Mail: kontakt@projekt-przygoda.pl  

MAGICZNE POŁUDNIE

islandia projekt przygoda

Wulkany, gejzery, fiordy, wodospady, lodowce. A to wszystko na jednej wyspie. Islandia to jeden z najciekawszych krajów Europy, jak i świata. Zabytków tu nie uświadczymy, jednak jeśli ktoś kocha naturę, nie będzie zawiedziony. To ten rejon świata, gdzie gołym okiem podziwiać można procesy, które kształtują naszą planetę. Jedziemy zatem sprawdzić to na własnej skórze.


Loty z Katowic
Grupa 7 osób + pilot
Road trip (2 auta 4×4)
Domy i apartamenty
Jacuzzi pod gołym niebem
Niesamowita przyroda

TERMINY WYJAZDÓW:
17-20.05.2024 – 7 wolnych miejsc – 2390 zł/os + przelot


ZAPISZ SIĘ NA WYJAZD

PRZELOT GŁÓWNY:
17.05.2024 Katowice-Reykjavik/Keflavik 16:05-18:25
20.05.2024 Reykjavik/Keflavik-Katowice 19:05-01:10 (+1)

Linie lotnicze – Wizzair


NOCLEGI:
jeden nocleg w hostelu ze śniadaniem, dwa noclegi w prywatnych domach


WYŻYWIENIE:
jedno śniadanie, reszta we własnym zakresie


CENA ZAWIERA
– 3 noclegi
– 1 śniadanie
– wypożyczenie 2 aut 4×4 z pełnym ubezpieczeniem
– paliwo na całą trasę (ok. 1000 km)
– opłaty parkingowe
– dostęp do jacuzzi
– podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
– Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy


CENA NIE ZAWIERA
– biletów lotniczych na/z Islandię
– wyżywienia (oprócz 1 śniadania)


PŁATNOŚĆ:
Zaliczka 600 zł, pozostała kwota do 30 dni przed wylotem.


INFORMACJE DODATKOWE:
Nie odpowiadamy za bilety lotnicze oraz za dodatkowe koszty poniesione nie z naszej winy (mandaty, zniszczenia auta, domku, dodatkowe opłaty itp. – odpowiada za nie po równo cała grupa).


ZASADY REZYGNACJI:
W razie rezygnacji przez Uczestnika z imprezy turystycznej, ponosi on koszty w wysokości:
– rezygnacja do 60 dni przed datą rozpoczęcia imprezy – wartość przedpłaty
– rezygnacja od 59 do 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy – 50% wartości imprezy;
– rezygnacja w terminie krótszym niż 29 dni przed datą rozpoczęcia imprezy – 100% wartości imprezy.
Warunki zwrotu biletów, zgodnie z regulaminem linii lotniczych.


UBEZPIECZENIE
Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże – pobierz
Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Rezerwacje (ubezpieczenie od rezygnacji) – pobierz
TRASA:

islandia projekt przygoda

Atrakcje na miejscu:

 • Gunnuhver
 • Strokkur
 • Krysuvikurberg
 • Seltun
 • Kleifarvatn
 • Park Narodowy Pingvellir
 • Gulfoss
 • Seljalandsfoss
 • Gljufrabui
 • Skogafoss
 • Solheimajokull
 • Dyrholeay
 • Reynisfjara
 • Reykjavik
 • Jokulsarlon
 • Diamond Beach
 • Fjaðrárgljúfur
 • Vestmannaeyjar

Atrakcje na trasie:


Seljalandsfoss – wodospad znany z tego, że można przejść za taflą spadającej wody, a nawet tam przysiąść i napić się szampana. Wodospad ma 60 m i jest częścią rzeki Seljalands, która ma swój początek w lodowcu Eyjafjallajökull.

Skogafoss – wodospad w południowej części Islandii, położony na klifach dawnego wybrzeża. Po tym, jak linia brzegowa schowała się w kierunku morza (znajduje się teraz w odległości około 5 kilometrów od Skógar ), zachowały się dawne klify, równoległe do wybrzeża na setkach kilometrów.

Gljúfrabúi – wodospad znajdujący się w wąskim kanionie, który przypomina wielką jaskinię. Gljúfrabúi jest częścią rzeki Gljúfurá. Jego wysokość to 40 metrów. Spadająca wodą rozgałęzia się w locie na dwa strumienie. Przed samym wodospadem stoi olbrzymi głaz, który nazywany jest francuskim nosem (isl. Franskanef).

Kvernufoss – jeden z bardziej wyjątkowych wodospadów, schowany w kanionie. Podobnie jak w Seljalandfsoss, można wejść za taflę spadającej wody.

Gullfoss – Złoty Wodospad. Jeden z najbardziej znanych islandzkich wodospadów. Składa się z dwóch kaskad, pierwsza mierzy 11 metrów, druga, położona pod kątem w stosunku do pierwszej, ma wysokość 21 metrów.


Sólheimajökull – spektakularny jęzor lodowcowy, który spływa z czwartego największego lodowca Islandii – Myrdasjökull. Sólheimajökull charakteryzuje się wysokimi grzbietami lodu, które są poprzecinane głębokimi rozpadlinami.

Reynisfjara – czarna plaża, uznana za jedną z 10 najpiękniejszych plaż świata. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że to m.in. na tej plaży były kręcone sceny do filmu „Noe” z Russellem Crowe w roli głównej.

Dyrhólaey – najbardziej na południe wysunięty kraniec Islandii. Jest to wysoki na 120 m półwysep, którego klify zamieszkuje wiele gatunków ptaków.


Pingvellir National Park – miejsce w którym stykają się dwie płyty tektoniczne – euroazjatycka oraz północnoamerykańska. Pingvellir jest ważnym miejscem dla Islandczyków, również z innego powodu. To właśnie tutaj miało miejsce pierwsze zebranie islandzkiego parlamentu, który jest jedną z najstarszych instytucji tego typu na świecie i funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

Haukadalur (Geysir, Strokkur) – pole geotermalne, na terenie którego znajdują się gejzery Geysir i Strokkur, a także mniejsze źródła geotermalne – Smiður i Litli-Strokkur. Strokkur jest czynnym gejzerem, który wyrzuca słup wody na wysokości ok. 25 metrów, średnio co 5-10 minut.


Kanion Fjaðrárgljúfur – głęboki na blisko 100 metrów, a jego długość to około 2 kilometry. Przez środek kanionu przepływa mająca źródło w górze Geirlandshraun rzeka Fjaðrá. Fjaðrá jest jednym z dopływów 115 kilometrowej rzeki Skaftá.

Hjorleifshofdi Cave – to jaskinia, położona we wzgórzu Hjorleifshofdi, której wejście przypomina postać z Gwiezdnych Wojen – Yodę.


Jökulsárlón – Lodowa Laguna, jezioro w południowej Islandii. Powstaje z wody z topniejącego lodowca Vatnajökull. Jedno z najpiękniejszych, o ile nie najpiękniejsze miejsce na Islandii. W sąsiedztwie znajduje się diamentowa plaża.

Fjallsarlon – laguna lodowa, położona 10 minut drogi od Jokulsarlon.

Diamentowa Plaża (Diamond Beach)  – czarna, wulkaniczna plaża, położona 500 metrów od Jokulsarlon, po drugiej stronie ulicy. Słynie z porozrzucanych odłamków lodu, pochodzących z pobliskiej laguny.ZAPISZ SIĘ NA WYJAZD