Mail: kontakt@projekt-przygoda.pl  

OMAN i DUBAJ 13-24.03.2019

OMAN I DUBAJ – NIEZWYKŁA PRZYGODA NA BLISKIM WSCHODZIE

 

Strona Główna

 

Oman to wciąż nieodkryty przez turystów rejon świata, który oferuje naprawdę mnóstwo atrakcji. Ciągnące się kilometrami piaszczyste pustynie, po których drepczą wielbłądy. Ukryte w górach, magiczne wadi otoczone palmami. Majestatyczne góry z głębokimi dolinami. Szerokie plaże, na których jaja znoszą ogromne żółwie. Piękne miasta z arabską zabudową i tradycyjnymi targami. A do tego niezwykle gościnna kultura.

I…

Dubaj – miasto,które jeszcze 50 lat temu było zwyczajną wioską rybacką. Dzięki ropie i dość sporej dozie fantazji, stało się jednym z najszybciej rozwijających się metropolii na świecie. To właśnie tutaj powstają prawie wszystkie „naj” – najwyższy budynek świata, najbardziej luksusowy hotel świata, największa wyspa stworzona przez człowieka, czy największe centrum handlowe. A to przecież nie wszystko! Całość otacza majestatyczna pustynia, na której nie brakuje atrakcji.

Zapraszamy więc na niezwykłą przygodę na Bliskim Wschodzie!

Termin: 13-24.03.2019
Ilość osób: 10
Noclegi: apartamenty/domki/hostele
Przejazdy: auta 4×4 (uczestnicy są kierowcami)

Przeloty:

13.03.2019 – Warszawa – Paryż 06:35 – 09:10
13.03.2019 – Paryż – Dubaj 13:30 – 23:35

24.03.2019 – Dubaj – Paryż 01:30 – 06:15
24.03.2019 – Paryż – Warszawa 14:10 – 16:25

Linie lotnicze – Air France (bagaż rejestrowany w cenie) – cena ok. 1300 zł (stan na 19.12.2018)

Atrakcje na trasie:

Oman

Góry:
Jebel Shams – najwyższy szczyt Omanu, z którego rozpościera się przepiękny widok na Wielki Kanion, tyle że Arabski.
Jabal Al Akhdar – „Zielona Góra” to kraina wyjęta jakby z innej bajki. Z zielonego płaskowyżu podziwiać można widok na wyschnięte, surowe doliny górskie.

Doliny:
Wadi Shab – To jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Omanie. W dolinie, między wapiennymi skałami, poukrywane są zielone oazy z krystalicznie czystą wodą. Kanion zakończony jest jaskinią, w której można zażyć kąpieli.
Wadi Bani Khalid – Zielona oaza po środku gór. Naturalne baseny otoczone palmami to idealne miejsce na relaks.
Wadi Ghul – Kanion do złudzenia przypominający Wielki Kanion w Kolorado. Na zboczach znajduje się opuszczona wioska arabska.

Pustynia:
Wahiba Sands – Majestatyczna, bezkresna pustynia, na której spędzona noc, będzie jedną z najpiękniejszych w życiu. Piękne zachody słońca za dnia i rozgwieżdżone niebo nocą.

oman

Miasta:
Maskat – Przepiękna stolica z największym w Omanie meczetem pełnym złota i przepychu, z ogromną siedzibą sułtana, portem, twierdzami obronnymi i szerokimi, piaszczystymi plażami.
Sur – Niewielkie miasteczko, którego panoramę można podziwiać z pobliskiego wzgórza. To tam znajduje się zamek, fort, kolorowe molo oraz miejsce, gdzie budowane są tradycyjne drewniane łodzie.
Nizwa – Miasto, w którym odbywa się tradycyjny targ z kozami. To prawdziwy, niepozowany spektakl życia codziennego Omanu.
Bahla – Tam znajduje się jeden z największych i najstarszych fortów w Omanie, a jednocześnie jedyny jaki został wpisany na listę UNESCO. Podobno najstarsza część fortu zbudowanego w całości z gliny, pochodzi już z 500 roku przed Chrystusem!
Misfat Al Abriyeen – Niezwykle położone na zboczach tarasowych tradycyjne miasteczko poprzecinane wąskimi uliczkami i egzotycznymi uprawami.

oman

Dubaj

Burj Khalifa – najwyższy budynek świata (jeszcze). Ma 830 metrów wysokości. Można wjechać na 124 albo 148 piętro i podziwiać z niego przepiękną panoramę miasta.
Burj Al Arab – jeden z najbardziej luksusowych i najbardziej charakterystycznych hoteli na świecie.
Fontanny przy Dubai Mall – przepiękne pokazy fontann. Najlepiej oglądać je wieczorem, gdy do pokazów dochodzi gra świateł i animacje na Burj Khalifa. Pokazy są całkowicie darmowe.
Old Dubai – stara część miasta, gdzie można poczuć prawdziwy klimat arabskiego miasta. Znajduje się tam stary port, słynne souki (m.in. Spicy Souq, Gold Souq, Covered Souq), a także mnóstwo orientalnych sklepików, położonych przy wąskich i krętych uliczkach.
Dubaj Marina – ekskluzywna dzielnica Dubaju. Słynie z nowoczesnych drapaczy chmur, wielokilometrowego bulwaru oraz świetnych (i drogich) restauracji.

Dubaj

Cena: 3740 zł/os + przelot

Cena obejmuje:
– bilety na autobus Dubaj – Maskat – Dubaj
– wypożyczenie aut terenowych 4×4
– 2 noclegi w hotelu w Dubaju (pokoje 2-osobowe)
– 7 noclegów w Omanie – apartamenty/domki/hotele (pokoje 2-3 osobowe)
– 1 nocleg na campie na pustyni (2-osobowe namioty)
– 1 śniadanie i 1 obiadokolacja
– paliwo
– wycieczkę w poszukiwaniu żółwi w rezerwacie Ras Al Jinz
– safari na pustyni z zachodem słońca
– przygotowanie i organizację wyjazdu

Cena nie obejmuje:
– biletów lotniczych (ok. 1300 zł)
– wiza do Omanu – 10 dniowa (5 OMR, aplikuje się online)
– opłaty wyjazdowej z Dubaju (35 AED, płatna na granicy z Omanem)
– wyżywienia (oprócz wyżej wspomnianych)
– ubezpieczenie KL i NNW
– biletów komunikacji miejskiej w Dubaju
– biletu wstępu do Burj Khalifa w Dubaju (wjazd na 124 piętro – ok. 150 zł/os, na 148 piętro – ok. 400 zł/os)
– biletów wstępu w Omanie (ok. 20-30 zł)
– rejsu łodzią i oglądania delfinów oraz snurkowania (ok. 180 zł/os)

WAŻNE: Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

Zapisy na maila kontakt@projekt-przygoda.pl
Zaliczka 800 zł, płatna w ciągu 3 dni od zapisu
Dopłata na 3 tygodnie przed wyjazdem.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Nie jesteśmy biurem podróży, tylko pasjonatami, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i kontaktom, mają możliwość zorganizowania wyjazdów w atrakcyjne miejsca, poza utartym szlakiem.

Inline
Inline