Mail: kontakt@projekt-przygoda.pl  

ISLANDIA KWIECIEŃ 2021

zorza islandiaISLANDIA

 

Strona Główna

 

 

Wulkany, gejzery, wodospady, lodowce – to jeden z najciekawszych krajów Europy, jak i świata. Zabytków tu nie uświadczymy, jednak jeśli ktoś kocha naturę i chce doświadczyć jej potęgi, nie będzie zawiedziony. Lodowce, wulkany, wodospady, gejzery czy różne zjawiska geotermalne to na Islandii codzienność. Nie wspominając już o zorzy polarnej, która zaszczyca Islandczyków swoim pięknem od października do marca. Jedziemy więc jej na spotkanie.

Termin:
12-15.03.2021
02-05.04.2021

Ilość osób: 10-12

Noclegi: prywatne domki, pokoje 2-3 osobowe

Przejazdy: wynajęte auta 4×4 (uczestnicy prowadzą auta)

Wyżywienie: obiady gotujemy wspólnie (zapewniamy produkty), pozostałe wyżywienie – śniadania, przekąski w ciągu dnia – we własnym zakresie.

Przeloty:
12.03.2021 Wrocław- Reykjavik/Keflavik 17:50-21:00
15.03.2021 Reykjavik/Keflavik – Wrocław 21:40-02:30

02.04.2021 Katowice – Reykjavik/Keflavik 17:20-19:35
05.04.2021 Reykjavik/Keflavik – Katowice 20:20-02:20

certyfikat

Atrakcje na trasie:

Reykjavik – stolica i największe miasto Islandii. To właśnie tu znajduje się najsławniejszy kościół na Islandii – Hallgrímskirkja, czy też popularny deptak Laugavegur.
Gardur – klimatyczne miasteczko, położone nad zatoką Faxaflói. Słynie z dwóch malowniczych latarnii oraz lokalnego muzeum historii.
Gunnuhver – obszar geotermalny, położony na Płw. Reykjanes. Temperatury źródeł wynoszą ponad 300 ° C, co czyni je jednym z najgorętszych miejsc w południowo-zachodniej Islandii.
Krysuvik (Seltún) – obszar geotermalny, położony na Płw. Reykjanes.

zorza islandia

Skogafoss – wodospad w południowej części Islandii, położony na klifach dawnego wybrzeża. Po tym, jak linia brzegowa schowała się w kierunku morza (znajduje się teraz w odległości około 5 kilometrów od Skógar ), zachowały się dawne klify, równoległe do wybrzeża na setkach kilometrów.
Seljalandsfoss – wodospad znany z tego, że można przejść za taflą spadającej wody, a nawet tam przysiąść i napić się szampana. Wodospad ma 60 m i jest częścią rzeki Seljalands, która ma swój początek w lodowcu Eyjafjallajökull.
Gullfoss – Złoty Wodospad. Jeden z najbardziej znanych islandzkich wodospadów. Składa się z dwóch kaskad, pierwsza mierzy 11 metrów, druga, położona pod kątem w stosunku do pierwszej, ma wysokość 21 metrów.

zorza islandia
Sólheimajökull – spektakularny jęzor lodowcowy, który spływa z czwartego największego lodowca Islandii – Myrdasjökull. Sólheimajökull charakteryzuje się wysokimi grzbietami lodu, które są poprzecinane głębokimi rozpadlinami.
Reynisfjara – przepiękna czarna plaża, położona w pobliżu miejscowości Vik i Myrdal. Została uznana za jedną z 10 najpiękniejeszych plaż świata.
Reynisdrangar – cztery ogromne, ostro zakończone skały, wynurzające się z morza. Według legendy jest to troll i ciągnięty przez niego trójmasztowy statek, które zostały przemienione w skały przez promienie wschodzącego słońca.
Dyrhólaey – najbardziej na południe wysunięty kraniec Islandii. Jest to wysoki na 120 m półwysep, którego klify zamieszkuje wiele gatunków ptaków.
Haukadalur (Geysir, Strokkur) – pole geotermalne, na terenie którego znajdują się gejzery Geysir i Strokkur, a także mniejsze źródła geotermalne – Smiður i Litli-Strokkur. Strokkur jest czynnym gejzerem, który wyrzuca słup wody na wysokości ok. 25 metrów, średnio co 5-10 minut.
Pingvellir National Park – miejsce w którym stykają się dwie płyty tektoniczne – euroazjatycka oraz północnoamerykańska. Pingvellir jest ważnym miejscem dla Islandczyków, również z innego powodu. To właśnie tutaj miało miejsce pierwsze zebranie islandzkiego parlamentu, który jest jedną z najstarszych instytucji tego typu na świecie i funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

zorza islandia

Wersja Premium wyjazdu
Wersja Premium oznacza, że na wyjeździe nocujemy w prywatnych domach, często z dostępem do jacuzzi. Domy są tylko dla naszej grupy. Pokoje są przeważnie 2 osobowe, w domu jest do dyspozycji w pełni wyposażona kuchnia. Dodatkowo w opcji Premium przewidziane są obiady, które gotujemy wspólnie, ale wszystkie produkty są przez nas zapewniane.

Na wyjeździe poruszamy się wypożyczonymi autami. Uczestnicy mogą zostać poproszeni o prowadzenie auta.

Cena: 1490 zł/os

Cena obejmuje:
– zakwaterowanie w domkach
– wypożyczenie aut 4×4
– obiady (zapewniamy produkty, z których na miejscu gotujemy wspólnie)
– ubezpieczenie KL i NNW
– możliwość poprowadzenia auta 4×4
– przygotowanie i logistykę wyjazdu

Cena nie obejmuje:
– biletów lotniczych
– wyżywienia (oprócz obiadów)
– ewentualnych biletów wstępu
– kosztów paliwa (ok. 160 zł/os)
– wszystkich dodatkowych kosztów wynikłych z czynników niezależnych od organizatora

Zaliczka 300 zł, płatna w ciągu 3 dni od zapisu.
Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji z wyjazdu przez uczestnika. Natomiast w przypadku, gdy wyprawa nie dojdzie do skutku (np. nie zebrała się grupa), zaliczka zostanie zwrócona na konto uczestnika.

Dopłata na 3 tygodnie przed wyjazdem.

Zgłoszenie na wyjazd można wysłać albo na maila kontakt@projekt-przygoda.pl albo za pomocą poniższego formularza:


12-15.03.202102-05.04.2021

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Nie jesteśmy biurem podróży, tylko pasjonatami, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i kontaktom, mają możliwość zorganizowania wyjazdów w atrakcyjne miejsca, poza utartym szlakiem.

Strona Główna