap – jeden z symboli Armenii, wybudowany w VII wieku, monastyr, z którego rozpościera się niezapomniany widok na Ararat. Według legendy w lochach klasztoru, przez 13 lat, więziony był Grzegorz Oświeciciel, uważany za założyciela Kościoła ormiańskiego.
Noravank – niewielki, ale jeden z najważniejszych zespołów klasztornych Armenii, do przepięknie położony, wśród pomarańczowych skał, w wąwozie rzeczki Gniszik.
Noratus – znajduje się tu średniowieczny cmentarz, na którym znajduje się największe skupisko chaczkarów, czyli kutych w kamieniu krzyży. Najstarsze z nich pochodzą z X wieku!
Sevanavank – przepięknie położony na półwyspie Sewan, nad Jeziorem Sewan monaster.Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Armenii.

Cena: 2170 zł/os + przelot

Cena obejmuje:
– prywatny transport – auta z gruzińskim kierowcą
– lokalnego przewodnika
– 7 noclegów
– 7 śniadań
– bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji
– paliwo
– przygotowanie i logistykę wyjazdu

Cena nie obejmuje:
– biletów lotniczych (ok. 500-600 zł,stan na listopad 2019)
– wyżywienia (oprócz wyżej wspomnianych)
– ubezpieczenia KL i NNW
– wszystkich dodatkowych kosztów wynikłych z czynników niezależnych od organizatora

Zaliczka 500 zł, płatna w ciągu 3 dni od zapisu
Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji z wyjazdu przez uczestnika. Natomiast w przypadku, gdy wyprawa nie dojdzie do skutku (np. nie zebrała się grupa), zaliczka zostanie zwrócona na konto uczestnika.

Dopłata na 3 tygodnie przed wyjazdem.

Zgłoszenie na wyjazd można wysłać albo na maila kontakt@projekt-przygoda.pl albo za pomocą poniższego formularza:

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Nie jesteśmy biurem podróży, tylko pasjonatami, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i kontaktom, mają możliwość zorganizowania wyjazdów w atrakcyjne miejsca, poza utartym szlakiem