Mail: kontakt@projekt-przygoda.pl  

ISLANDZKA PRZYGODA

islandia projekt przygoda

Wulkany, gejzery, fiordy, wodospady, lodowce. A to wszystko na jednej wyspie. Islandia to jeden z najciekawszych krajów Europy, jak i świata. Zabytków tu nie uświadczymy, jednak jeśli ktoś kocha naturę, nie będzie zawiedziony. To ten rejon świata, gdzie gołym okiem podziwiać można procesy, które kształtują naszą planetę. Jedziemy zatem sprawdzić to na własnej skórze.
Schodzimy nieco z utartego szlaku i zamiast standardowej trasy dookoła wyspy, proponujemy coś więcej. Jedziemy w INTERIOR, żeby zasmakować prawdziwej, dzikiej i niezwykłej islandzkiej przygody!


Loty z Katowic
Grupa 7 osób + pilot
Road Trip (2 auta 4×4)
Domy, apartamenty, hostele
Trekkingi
Jacuzzi pod gołym niebem

TERMINY WYJAZDÓW:
w przygotowaniu


PRZELOT GŁÓWNY:
Katowice-Reykjavik/Keflavik
Reykjavik/Keflavik-Katowice

Linie lotnicze – Wizzar


NOCLEGI:
prywatne domy i apartamenty, całe dla naszej grupy


WYŻYWIENIE:
we własnym zakresie


CENA ZAWIERA
– noclegi w domach/apartamentach
– wypożyczenie 2 aut 4×4 z pełnym ubezpieczeniem
– paliwo na całą trasę
– opłaty parkingowe
– dostęp do jacuzzi
– podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
– Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy


CENA NIE ZAWIERA
– biletów lotniczych na/z Islandię
– wyżywienia


PŁATNOŚĆ:
Zaliczka 1000 zł, pozostała kwota do 30 dni przed wylotem.


INFORMACJE DODATKOWE:
Nie odpowiadamy za bilety lotnicze oraz za dodatkowe koszty poniesione nie z naszej winy (mandaty, zniszczenia auta, domku, dodatkowe opłaty itp. – odpowiada za nie po równo cała grupa).


ZASADY REZYGNACJI:
W razie rezygnacji przez Uczestnika z imprezy turystycznej, ponosi on koszty w wysokości:
– rezygnacja do 60 dni przed datą rozpoczęcia imprezy – wartość przedpłaty
– rezygnacja od 59 do 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy – 50% wartości imprezy;
– rezygnacja w terminie krótszym niż 29 dni przed datą rozpoczęcia imprezy – 100% wartości imprezy.
Warunki zwrotu biletów, zgodnie z regulaminem linii lotniczych.


UBEZPIECZENIE
Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże – pobierz
Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Rezerwacje (ubezpieczenie od rezygnacji) – pobierz
TRASA:

Atrakcje na miejscu:

 • Haifoss
 • Strokkur
 • Gullfoss
 • Aldeyjarfoss
 • Godafoss
 • Dettifoss
 • Skogafoss
 • Seljalandsfoss
 • Gljufrabui
 • Svartifoss
 • Hengifoss
 • Dyrholeay
 • Reynisfjara
 • Jezioro Myvatn

 • Jökulsárlón
 • Viti
 • Fjallsárlón
 • Hverir
 • Hveravellir
 • Park Narodowy Skaftafell
 • Solheimajokull
 • Borgarfjörður eystri
 • Solheimajokull
 • Landmannalaugar

certyfikat projekt przygoda

Atrakcje na trasie:

Wodospady:
Haifoss – drugi co do wysokości (122-metrowy), wodospad Islandii. Jego prawie pionowy próg położony jest w pobliżu Wulkanu Hekla, na rzece Fossá.
Gullfoss – Złoty Wodospad. Jeden z najbardziej znanych islandzkich wodospadów. Składa się z dwóch kaskad, pierwsza mierzy 11 metrów, druga, położona pod kątem w stosunku do pierwszej, ma wysokość 21 metrów.
Aldeyjarfoss – jeden z najbardziej fotogenicznych wodospadów. Otoczony jest bazaltowymi skałami, które w kontraście z krystalicznie białą wodą, tworzą przepiękną scenerię.
Godafoss – Wodospad Bogów, jeden z piękniejszych wodospadów na wyspie. Jest on związany z jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Islandii – przejściem z pogaństwa na chrześcijaństwo. To właśnie do tego wodospad zostały wrzucone posągi pogańskich bogów.
Dettifoss – jeden z najpotężniejszych wodospadów w Europie. To właśnie tutaj nakręcono scenę otwierającą film „Prometeusz” Ridleya Scotta. W pobliżu znajdują się jeszcze dwa kolejne wodospady – Selfoss oraz Hafragilfoss.
Skogafoss – wodospad w południowej części Islandii, położony na klifach dawnego wybrzeża. Po tym, jak linia brzegowa schowała się w kierunku morza (znajduje się teraz w odległości około 5 kilometrów od Skógar ), zachowały się dawne klify, równoległe do wybrzeża na setkach kilometrów.
Seljalandsfoss – wodospad znany z tego, że można przejść za taflą spadającej wody, a nawet tam przysiąść i napić się szampana. Wodospad ma 60 m i jest częścią rzeki Seljalands, która ma swój początek w lodowcu Eyjafjallajökull.
Svartifoss – Czarny Wodospad, bardzo charakterystyczny wodospad, położony w Parku Narodowym Skaftafell. Jego bazaltowe kolumny były inspiracją dla architekta, projektującego kościół Hallgrimskirkja w Reykjaviku.
Hengifoss – trzeci co do wysokości wodospad na Islandii. Jego dość cienka nitka wspaniale prezentuje się na tle bazaltowej ściany przetykanej cienkimi czerwonymi nitkami gliny.

wodospady projekt przygoda

Jeziora, Laguny:
Jezioro Myvatn – Jezioro Muszek, czwarte co do wielkości jeziorem na Islandii (38 km2). Leży 277 metrów ponad poziomem morza i jest zieloną oazą spokoju, domem dla wielu gatunków ptaków. Na jeziorze znajduje się około 40 dużych i małych wysepek, a na jego obrzeżach rozciąga się wciąż aktywny obszar wulkaniczny.
Viti – jeden z najbardziej znanych kraterów na Islandii, znajdujący się na obszarze wulkanicznym Krafla. Jego wnętrze wypełnia woda o niebiańskim kolorze. Ma on 300 metrów szerokości i powstał w wyniku erupcji w 1724 roku.
Jökulsárlón – Lodowa Laguna, jezioro w południowej Islandii. Powstaje z wody z topniejącego lodowca Vatnajökull. Jedno z najpiękniejszych, o ile nie najpiękniejsze miejsce na Islandii. W sąsiedztwie znajduje się diamentowa plaża.

projekt przygoda

Obszary geotermalne:
Haukadalur (Geysir, Strokkur) – pole geotermalne, na terenie którego znajdują się gejzery Geysir i Strokkur, a także mniejsze źródła geotermalne – Smiður i Litli-Strokkur. Strokkur jest czynnym gejzerem, który wyrzuca słup wody na wysokości ok. 25 metrów, średnio co 5-10 minut.
Hverir – największy i najbardziej znany obszar geotermalny na Islandii. Położony po wschodniej stronie góry Námafjall na przełęczy Námaskarð, w sąsiedztwie drogi nr 1.
Hveravellir – pole geotermalne, położone w rejonie lawowym Kjalhraun. Stanowi część nieaktywnego obecnie systemu wulkanicznego Langjokull. Jeden z ciekawszych obszarów geotermalnych na wyspie.

projekt przygoda

Inne:

Park Narodowy Skaftafell – część Parku Narodowego Vatnajokull, czyli największego parku w Europie, na terenie którego znajduje się lodowiec Vatnajokull.
Reynisfjara – czarna plaża, uznana za jedną z 10 najpiękniejszych plaż świata. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że to m.in. na tej plaży były kręcone sceny do filmu „Noe” z Russellem Crowe w roli głównej.
Dyrholaey – najbardziej na południe wysunięty kraniec Islandii. Jest to wysoki na 120 m półwysep, którego klify zamieszkuje wiele gatunków ptaków.

ZAPISZ SIĘ NA WYJAZD