Mail: kontakt@projekt-przygoda.pl  

MAGICZNA ISLANDIA

islandia projekt przygoda

Wulkany, gejzery, fiordy, wodospady, lodowce. A to wszystko na jednej wyspie. Islandia to jeden z najciekawszych krajów Europy, jak i świata. Zabytków tu nie uświadczymy, jednak jeśli ktoś kocha naturę, nie będzie zawiedziony. To ten rejon świata, gdzie gołym okiem podziwiać można procesy, które kształtują naszą planetę. Nie wspominając już o zorzy polarnej, która zaszczyca Islandczyków swoim pięknem od października do marca. Jedziemy zatem sprawdzić to na własnej skórze.


Loty z Katowic
Grupa 7 osób + pilot
Road trip (2 auta 4×4)
Domy i apartamenty
Jacuzzi pod gołym niebem
zorza projekt przygoda
Możliwa zorzy polarnej

TERMINY WYJAZDÓW:
26-30.10.2024 – 7 wolnych miejsc – 2350 zł/os + przelot


ZAPISZ SIĘ NA WYJAZD

PRZELOT GŁÓWNY:
26.10.2024 Warszawa-Reykjavik/Keflavik 21:40-00:05 (+1)
30.10.2024 Reykjavik/Keflavik-Warszawa 00:45-05:50 (+1)

Linie lotnicze – Wizzar


NOCLEGI:
jeden nocleg w hostelu, dwa noclegi w prywatnym domu


WYŻYWIENIE:
we własnym zakresie


CENA ZAWIERA
– 3 noclegi
– 1 śniadanie
– wypożyczenie 2 aut 4×4 z pełnym ubezpieczeniem
– paliwo na całą trasę (ok. 700 km)
– opłaty parkingowe
– dostęp do jacuzzi
– podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
– Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy


CENA NIE ZAWIERA
– biletów lotniczych na/z Islandię
– wyżywienia


PŁATNOŚĆ:
Zaliczka 400 zł, pozostała kwota do 30 dni przed wylotem.


INFORMACJE DODATKOWE:
Nie odpowiadamy za bilety lotnicze oraz za dodatkowe koszty poniesione nie z naszej winy (mandaty, zniszczenia auta, domku, dodatkowe opłaty itp. – odpowiada za nie po równo cała grupa).


ZASADY REZYGNACJI:
W razie rezygnacji przez Uczestnika z imprezy turystycznej, ponosi on koszty w wysokości:
– rezygnacja do 60 dni przed datą rozpoczęcia imprezy – wartość przedpłaty
– rezygnacja od 59 do 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy – 50% wartości imprezy;
– rezygnacja w terminie krótszym niż 29 dni przed datą rozpoczęcia imprezy – 100% wartości imprezy.
Warunki zwrotu biletów, zgodnie z regulaminem linii lotniczych.


UBEZPIECZENIE
Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże – pobierz
Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Rezerwacje (ubezpieczenie od rezygnacji) – pobierz
TRASA:

islandia projekt przygoda

Atrakcje na miejscu:

 • Gunnuhver
 • Strokkur
 • Krysuvikurberg
 • Seltun
 • Kleifarvatn
 • Park Narodowy Pingvellir
 • Gulfoss
 • Seljalandsfoss
 • Gljufrabui
 • Skogafoss
 • Solheimajokull
 • Dyrholeay
 • Reynisfjara
 • Reykjavik

Atrakcje na trasie:

Reykjavik – stolica i największe miasto Islandii. To właśnie tu znajduje się najsławniejszy kościół na Islandii – Hallgrímskirkja, czy też popularny deptak Laugavegur.
Gardur – klimatyczne miasteczko, położone nad zatoką Faxaflói. Słynie z dwóch malowniczych latarnii oraz lokalnego muzeum historii.
Gunnuhver – obszar geotermalny, położony na Płw. Reykjanes. Temperatury źródeł wynoszą ponad 300 ° C, co czyni je jednym z najgorętszych miejsc w południowo-zachodniej Islandii.

Skogafoss – wodospad w południowej części Islandii, położony na klifach dawnego wybrzeża. Po tym, jak linia brzegowa schowała się w kierunku morza (znajduje się teraz w odległości około 5 kilometrów od Skógar ), zachowały się dawne klify, równoległe do wybrzeża na setkach kilometrów.
Seljalandsfoss – wodospad znany z tego, że można przejść za taflą spadającej wody, a nawet tam przysiąść i napić się szampana. Wodospad ma 60 m i jest częścią rzeki Seljalands, która ma swój początek w lodowcu Eyjafjallajökull.
Gullfoss – Złoty Wodospad. Jeden z najbardziej znanych islandzkich wodospadów. Składa się z dwóch kaskad, pierwsza mierzy 11 metrów, druga, położona pod kątem w stosunku do pierwszej, ma wysokość 21 metrów.

islandia projekt przygoda

Sólheimajökull – spektakularny jęzor lodowcowy, który spływa z czwartego największego lodowca Islandii – Myrdasjökull. Sólheimajökull charakteryzuje się wysokimi grzbietami lodu, które są poprzecinane głębokimi rozpadlinami.
Reynisfjara – przepiękna czarna plaża, położona w pobliżu miejscowości Vik i Myrdal. Została uznana za jedną z 10 najpiękniejeszych plaż świata.
Reynisdrangar – cztery ogromne, ostro zakończone skały, wynurzające się z morza. Według legendy jest to troll i ciągnięty przez niego trójmasztowy statek, które zostały przemienione w skały przez promienie wschodzącego słońca.
Dyrhólaey – najbardziej na południe wysunięty kraniec Islandii. Jest to wysoki na 120 m półwysep, którego klify zamieszkuje wiele gatunków ptaków.
Haukadalur (Geysir, Strokkur) – pole geotermalne, na terenie którego znajdują się gejzery Geysir i Strokkur, a także mniejsze źródła geotermalne – Smiður i Litli-Strokkur. Strokkur jest czynnym gejzerem, który wyrzuca słup wody na wysokości ok. 25 metrów, średnio co 5-10 minut.
Pingvellir National Park – miejsce w którym stykają się dwie płyty tektoniczne – euroazjatycka oraz północnoamerykańska. Pingvellir jest ważnym miejscem dla Islandczyków, również z innego powodu. To właśnie tutaj miało miejsce pierwsze zebranie islandzkiego parlamentu, który jest jedną z najstarszych instytucji tego typu na świecie i funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

islandia projekt przygoda

ZAPISZ SIĘ NA WYJAZD