Mail: kontakt@projekt-przygoda.pl  

TENERYFA 23.02-02.03.2019

zorza islandiaTENERYFA

 

Strona Główna

 

 

Teneryfa kojarzy ci się z plażingiem, smażingiem i niemieckimi emerytami? My pokażemy ci zupełnie inne oblicze Teneryfy! Wjedziemy na najwyższy wulkan na wyspie, a jednocześnie najwyższy szczyt Hiszpanii. Przejdziemy się bajecznym wąwozem i odkryjemy tajemnicze korytarze najdłuższej w Europie jaskini wulkanicznej. Wykąpiemy się w basenach lawowych i przepłyniemy łódką po oceanie. Napijemy się piwa w klimatycznych knajpach ukrytych w wąskich uliczkach kolorowych miasteczek. I spokojnie … relaks na wulkanicznej plaży też jest w planie 🙂 Zatem zapraszamy na wspólną przygodę!

Termin: 23.02-02.03.2019
Ilość osób: 10
Noclegi: prywatny domek
Przejazdy: dwa auta osobowe (uczestnicy są kierowcami)

Przeloty:

23.02.2019 – Warszawa Modlin – Teneryfa 07:00 – 11:55
02.03.2019 – Teneryfa – Warszawa Modlin 12:30 – 19:05

Linie lotnicze – Ryanair

Atrakcje na trasie:

Park Narodowy Teide – utworzony w 1954 roku, zajmuje powierzchnię ok. 19 tysięcy hektarów. Teren został ukształtowany poprzez działalność wulkanu i pokrywają go różnego rodzaju (m.in bazaltowe i pumeksowe) formacje skalne. W 2007 roku ze względu na unikatowe właściwości park ten został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Pico del Teide – stratowulkan, najwyższy szczyt Hiszpanii (3718 m n.p.m.). Nazwa pochodzi z języka Guanczów i brzmiałą Echeyde, co oznaczało „piekło”. Wulkan jest nadal aktywny, ale obecnie uśpiony. Ostatnia większa erupcja miała miejsce w 1798 roku. Natomiast ostatnią aktywność zanotowano w 1909 roku.

Wąwóz Masca – jedno z najbardziej urokliwych miejsc na Teneryfie. Głęboki kanion otoczony sięgającymi 150 metrów pionowymi skałami. 4-kilometrowy trekking (w dół) dostarcza magicznych wrażeń.

Góry Anaga – wulkaniczne, porośnięte zielenią szczyty Anagi to raj dla tych bardziej aktywnych turystów. Słabo zaludniony teren i ukryte w górach to totalne przeciwieństwo turystycznej części wyspy.

Półwysep Teno – dalej na zachód Teneryfy się nie da. A na krańcu wyspy między klifowym wybrzeżem czeka kameralna plaża wulkaniczna.

Los Gigantes – to właściwie miasteczko, którego nazwa wzięła się od „klifów olbrzymów”. Pionowe ściany sięgające nawet 600 metrów wbijają się prosto w ocean. Los Gigantes położone jest w miejscu spływania lawy z jednej z ostatnich erupcji.

La Cueva del Viento (Jaskinia Wiatru) – to najdłuższy tunel wulkaniczny Europy i trzeci na świecie! A w środku na zwiedzających czeka zupełnie inny świat pełen grot, pieczar, tarasów lawowych, nacieków i innych.

teneryfa

La Orotava – to chyba najpiękniejsze miasto Teneryfy. Wąskie, klimatyczne uliczki, kolorowe place otoczone charakterystyczną, kanaryjską zabudową.

San Cristobal de la Laguna – niewielkie, kolorowe miasteczko z piękną, zabytkową zabudową. Tutejsze dawne rezydencje z pięknymi fasadami urozmaicają spacer starym miastem.

Candelaria – miasto pielgrzymkowe ze znaną bazyliką i wielkimi posągami 9 królów z czasów podbojów wyspy.

Garachico – niewielkie miasteczko o tragicznej historii związanej z wybuchem wulkanu. Dziś pozostałość tamtych czasów przyciąga turystów, którzy chcą wykąpać się w basenach lawowych.

Icos de los vinos – to tu znajduje się się najstarsze drzewo na Teneryfie – kilkusetletnia dracena znawa „drzewem smoczym”.

teneryfa

La Gomera– druga najmniejsza wyspa kanaryjska, jest jednocześnie jedną z najzieleńszych wysp. Dawniej nazywana była „Wyspą Kolumba”. Wyspa słynie ze wspaniałych gór, fascynującej przyrody i spokoju 🙂
teneryfa

Loro Park – prywatny ogród zoologiczno-botaniczny, gdzie podziwiać można delfiny, orki, lwy morskie, papugi, przejść się tunelem podwodnym zagłębiając się w świat kolorowych i egzotycznych ryb.

Cena: 1990 zł/os

Na wyjeździe poruszamy się wypożyczonymi autami. Uczestnicy mogą zostać poproszeni o prowadzenie auta.

Cena obejmuje:
– zakwaterowanie w prywatnym domku
– wypożyczenie aut osobowych
– bilet na wjazd kolejką na Teide
– przeprawę łodzią z Wąwozu Masca do Puerto Santiago
– rejs katamaranem z możliwością pływania w oceanie i oglądania delfinów oraz wielorybów w ich naturalnym środowisku
– poczęstunek w trakcie rejsu katamaranem
– ubezpieczenie KL i NNW
– przygotowanie i logistykę wyjazdu

Cena nie obejmuje:
– biletów lotniczych
– wyżywienia
– bilet wstępu do Loro Parku (ok. 40 euro)
– biletu wstępu do Jaskini Wiatru (ok. 25 euro)
– całodzienna wycieczka na La Gomerę (ok. 68 euro)
– kosztów paliwa (ok. 150 zł/os)

Zapisy na maila kontakt@projekt-przygoda.pl
Zaliczka 400 zł, płatna w ciągu 3 dni od zapisu
Dopłata na 3 tygodnie przed wyjazdem.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Nie jesteśmy biurem podróży, tylko pasjonatami, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i kontaktom, mają możliwość zorganizowania wyjazdów w atrakcyjne miejsca, poza utartym szlakiem.

Strona Główna

Inline
Inline