Mail: kontakt@projekt-przygoda.pl  

ISLANDIA 09-16.08.2021

ISLANDIA – CZTERY ŻWYIOŁY

 

Strona Główna

Wulkany, gejzery, fiordy, wodospady, lodowce. A to wszystko na jednej wyspie. Islandia to jeden z najciekawszych krajów Europy, jak i świata. Jednak to nie wszystkie atrakcje, jakich możemy tam doświadczyć. Zejdźmy z utartego szlaku i połączmy zwyczajne zwiedzanie z dozą szaleństwa! W końcu Islandia to kraj czterech żywiołów. Czemu w takim razie nie doświadczyć ich na własnej skórze? Podczas tego wyjazdu wybierzemy się do wnętrza wulkanu (żywioł-ogień), polatamy na paralotni (żywioł-powietrze), popłyniemy na wycieczkę szybką łodzią RIB wokół wysp Vestmannaeyjar (żywioł-woda), czy też pojeździmy pojazdami typu buggy po czarnych połaciach Islandii (żywioł-ziemia). Oprócz tego pójdziemy na lodowiec, jak również do wnętrza lodowca! Brzmi ciekawie? I tak też będzie – przygoda na 110%.

Termin: 09-16.08.2021
Ilość osób: 5 albo 8
Noclegi: domki/hotele
Przejazdy: auta 4×4 (uczestnicy prowadzą auta)

Przeloty:

09.08.2021 Katowcie – Reykjavik/Keflavik 17:20-19:35
16.08.2021 Reykjavik/Keflavik – Katowice 20:20-02:20
Linie lotnicze – Wizzair

certyfikat

Atrakcje na trasie:

Inside the volcano – wycieczka do wnętrza wygasłego wulkanu Þríhnúkagígur. Jedyna na świecie szansa, żeby zobaczyć prawdziwą komorę magmową. Zjazd w głąb ziemi obejmuje 198 metrów i trwa około sześciu minut. W komorze wulkanu Þríhnúkagígur bez problemu zmieściła by się Statua Wolności czy kościół Hallgrímskirkja w Reykjaviku. Dno komory jest tak ogromne, że zmieściłyby się na nim trzy boiska do koszykówki.

 

 

Into the glacier – Tunel w lodowcu Langjökull – udamy się do tunelu wydrążonego drugim co do wielkości lodowcu na Islandii. Po dotarciu do Husafell zostaniemy zabrani imponującym monster truckiem z napędem 8×8 do samego lodowca Langjökull. Stamtąd specjalnie wydrążonym tunelem zejdziemy do wnętrza prawdziwego lodowca.

 

 

Jaskinia lodowa nad wulkanem Katla – wycieczka prawdziwej jaskini lodowej, uformowanej w lodowcu Mýrdalsjökull. To właśnie pod tym lodowcem znajduje się jeden z najsłynniejszych islandzkich wulkanów – Katla. Eksplorowanie jaskini to jedna z najbardziej fascynujących rzeczy na Islandii. Wkraczając w ten fantastyczny świat zobaczymy zapierające dech, ociekające wodą tunele oraz wiele odcieni błękitu, rozległe szczeliny, a także potężne rozpadliny.

jaskinia

Lot paralotnią – jedno z najbardziej niesamowitych doświadczeń. Lot paralotnią w tandemie z profesjonalnym instruktorem. Startujemy z okolic Vik. Będziemy mieli możliwość polatać nad okolicznymi górami, zobaczyć słynną czarną plażę Reynisfjara czy też Dyrholeay. Istnieje również możliwość udania się aż nad wodospad Skogafoss. Bardzo dużo zależy od pogody 🙂

paralotnia

Buggy tour – udamy się na godzinną przejażdżkę samochodami typu buggy, po islandzkich bezdrożach, w okolicy wodospadu Seljalandsfoss. Samochody są 2-osobowe, tak więc można jechać w dwie osoby, albo pojedynczo. Aby prowadzić pojazd, należy mieć ze sobą ważne prawo jazdy.

buggy

Wycieczka szybką łodzią RIB wokół archipelagu Vestmannaeyjar – 2 godzinna wycieczka szybką łodzią RIB wokół archipelagu Vestmannaeyjar. Podczas wycieczki zobaczymy m.in. sześć morskich jaskiń, jak również mniejsze wysepki takie jak Álsey, Suðurey.

rib

Spacer po lodowcu – kolejna niesamowita przygoda. Spacer po czapie lodowca Solheimajokull. Zostaniemy wyposażeni w rakich, kask i czekan i udamy się w 2-3 godzinny spacer w głąb lodowca.

Atrakcje naturalne

Haifoss – drugi co do wysokości (122-metrowy), wodospad Islandii. Jego prawie pionowy próg położony jest w pobliżu Wulkanu Hekla, na rzece Fossá.
Gullfoss – Złoty Wodospad. Jeden z najbardziej znanych islandzkich wodospadów. Składa się z dwóch kaskad, pierwsza mierzy 11 metrów, druga, położona pod kątem w stosunku do pierwszej, ma wysokość 21 metrów.
Skogafoss – wodospad w południowej części Islandii, położony na klifach dawnego wybrzeża. Po tym, jak linia brzegowa schowała się w kierunku morza (znajduje się teraz w odległości około 5 kilometrów od Skógar ), zachowały się dawne klify, równoległe do wybrzeża na setkach kilometrów.
Seljalandsfoss – wodospad znany z tego, że można przejść za taflą spadającej wody, a nawet tam przysiąść i napić się szampana. Wodospad ma 60 m i jest częścią rzeki Seljalands, która ma swój początek w lodowcu Eyjafjallajökull.

wodospady

Sólheimajökull – spektakularny jęzor lodowcowy, który spływa z czwartego największego lodowca Islandii – Myrdasjökull. Sólheimajökull charakteryzuje się wysokimi grzbietami lodu, które są poprzecinane głębokimi rozpadlinami.
Reynisfjara – przepiękna czarna plaża, położona w pobliżu miejscowości Vik i Myrdal. Została uznana za jedną z 10 najpiękniejeszych plaż świata.
Reynisdrangar – cztery ogromne, ostro zakończone skały, wynurzające się z morza. Według legendy jest to troll i ciągnięty przez niego trójmasztowy statek, które zostały przemienione w skały przez promienie wschodzącego słońca.
Dyrhólaey – najbardziej na południe wysunięty kraniec Islandii. Jest to wysoki na 120 m półwysep, którego klify zamieszkuje wiele gatunków ptaków.
Haukadalur (Geysir, Strokkur) – pole geotermalne, na terenie którego znajdują się gejzery Geysir i Strokkur, a także mniejsze źródła geotermalne – Smiður i Litli-Strokkur. Strokkur jest czynnym gejzerem, który wyrzuca słup wody na wysokości ok. 25 metrów, średnio co 5-10 minut.
Pingvellir National Park – miejsce w którym stykają się dwie płyty tektoniczne – euroazjatycka oraz północnoamerykańska. Pingvellir jest ważnym miejscem dla Islandczyków, również z innego powodu. To właśnie tutaj miało miejsce pierwsze zebranie islandzkiego parlamentu, który jest jedną z najstarszych instytucji tego typu na świecie i funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

zorza islandia

Deildartunguhver – największe źródło termalne na Islandii, w ciągu sekundy wypływa z niego około 180 l wody o temperaturze około 100 °C. Jest to również największe gorące źródło w Europie.
Hraunfossar – wodospad lawowy, który składa się z ponad stu miniaturowych wodospadzików. Ciąg kaskad i strumyków spływa po jego zboczu na długości ponad 700 metrów do rzeki Hvítá. Jest to jeden z najbardziej malowniczych wodospadów na Islandii.
Barnafoss – wodospad położony w sąsiedztwie Hraunfossar. Jego nazwa oznacza „wodospad dzieci” i związana jest z historią dwóch dzieci, które w wigilijną noc utonęły w jego wodach.


Cena przy 5 osobach: 14900 zł/os
Cena przy 8 osobach: 12900 zł/os

Cena obejmuje:
– wypożyczenie aut 4×4
– 7 noclegów pod dachem – domki, apartamenty, hostele
– bilety w dwie strony na prom do/z Vestmannaeyjar
– wycieczkę Inside the volcano
– wycieczkę do tunelu lodowego w lodowcu Langjökull
– lot na paralotni
– wycieczkę do jaskini lodowej nad wulkanem Katla
– godzinną przejażdżkę pojazdami typu buggy (dopłata do prowadzenia samochodu solo 400 zł/os)
– 2 godzinną wycieczkę szybką łodzią RIB na Vestmannaeyjar
– udział w trekkingu po lodowcu Solheimajokull
– bilety wstępu do Blue Lagoon
– paliwo na całym wyjeździe
– opłaty za wszystkie parkingi
– ubezpieczenie KL i NNW
– przygotowanie i logistykę wyjazdu

Cena nie obejmuje:
– biletów lotniczych
– wyżywienia
– wszystkich dodatkowych kosztów wynikłych z czynników niezależnych od organizatora

Istnieje możliwość zrezygnowania z pojedynczych wycieczek, wtedy całkowity koszt wyjazdu zostanie obniżonych o koszt danej wycieczki.

Zaliczka 1000 zł, płatna w ciągu 3 dni od zapisu
Zaliczka jest bezzwrotna w przypadku rezygnacji z wyjazdu przez uczestnika. Natomiast w przypadku, gdy wyprawa nie dojdzie do skutku (np. nie zebrała się grupa), zaliczka zostanie zwrócona na konto uczestnika.

Dopłata na 3 tygodnie przed wyjazdem.

Zgłoszenie na wyjazd można wysłać albo na maila kontakt@projekt-przygoda.pl albo za pomocą poniższego formularza:

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Nie jesteśmy biurem podróży, tylko pasjonatami, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i kontaktom, mają możliwość zorganizowania wyjazdów w atrakcyjne miejsca, poza utartym szlakiem.