Mail: kontakt@projekt-przygoda.pl  

PIENINY 06-10.05.2021

pieninyAKTYWNIE W PIENINACH

 

Strona Główna

 

 

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Z tego założenia wyszliśmy przygotowując majówkowy wyjazd, który jednocześnie będzie zapowiedzią krótkich wypadów po Polsce. Na pierwszy ogień wybraliśmy Pieniny, jedne z najpiękniejszych pasm górskich w Polsce. Sokolica czy Trzy Korony, kto z Was nie słyszał tych nazw. A jak do tego dodamy jeszcze Wąwóz Homole czy spływ Dunajcem, robi nam się ciekawy pomysł na spędzenie kilku dni w przepięknej scenerii. Na dokładkę wybierzemy się na wycieczkę rowerową nad Zalew Czorsztyński, gdzie będziemy mogli się zrelaksować i podziwiać zamki w Niedzicy czy Czorsztynie.

Termin: 06-10.05.2021
Ilość osób: max. 15 osób

Noclegi: prywatny dom
Przejazdy: dojazd własny

Atrakcje:

Pieniński Park Narodowy – jeden z 23 parków narodowych na terenie Polski. Najwyższym szczytem jest Wysoka (1050 m n.p.m.), jednak najpopularniejsze szlaki prowadzą na Trzy Korony i Sokolicę, z których roztaczają się przepiękne widoki na Tatry, Gorce, Beskid Sądecki i na Przełom Dunajca. Jedną z największych atrakcji na terenie parku jest spływ Dunajcem,jednym z najpiękniejszych przełomów rzecznych w Europie.

Wąwóz Homole – jedno z najpiękniejszych miejsc w Pieninach. Jest to skalny wąwóz V-kształtny. Ma on długość ok. 800 metrów. Na szczególną uwagę zasługują wysokie (nawet do 120 metrów) zbocza skalne, a także liczne, przepiękne kaskady i zatoczki.

Trzy Korony – jest to jeden z najpopularniejszych szczytów w Pienińskim Parku Narodowych i najwyższy szczyt Pienin Środkowych. Partia szczytowa składa się z 5 turni. Najwyższą jest Okrąglica (982 m n.p.m.), na której znajduje się platforma widokowa dla 30 osób. Pozostałe turnie to Płaska Skała, Nad Ogródki, Pańska Skała i Niżnia Okrąglica.

Wysoka – zwany również Wysokie Skałki, to najwyższy szczyt Pienin, zaliczany do Korony Gór Polski. Jego wysokość to 1050 m n.p.m.

majowka

Zamek Czorsztyn – ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, położone na wzgórzu nad Dunajcem w granicach Pienińskiego Parku Narodowego

Zamek Niedzica – średniowieczny zamek znajdujący się na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego we wsi Niedzica-Zamek. Wzniesiony została najprawdopodobniej w początkach XIV wieku, w miejscu wcześniejszej budowli obronnej.

Spływ Dunajcem – przepłyniemy 14 km odcinek Dunajca, od Sromowców Niżnych po Szczawnicę. Tylko od nas zależy czy zrobimy to kajakami czy pontonami.

Całodzienna wycieczka rowerowa nad Jezioro Czorsztyn – wybierzemy się rowerami nad Jezioro Czorsztyn. Całość trasy to ok. 40 km. Trasa przebiega przepięknymi szlakami rowerowymi wzdłuż Dunajca, z widokiem na Trzy Korony. Będziemy mogli zobaczyć Zamek w Niedzicy i Czorsztynie, a także Czerwony Klasztor po stronie słowackiej. Trasa łatwa, nie wymagająca przygotowania. Dla chętnych jest możliwość wypożyczenia rowerów elektrycznych (za dopłatą).

Cena: 690 zł/os

Cena obejmuje:
– 4 noclegi w prywatnym domu, tylko dla naszej grupy
– spływ kajakowy albo pontonem po Dunajcu
– bilet wstępu do Pienińskiego Parku Narodowego podczas spływu
– dojazd busem na miejsce spływu
– całodzienne wypożyczenie rowerów trekkingowych (możliwe wypożyczenie rowerów elektrycznych – dopłata 100 zł/os)
– nielimitowany dostęp do bilarda i rzutek
– przygotowanie i logistykę wyjazdu

Cena nie obejmuje:
– wyżywienia
– biletów wstępu do zamków

Zaliczka 150 zł, płatna w ciągu 3 dni od zapisu.
Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji z wyjazdu przez uczestnika. Natomiast w przypadku, gdy wyprawa nie dojdzie do skutku (np. nie zebrała się grupa), zaliczka zostanie zwrócona na konto uczestnika.

Dopłata na 3 tygodnie przed wyjazdem.

Zgłoszenie na wyjazd można wysłać albo na maila kontakt@projekt-przygoda.pl albo za pomocą poniższego formularza:

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Nie jesteśmy biurem podróży, tylko pasjonatami, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i kontaktom, mają możliwość zorganizowania wyjazdów w atrakcyjne miejsca, poza utartym szlakiem.

Strona Główna