Mail: kontakt@projekt-przygoda.pl  

WYSPY OWCZE 14-21.05.2019

WYSPY OWCZE

 

Strona Główna

 

 

Gdzieś na Oceanie Atlantyckim, na 18 wyspach położona jest magiczna kraina nierzadko spowita mgłą. Kraina, w której dachy domów nadal pokrywa się trawą, a owiec jest więcej niż ludzi. Dzięki swoim niezwykłym walorom, Wyspy Owcze w 2007 roku zostały okrzyknięte najpiękniejszymi wyspami na świecie. I właśnie tam się wybierzemy! A oprócz niezwykłej, wciąż dzikiej przyrody, czeka na nas niezła przygoda! Przepłyniemy się szybką łodzią, będziemy podziwiać gigantyczne klify z pokłady statku, przelecimy się helikopterem, zapolujemy na maskonury. A wszystko w gronie fajnych ludzi, wśród których poczujesz się jak na wypadzie ze znajomymi!

Termin: 14-21.05.2019
Ilość osób: 9
Noclegi: dom
Przejazdy: 9 osobowy bus (uczestnicy prowadzą auta)

Przeloty:
14.05.2019 – Warszawa – Kopenhaga 06:05 – 07:25
14.05.2019 – Kopenhaga – Vagar (Wyspy Owcze) 11:00 – 12:!5
21.05.2019 – Vagar (Wyspy Owcze) – Kopenhaga 13:05 – 16:10
21.05.2019 – Kopenhaga – Warszawa 21:30 – 22:50
Linie lotnicze – SAS

Atrakcje na trasie:

Mykines – wyspa, na której znajduje się tylko jedna wioska. To właśnie tu znajduje się największa kolonia Maskonurów na całym archipelagu, dzięki czemu bardzo łatwo je tu zaobserwować.

Kalsoy – to właśnie na tej wyspie znajduje najsłynniejsza latarnia. Kallur, bo o niej mowa, zdobiła okładkę National Geographic Traveller w 2007 roku, gdy Wyspy Owcze zostały wybrane najpiękniejszymi wyspami na świecie.

Wybrzeże Vestmannabjørgini – popularne klify skalne oraz wystające z wody skały i szkiery. Wysokość klifów sięga nawet 700 m n.p.m.

Wodospad Bøsdalafossur – 45 metrowy wodospad. Jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na wyspach. A wszystko to dlatego, że jest to jeden z nielicznych wodospadów na świecie, który znajduje się pomiędzy jeziorem a oceanem.

Wodospad Mulafossur – malowniczo położony wodospad, znajdujący się w sąsiedztwie Gásadalur. Ze względu na swoje położenie (z jednej strony klify, ponad wodospadem zielone połacie, a nad wszystkim górują skaliste szczyty) jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc na wyspach.

Jezioro Sorvágsvatn – największe jezioro Wysp Owczych. Znajduje się na wyspie Vagar i ma powierzchnię 3,56 km². W sąsiedztwie tego jeziora znajduje się wspomniany wodospad Bosdalafossur.

 

wyspy owcze

Miasta, osady:
Torshavn – największe miasto Wysp Owczych i jednocześnie jedna z najmniejszych stolic na świecie. Nazwa oznacza Port Thora, nordyckiego boga burzy i piorunów. W mieście dominuje niska, drewniana zabudowa, złożona z charakterystycznych kolorowych domków.

Klaksvik – drugie co do wielkości miasto na wyspach i ich najważniejszy port turystyczno-handlowy. Jest przepięknie położone między górami. Przy dobrej pogodzie, można wybrać się na punkt widokowy, z którego roztacza się wspaniała panorama na miasto i sąsiednie wyspy.

Saksun – tutaj znajduje się jedne z najbardziej charakterystycznych widoków na Farojach. Laguna, domy pokryte trawą, w tle majestatyczne góry, z których spływa wodospad.

Gásadalur – mała osada, położona w rozległej dolinie górskiej, otoczona z trzech stron wysokimi górami. Słynie z tego, że jeszcze do niedawna była jedynym zamieszkanym miejscem na Wyspach Owczych, do którego nie można było dojechać.

Gjógv – jedna z najbardziej malowniczo położonych osad na wyspie. Znajduje się na krańcu wyspy Eysturoy. Jej nazwa (w wolnym tłumaczeniu „wąwóz”) nawiązuje do znajdujące się nieopodal rozpadliny, wypełnionej wodą morską.

Tjørnuvik – jedna z najpiękniejszych osad Wysp Owczych. Roztacza się stamtąd wspaniały widok na skały Risin og Kellingin , czyli „Wiedźma i olbrzym”. Te niesamowite iglice skalne wyrastają wprost z oceanu.

wyspy owcze

Dodatkowe atrakcje:
Lot helikopterem wzdłuż jednego z najpiękniejszych fiordów na Wyspach Owczych – podczas pobytu na Wyspach Owczych, wybierzemy się helikopterem na wyspę maskonurów – Mykines. Jest to niezwykle widowiskowa trasa. Lot odbywa się wzdłuż fiordu Sørvágsfjørður, ponad szczytami wyspy Tindholmur.

Rejs szybkim pontonem typu RIB – atrakcja, która podwyższy nam nieznacznie poziom adrenaliny. Będziemy płynąć z prędkością 80 km/h, pontonem typu RIB. Przy takiej prędkości będziemy wręcz skakać po falach oceanu. Rejs odbędzie się dookoła wyspy Hestur. Przepłyniemy wzdłuż klifów Loftið, a jak pogoda pozwoli, wpłyniemy również do dwóch niezwykłych jaskiń – Álvagjógv i Klæmintsgjógv.

Rejs wzdłuż klifów Vestmannabjørgi – wybierzemy się na rejs wzdłuż najwyższych klifów w Europie, znajdujących się na północ od miejscowości Vestmanna. To właśnie w tamtych rejonach rozgrywa się akcja powieści Remigiusza Mroza – „Enklawa”. Podczas rejsu będziemy płynąć poprzez głębokie groty, wąskie cieśniny oraz wzdłuż 700-metrowych klifów.

wyspy owcze

Cena: 3760 zł/os 3360 zł/os – jedno miejsce

Cena obejmuje:
– wypożyczenie busa
– noclegi w domku
– lot helikopterem
– rejs morski wzdłuż klifów Vestmanna
– rejs szybką łodzią wokół wyspy Helstur i do jaskiń
– wstęp na szlak na wyspie Mykines
– wszystkie przeprawy promowe (powrót z Mykines, na i z wyspy Kalsoy)

Cena nie obejmuje:
– biletów lotniczych
– wyżywienia
– kosztów paliwa, tuneli i parkingów

Zapisy na maila kontakt@projekt-przygoda.pl
Zaliczka 800 zł, płatna w ciągu 3 dni od zapisu
Dopłata na 3 tygodnie przed wyjazdem.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Nie jesteśmy biurem podróży, tylko pasjonatami, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i kontaktom, mają możliwość zorganizowania wyjazdów w atrakcyjne miejsca, poza utartym szlakiem.

Inline
Inline