Mail: kontakt@projekt-przygoda.pl  

ISLANDIA 07-13.09.2018

ISLANDZKI DZIKI ZACHÓD

Strona Główna

   
 

Chcielibyście uciec na chwilę od cywilizacji i znaleźć się w najdzikszym rejonie Europy? Przejechać się wśród majestatycznych fiordów i przespacerować czerwoną plażą? A może stanąć na najdalej na zachód wysuniętym punkcie Islandii, gdzie do zdjęć chętnie pozują maskonury? W takim razie zapraszamy na wspólną przygodę na Fiordach Zachodnich i Półwyspie Snæfellsnes, zwanym Islandią w miniaturze.

Termin: 07-13.09.2018
Ilość osób: 10
Noclegi: domki
Przejazdy: auta 4×4 (uczestnicy mogą prowadzić auta)
Przeloty:
07.09.2018 – Wrocław – Reykjavik 15:50 – 18:05
12.09.2018 – Reykjavik – Wrocław 18:45 – 00:50

ewentualnie możliwy powrót do Warszawy lub Poznania
12.09.2018 – Reykjavik – Poznań 20:00 – 01:55
13.09.2018 – Reykjavik – Warszawa 00:30 – 06:35

Linie lotnicze – Wizzair

Trasa:

Atrakcje na trasie:
Deildartunguhver – największe źródło termalne na Islandii, w ciągu sekundy wypływa z niego około 180 l wody o temperaturze około 100 °C. Jest to również największe gorące źródło w Europie.
Hraunfossar – wodospad lawowy, który składa się z ponad stu miniaturowych wodospadzików. Ciąg kaskad i strumyków spływa po jego zboczu na długości ponad 700 metrów do rzeki Hvítá. Jest to jeden z najbardziej malowniczych wodospadów na Islandii.
Barnafoss – wodospad położony w sąsiedztwie Hraunfossar. Jego nazwa oznacza „wodospad dzieci” i związana jest z historią dwóch dzieci, które w wigilijną noc utonęły w jego wodach.Półwysep Snæfellsnes:
Kirkjufell – symbol półwyspu i bohater wielu wspaniałych zdjęć. Przepiękna góra o stożkowym kształcie, położona niedaleko miasteczka Grundarfjörður
Berserkjahraun – malownicze pole lawowe, nazwane na cześć bohaterów islandzkiej sagi Berserkers.
Arnarstapi – urokliwa wioska położona niedaleko lodowca Snæfellsjökull. Jej okolice obfitują w piękne tereny, np. zatoka Dritvík, gdzie można podziwiać fantazyjne formacje skalne.
Djúpalónssandur – czarna plaża w sąsiedztwie Dritvik
Búðir – znajduje się tam czarny jak smoła, typowy islandzki kościół.
Gerðuberg – bazaltowe kolumny o niezwykle regularnym kształcie. Powstały z płynącej lawy, schłodzonej przez morze. Mają ok. 1,5 metra szerokości i od 7 do 14 metrów wysokości.
Snæfellsjokull – lodowiec, od którego nazwę wziął półwysep. Jak to na Islandii bywa, jest to dokładnie stratowulkan, którego szczyt przykrywa lodowiec. To właśnie tu Juliusz Verne umieścił akcję swojej książki „Podróż do wnętrza ziemi”.
Saxholl – krater wygasłego wulkanu, na który można wejść i podziwiać piękną panoramę dookoła.
Skarðsvík – nieduża, urokliwa jasna plaża. Otoczona przez czarną zastygłą lawę.Zachodnie Fiordy:
Látrabjarg – najbardziej wysunięte na zachód miejsce w Europie, jak również największy klif Islandii, który ma 441 metrów wysokości. Najbardziej znany jest z tego, że jest ostoją dla ogromnej ilości ptaków m.in. maskonurów, które chętnie pozują do zdjęć.
Rauðisandur – przepiękna plaża z czerwonego piasku, położona w zatoce Breidafjordur.
Dynjandi – zwany również Fjalfoss, to 4 najwyższy wodospad Islandii oraz największy wodospad na Zachodnich Fiordach. Wygląda jak wielka kurtyna wodna, a to za sprawą wielu małych wodospadzików, które wchodzą w jego skład.
Selárdalur – bajkowa farma, na której znajduje się nietypowe muzeum. Jest ono poświęcone artyście Samúelowi Jónssonowi, nazywanego często „artystą z sercem dziecka”. Wokół farmy ustawione są rzeźby wykonane przez artystę.
Ísafjörður – stolica Fiordów Zachodnich. W mieście znajdują się jedne z najstarszych domów w Islandii (zbudowane w XVIII w.)


Cena: 1980 zł/os

Cena obejmuje:
– wypożyczenie aut terenowych 4×4
– 5 noclegów w domkach
– obiadokolacje (zapewniamy produkty, z których na miejscu gotujemy wspólnie)
– ubezpieczenie KL i NNW
– zaplecze logistyczne wyprawy

Cena nie obejmuje:
– biletów lotniczych
– wyżywienia poza obiadokolacjami
– ewentualnych biletów wstępu
– kosztów paliwa (ok. 450 zł/os)

Zapisy na maila kontakt@projekt-przygoda.pl
Zaliczka 600 zł, płatna w ciągu 3 dni od zapisu.
Dopłata na 3 tygodnie przed wyjazdem.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
Nie jesteśmy biurem podróży, tylko pasjonatami, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i kontaktom, mają możliwość zorganizowania wyjazdów w atrakcyjne miejsca, poza utartym szlakiem.

Inline
Inline