Mail: kontakt@projekt-przygoda.pl  

ISLANDIA 12-16.11.2022

zorza islandiaISLANDIA – POŁUDNIE i ZACHÓD

Strona Główna

Wulkany, gejzery, wodospady, lodowce – to jeden z najciekawszych krajów Europy, jak i świata. Zabytków tu nie uświadczymy, jednak jeśli ktoś kocha naturę i chce doświadczyć jej potęgi, nie będzie zawiedziony. Lodowce, wulkany, wodospady, gejzery czy różne zjawiska geotermalne to na Islandii codzienność. Nie wspominając już o zorzy polarnej, która zaszczyca Islandczyków swoim pięknem od października do marca.
Do tego udamy się na Półwysep Snæfellsjokull, zwany Islandią w miniaturze. A dla chętnych będzie możliwość wziąć udział w jednej z najnowszych atrakcji Fly Over Iceland.

Termin: 12-16.10.2022

Ilość osób: 8

Noclegi: prywatne domki, pokoje 2-3 osobowe

Przejazdy: wynajęte auta (uczestnicy mogą prowadzić auta)

Przeloty:
12.10.2022 Katowice – Reykjavik/Keflavik 17:55-20:15
14.10.2022 Reykjavik/Keflavik – Katowice 20:25-02:25
Linie lotnicze – Wizzair

certyfikat

Atrakcje na trasie:

Fly Over Iceland – to niesamowity lot dookoła Islandii bez konieczności opuszczania Reykjaviku.

„To wyjątkowe doświadczenie, niespotykane nigdzie indziej. Lot nad Islandią łączy kino, opowiadanie historii i najnowocześniejszą technologię, aby zapewnić interaktywne wrażenia, które przeniosą Cię w przestworza nad krainą ognia i lodu.

Zostaniesz zawieszony ze stopami wiszącymi przed sferycznym ekranem o długości 20 metrów. Poczuj dreszczyk latania, gdy film zabierze Cię w ekscytującą podróż po Islandii. Wiatr, mgła i zapachy w połączeniu z ruchem jazdy tworzą niezapomniane wrażenia! „

Reykjavik – stolica i największe miasto Islandii. To właśnie tu znajduje się najsławniejszy kościół na Islandii – Hallgrímskirkja, czy też popularny deptak Laugavegur.
Gardur – klimatyczne miasteczko, położone nad zatoką Faxaflói. Słynie z dwóch malowniczych latarnii oraz lokalnego muzeum historii.
Gunnuhver – obszar geotermalny, położony na Płw. Reykjanes. Temperatury źródeł wynoszą ponad 300 ° C, co czyni je jednym z najgorętszych miejsc w południowo-zachodniej Islandii.

Skogafoss – wodospad w południowej części Islandii, położony na klifach dawnego wybrzeża. Po tym, jak linia brzegowa schowała się w kierunku morza (znajduje się teraz w odległości około 5 kilometrów od Skógar ), zachowały się dawne klify, równoległe do wybrzeża na setkach kilometrów.
Seljalandsfoss – wodospad znany z tego, że można przejść za taflą spadającej wody, a nawet tam przysiąść i napić się szampana. Wodospad ma 60 m i jest częścią rzeki Seljalands, która ma swój początek w lodowcu Eyjafjallajökull.
Gullfoss – Złoty Wodospad. Jeden z najbardziej znanych islandzkich wodospadów. Składa się z dwóch kaskad, pierwsza mierzy 11 metrów, druga, położona pod kątem w stosunku do pierwszej, ma wysokość 21 metrów.

zorza islandia


Sólheimajökull – spektakularny jęzor lodowcowy, który spływa z czwartego największego lodowca Islandii – Myrdasjökull. Sólheimajökull charakteryzuje się wysokimi grzbietami lodu, które są poprzecinane głębokimi rozpadlinami.
Reynisfjara – przepiękna czarna plaża, położona w pobliżu miejscowości Vik i Myrdal. Została uznana za jedną z 10 najpiękniejeszych plaż świata.
Reynisdrangar – cztery ogromne, ostro zakończone skały, wynurzające się z morza. Według legendy jest to troll i ciągnięty przez niego trójmasztowy statek, które zostały przemienione w skały przez promienie wschodzącego słońca.
Dyrhólaey – najbardziej na południe wysunięty kraniec Islandii. Jest to wysoki na 120 m półwysep, którego klify zamieszkuje wiele gatunków ptaków.
Haukadalur (Geysir, Strokkur) – pole geotermalne, na terenie którego znajdują się gejzery Geysir i Strokkur, a także mniejsze źródła geotermalne – Smiður i Litli-Strokkur. Strokkur jest czynnym gejzerem, który wyrzuca słup wody na wysokości ok. 25 metrów, średnio co 5-10 minut.
Pingvellir National Park – miejsce w którym stykają się dwie płyty tektoniczne – euroazjatycka oraz północnoamerykańska. Pingvellir jest ważnym miejscem dla Islandczyków, również z innego powodu. To właśnie tutaj miało miejsce pierwsze zebranie islandzkiego parlamentu, który jest jedną z najstarszych instytucji tego typu na świecie i funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

zorza islandia

Deildartunguhver – największe źródło termalne na Islandii, w ciągu sekundy wypływa z niego około 180 l wody o temperaturze około 100 °C. Jest to również największe gorące źródło w Europie.
Hraunfossar – wodospad lawowy, który składa się z ponad stu miniaturowych wodospadzików. Ciąg kaskad i strumyków spływa po jego zboczu na długości ponad 700 metrów do rzeki Hvítá. Jest to jeden z najbardziej malowniczych wodospadów na Islandii.
Barnafoss – wodospad położony w sąsiedztwie Hraunfossar. Jego nazwa oznacza „wodospad dzieci” i związana jest z historią dwóch dzieci, które w wigilijną noc utonęły w jego wodach.

Półwysep Snæfellsnes:
Kirkjufell – symbol półwyspu i bohater wielu wspaniałych zdjęć. Przepiękna góra o stożkowym kształcie, położona niedaleko miasteczka Grundarfjörður
Berserkjahraun – malownicze pole lawowe, nazwane na cześć bohaterów islandzkiej sagi Berserkers.
Arnarstapi – urokliwa wioska położona niedaleko lodowca Snæfellsjökull. Jej okolice obfitują w piękne tereny, np. zatoka Dritvík, gdzie można podziwiać fantazyjne formacje skalne.
Djúpalónssandur – czarna plaża w sąsiedztwie Dritvik
Búðir – znajduje się tam czarny jak smoła, typowy islandzki kościół.
Gerðuberg – bazaltowe kolumny o niezwykle regularnym kształcie. Powstały z płynącej lawy, schłodzonej przez morze. Mają ok. 1,5 metra szerokości i od 7 do 14 metrów wysokości.
Snæfellsjokull – lodowiec, od którego nazwę wziął półwysep. Jak to na Islandii bywa, jest to dokładnie stratowulkan, którego szczyt przykrywa lodowiec. To właśnie tu Juliusz Verne umieścił akcję swojej książki „Podróż do wnętrza ziemi”.
Saxholl – krater wygasłego wulkanu, na który można wejść i podziwiać piękną panoramę dookoła.
Skarðsvík – nieduża, urokliwa jasna plaża. Otoczona przez czarną zastygłą lawę.

Cena: 2690 zł/os

Na wyjeździe poruszamy się wypożyczonymi autami. Uczestnicy mogą zostać poproszeni o prowadzenie auta.

Cena obejmuje:
– 4 noclegi w domkach
– wypożyczenie aut 4×4
– ubezpieczenie KL i NNW
– paliwo na całą trasę (ok. 1300 km, cena paliwa ok. 12 zł/litr)
– opłaty za parkingi
– przygotowanie i logistykę wyjazdu

Cena nie obejmuje:
– biletów lotniczych
– wyżywienia
– opcjonalnej atrakcji Fly Over Iceland (4990 ISK/os = +/-36 euro/os)
– ewentualnych pozostałych biletów wstępu
– ewentualnych kosztów testów na covid19

Zaliczka 400 zł, płatna w ciągu 3 dni od zapisu
Dopłata na 3 tygodnie przed wyjazdem.

Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji z wyjazdu przez uczestnika. Natomiast w przypadku, gdy wyprawa nie dojdzie do skutku (np. nie zebrała się grupa), zaliczka zostanie zwrócona na konto uczestnika.

Zgłoszenie na wyjazd można wysłać albo na maila kontakt@projekt-przygoda.pl albo za pomocą poniższego formularza:

    Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

    Nie jesteśmy biurem podróży, tylko pasjonatami, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i kontaktom, mają możliwość zorganizowania wyjazdów w atrakcyjne miejsca, poza utartym szlakiem.

    Strona Główna