Mail: kontakt@projekt-przygoda.pl  

ISLANDIA 21-24.02.2020

zorza islandiaISLANDIA – POLOWANIE NA ZORZE POLARNĄ

 

Strona Główna

 

 

Wulkany, gejzery, wodospady, lodowce – to jeden z najciekawszych krajów Europy, jak i świata. Zabytków tu nie uświadczymy, jednak jeśli ktoś kocha naturę i chce doświadczyć jej potęgi, nie będzie zawiedziony. Lodowce, wulkany, wodospady, gejzery czy różne zjawiska geotermalne to na Islandii codzienność. Nie wspominając już o zorzy polarnej, która zaszczyca Islandczyków swoim pięknem od października do marca. Jedziemy więc jej na spotkanie.

Termin: 21-24 luty 2020

Ilość osób: 8-10

Noclegi: hostele, pokoje 2-3-4 osobowe

Przejazdy: wynajęte auta 4×4 (uczestnicy prowadzą auta)

Wyżywienie: we własnym zakresie.

Przeloty:
21.02.2020 Wrocław – Reykjavik/Keflavik 15:50-19:05
24.02.2020 Reykjavik/Keflavik – Wrocław 19:45-00:35

certyfikat

Atrakcje na trasie:

Reykjavik – stolica i największe miasto Islandii. To właśnie tu znajduje się najsławniejszy kościół na Islandii – Hallgrímskirkja, czy też popularny deptak Laugavegur.
Gardur – klimatyczne miasteczko, położone nad zatoką Faxaflói. Słynie z dwóch malowniczych latarnii oraz lokalnego muzeum historii.
Gunnuhver – obszar geotermalny, położony na Płw. Reykjanes. Temperatury źródeł wynoszą ponad 300 ° C, co czyni je jednym z najgorętszych miejsc w południowo-zachodniej Islandii.
Krysuvik (Seltún) – obszar geotermalny, położony na Płw. Reykjanes.

zorza islandia

Skogafoss – wodospad w południowej części Islandii, położony na klifach dawnego wybrzeża. Po tym, jak linia brzegowa schowała się w kierunku morza (znajduje się teraz w odległości około 5 kilometrów od Skógar ), zachowały się dawne klify, równoległe do wybrzeża na setkach kilometrów.
Seljalandsfoss – wodospad znany z tego, że można przejść za taflą spadającej wody, a nawet tam przysiąść i napić się szampana. Wodospad ma 60 m i jest częścią rzeki Seljalands, która ma swój początek w lodowcu Eyjafjallajökull.
Gullfoss – Złoty Wodospad. Jeden z najbardziej znanych islandzkich wodospadów. Składa się z dwóch kaskad, pierwsza mierzy 11 metrów, druga, położona pod kątem w stosunku do pierwszej, ma wysokość 21 metrów.

zorza islandia
Sólheimajökull – spektakularny jęzor lodowcowy, który spływa z czwartego największego lodowca Islandii – Myrdasjökull. Sólheimajökull charakteryzuje się wysokimi grzbietami lodu, które są poprzecinane głębokimi rozpadlinami.
Reynisfjara – przepiękna czarna plaża, położona w pobliżu miejscowości Vik i Myrdal. Została uznana za jedną z 10 najpiękniejeszych plaż świata.
Reynisdrangar – cztery ogromne, ostro zakończone skały, wynurzające się z morza. Według legendy jest to troll i ciągnięty przez niego trójmasztowy statek, które zostały przemienione w skały przez promienie wschodzącego słońca.
Dyrhólaey – najbardziej na południe wysunięty kraniec Islandii. Jest to wysoki na 120 m półwysep, którego klify zamieszkuje wiele gatunków ptaków.
Haukadalur (Geysir, Strokkur) – pole geotermalne, na terenie którego znajdują się gejzery Geysir i Strokkur, a także mniejsze źródła geotermalne – Smiður i Litli-Strokkur. Strokkur jest czynnym gejzerem, który wyrzuca słup wody na wysokości ok. 25 metrów, średnio co 5-10 minut.
Pingvellir National Park – miejsce w którym stykają się dwie płyty tektoniczne – euroazjatycka oraz północnoamerykańska. Pingvellir jest ważnym miejscem dla Islandczyków, również z innego powodu. To właśnie tutaj miało miejsce pierwsze zebranie islandzkiego parlamentu, który jest jedną z najstarszych instytucji tego typu na świecie i funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

zorza islandia
Cena: 1480zł/os

Wersja Premium wyjazdu
Wersja Premium oznacza, że na wyjeździe nocujemy w prywatnych domach, często z dostępem do jacuzzi. Domy są tylko dla naszej grupy. Pokoje są przeważnie 2 osobowe, w domu jest do dyspozycji w pełni wyposażona kuchnia. Dodatkowo w opcji Premium przewidziane są obiady, które gotujemy wspólnie, ale wszystkie produkty są przez nas zapewniane.

Na wyjeździe poruszamy się wypożyczonymi autami. Uczestnicy mogą zostać poproszeni o prowadzenie auta.

Cena: 1480 zł/os

Cena obejmuje:
– zakwaterowanie w domkach
– wypożyczenie aut 4×4
– obiady (zapewniamy produkty, z których na miejscu gotujemy wspólnie)
– ubezpieczenie KL i NNW
– możliwość poprowadzenia auta 4×4
– przygotowanie i logistykę wyjazdu

Cena nie obejmuje:
– biletów lotniczych
– wyżywienia (oprócz obiadów)
– ewentualnych biletów wstępu
– kosztów paliwa (ok. 150 zł/os)

zorza islandia

Zaliczka 300 zł, płatna w ciągu 3 dni od zapisu
Dopłata na 3 tygodnie przed wyjazdem.

Zgłoszenie na wyjazd można wysłać albo na maila kontakt@projekt-przygoda.pl albo za pomocą poniższego formularza:

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Nie jesteśmy biurem podróży, tylko pasjonatami, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i kontaktom, mają możliwość zorganizowania wyjazdów w atrakcyjne miejsca, poza utartym szlakiem.

Strona Główna

Inline
Inline