Mail: kontakt@projekt-przygoda.pl  

MAJÓWKA PIENINY 29.04-03.05.2020

pieninyMAJÓWKA W PIENINACH

 

Strona Główna

 

 

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Z tego założenia wyszliśmy przygotowując majówkowy wyjazd, który jednocześnie będzie zapowiedzią krótkich wypadów po Polsce. Na pierwszy ogień wybraliśmy Pieniny, jedne z najpiękniejszych pasm górskich w Polsce. Sokolica czy Trzy Korony, kto z Was nie słyszał tych nazw. A jak do tego dodamy jeszcze Wąwóz Homole czy spływ Dunajcem, robi nam się ciekawy pomysł na spędzenie kilku dni w przepięknej scenerii. Na dokładkę wybierzemy się do Słowacji. Przespacerujemy się tam Ścieżką w Koronach Drzew, skąd będziemy mogli podziwiać przepiękne panoramy Tatr Bielskich czy też Pienin.

Termin: 29.04-03.05.2020
Ilość osób: 7 + kierowca/pilot

Noclegi: prywatny apartament
Przejazdy: komfortowy bus
Wyżywienie: we własnym zakresie.
Miejsce wyjazdu: Warszawa (możliwość dołączenia po drodze – Radom, Kielce, Kraków)
Wyjazd 09:00 z Warszawy, powrót ok. 22-23 do Warszawy.

Atrakcje:

Pieniński Park Narodowy – jeden z 23 parków narodowych na terenie Polski. Najwyższym szczytem jest Wysoka (1050 m n.p.m.), jednak najpopularniejsze szlaki prowadzą na Trzy Korony i Sokolicę, z których roztaczają się przepiękne widoki na Tatry, Gorce, Beskid Sądecki i na Przełom Dunajca. Jedną z największych atrakcji na terenie parku jest spływ Dunajcem,jednym z najpiękniejszych przełomów rzecznych w Europie.

Wąwóz Homole – jedno z najpiękniejszych miejsc w Pieninach. Jest to skalny wąwóz V-kształtny. Ma on długość ok. 800 metrów. Na szczególną uwagę zasługują wysokie (nawet do 120 metrów) zbocza skalne, a także liczne, przepiękne kaskady i zatoczki.

Trzy Korony – jest to jeden z najpopularniejszych szczytów w Pienińskim Parku Narodowych i najwyższy szczyt Pienin Środkowych. Partia szczytowa składa się z 5 turni. Najwyższą jest Okrąglica (982 m n.p.m.), na której znajduje się platforma widokowa dla 30 osób. Pozostałe turnie to Płaska Skała, Nad Ogródki, Pańska Skała i Niżnia Okrąglica.

Wysoka – zwany również Wysokie Skałki, to najwyższy szczyt Pienin, zaliczany do Korony Gór Polski. Jego wysokość to 1050 m n.p.m.

majowka

Zamek Czorsztyn – ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, położone na wzgórzu nad Dunajcem w granicach Pienińskiego Parku Narodowego

Zamek Chęciny – zamek królewski z przełomu XIII i XIV wieku, górujący nad miejscowością Chęciny, w województwie świętokrzyskim.

Zamek Niedzica – średniowieczny zamek znajdujący się na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego we wsi Niedzica-Zamek. Wzniesiony została najprawdopodobniej w początkach XIV wieku, w miejscu wcześniejszej budowli obronnej.

majowka

Spływ Dunajcem – jedna z największych atrakcji w Pieninach. Spływ odbywa się na flisackich tratwach, wąwozem zwanym Przełomem Dunajca. Trasa rozpoczyna się w przystani Sromowce, a kończy w Szczawnicy Niżnej lub w Krościenku. Spływ trwa od 2 do 3 godzin.

Ścieżka w koronach drzew Bachledka (sł. Chodnik koronami stromov) – ścieżka położona jest na grzbiecie Magury Spiskiej. Jej łączna długość wynosi 1234 metry. Na końcu ścieżki znajduje się 32 metrowa wieża widokowa, z której rozpościera się przepiękny widok m.in na Tatry Bielskie, Gorce i Pieniny.

majowka

Cena: 860 zł/os

Cena obejmuje:
– 4 noclegi w prywatnym apartamencie, tylko dla naszej grupy
– przejazd komfortowym busem na trasie Warszawa-Sromowce Niżne-Warszawa
– wszystkie przejazdy na miejscu
– paliwo
– opłaty za parkingi
– bilet wstępu na Zamek Chęciny
– bilet wstępu na Zamek Czorsztyn
– bilet wstępu do Wąwozu Homole
– przygotowanie i logistykę wyjazdu

Cena nie obejmuje:
– wyżywienia
– biletu na Spływ Dunajcem (55 zł albo 69 zł, w zależności od wybranej trasy spływu)
– biletu wstępu na Ścieżkę w Koronach Drzew na Słowacji (10 euro/os)

Zaliczka 150 zł, płatna w ciągu 3 dni od zapisu.
Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji z wyjazdu przez uczestnika. Natomiast w przypadku, gdy wyprawa nie dojdzie do skutku (np. nie zebrała się grupa), zaliczka zostanie zwrócona na konto uczestnika.

Dopłata na 3 tygodnie przed wyjazdem.

Zgłoszenie na wyjazd można wysłać albo na maila kontakt@projekt-przygoda.pl albo za pomocą poniższego formularza:

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Nie jesteśmy biurem podróży, tylko pasjonatami, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i kontaktom, mają możliwość zorganizowania wyjazdów w atrakcyjne miejsca, poza utartym szlakiem.

Strona Główna