Mail: kontakt@projekt-przygoda.pl  

SENJA – LOFOTY

lofoty projekt przyoda

Lofoty są jednym z najbardziej znanych i najpiękniejszych regionów Norwegii. Surowe, skaliste szczyty, zielone doliny, białe plaże, a do tego charakterystyczne czerwone domki rybackie – wszystko to tworzy istnie rajski krajobraz. Nie ma co się dziwić, że Lofoty, były niejednokrotnie uznawane za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Ale to nie wszystko, bo oprócz Lofotów, zobaczymy też jeszcze jedną wyspę, która uchodzi za równie piękną i często określana jest mianem „Norwegii w pigułce”. Mowa tu o Senji, która znajduje się pomiędzy Tromso, a Lofotami właśnie. Często pomijana, co jest wielkim błędem. Podobnie jak Lofoty słynie z pięknym krajobrazów i strzelistych szczytów, 'wyrastających” prosto z morza. Oba miejsca są też istną mekką dla osób lubiących aktywnie spędzać czas – trekkingi, kajaki czy typowy road trip – i wszystkiego tego zasmakujemy na naszym wyjeździe! Szykujcie się na bardzo aktywny wypad i wspaniałą przygodę.


Loty z Gdańska
7 osób + pilot
Noclegi w domach, pensjonatach
Road Trip
Trekkingi
Górskie krajobrazy

TERMINY WYJAZDÓW:
29.06-06.07.2024 – 5 wolnych miejsc – 4520 zł/os + przelot

ZAPISZ SIĘ NA WYJAZD

PRZELOT GŁÓWNY:
29.06.2024 Gdańsk-Tromso 18:15-21:05
06.07.2024 Tromso-Gdańsk 21:40-00:20
Linie lotnicze – Wizzair

NOCLEGI:
rozłożone na trasie – pensjonat oraz prywatne domki

WYŻYWIENIE:
we własnym zakresie

CENA ZAWIERA
– 7 noclegów
– wypożyczenie busa z pełnym ubezpieczeniem
– paliwo i parkingi
– pilot i kierowca w jednym, na cały wyjazd
– prom Reine-Vindstad-Reine
– prom Brensholmen-Botnhamn
– prom Gryllefjord-Andenes
– podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
– Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

CENA NIE ZAWIERA
– biletów lotniczych do/z Tromso
– wyżywienia
– wycieczka Rib Sea Eagle Safari (ok. 400 zł/os)
– 2 godzinna wycieczka na kajaki w Reine (ok. 450 zł/os)
– ewentualnych biletów wstępu do lokalnych atrakcji

PŁATNOŚĆ:
Zaliczka 1000 zł, pozostała kwota do 30 dni przed wylotem.

INFORMACJE DODATKOWE:
Nie odpowiadamy za bilety lotnicze oraz za dodatkowe koszty poniesione nie z naszej winy (mandaty, zniszczenia auta, domku, dodatkowe opłaty itp. – odpowiada za nie po równo cała grupa).

ZASADY REZYGNACJI:
W razie rezygnacji przez Uczestnika z imprezy turystycznej, ponosi on koszty w wysokości:
– rezygnacja do 60 dni przed datą rozpoczęcia imprezy – wartość przedpłaty
– rezygnacja od 59 do 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy – 50% wartości imprezy;
– rezygnacja w terminie krótszym niż 29 dni przed datą rozpoczęcia imprezy – 100% wartości imprezy.
Warunki zwrotu biletów, zgodnie z regulaminem linii lotniczych.


UBEZPIECZENIE
Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże – pobierz
Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Rezerwacje (ubezpieczenie od rezygnacji) – pobierz
TRASA:

lofoty projekt przygoda

Atrakcje na miejscu:

 • Tromso
 • Husoy
 • Fjordgard
 • Ersfjord
 • Tungeneset
 • Bergsbotn
 • Gryllefjord
 • Henningsvaer
 • Hamnøy
 • Sakrisøy
 • Reine
 • Å
 • Fredvang
 • Hesten
 • Tjeldbergtind
 • Svolvaer
 • Kvalvika
 • Ryten
 • Reinebringen
 • Bunes Beach
 • Eggum
 • Unstad
 • Kabelvåg
 • RIB Sea Eagle Safari Trollfjorden
 • Kajaki Reine

Bergsbotn
Bergsbotn, to 44 metrowa platforma widokowa, z której rozpościera się przepiękny widok na fiord Bergsfjorden oraz miejscowść Bergsbotn. Miejsce to często określane jest jako to, w którym niebo spotyka sie z morzem.


Tungeneset
Obok Bergsbotn, najsłynniejszy punkt widokowy na Senji. I nie ma co się dziwić, bo rozpościera się z niego niesamowity widok na skaliste szczyty. Do tego zrobiono specjalną drewnianą kładkę z… modrzewia syberyjskiego!


Gryllefjord
Miasteczko położone na końcu (albo początku) trasy widokowej po Senji. Jest ono schowane pomiędzy górami, z dala od jakiejkolwiek cywilizacji. To właśnie stąd odpływa prom do Andenes na wyspie Andøyę, skąd ruszymy już bezpośrednio na Lofoty. Podczas 1,5 godzinnego rejsu, będzie możliwość zobaczenia wielorybów.


Husøy
Maleńka wyspa położona na środku fiordu. Jeszcze kilkanaście lat temu, dostać się na nią, można było jedynie łódką. Dziś połączona jest z sąsiednią wyspą, groblą. Wyspa słynie z rybołówstwa. W czasie sztormów wieją tu podobno tak silne wiatry, że mieszkańcy zabezpieczają swoje domy w specjalny sposób (starsze domy są nawet obwiązywane kablami).


Hesten i Segla
Segla to góra symbol wyspy Senja. Najpiękniejszy (i ten najsłynniejszy) widok na Segle, jest z sąsiedniego szczytu – Hesten. I to właśnie tam się wybierzemy. Szlak na Hesten ma ok. 4 km drogi i zajmie około 2,5 godziny. Dzieli się on na dwie części – płaską (wąska i zabezpieczona łańcuchem) i stromą (dostępną dla każdego). Aby zobaczyć słynny widok na Seglę, nie trzeba wchodzić na sam szczyt – owy kadr można uchwycić tuż przed ostatnim etapem wędrówki.


Henningsvær
Niewielka miejscowość, położna na początku Lofotów, nazywana „Wenecją Północy”. Wszystko to za sprawą położenia na kilku wysepkach, połączonych mostami i pomostami. Jeszcze w latach 60-tych można było dostać się tam jedynie łodzią. Obecnie prowadzi tam kręta droga i kilka mostów.


Reine
Jedno z najbardziej znanych miasteczek na Lofotach. Jeśli widzieliście charakterystyczne zdjęcia z czerwonymi domami na palach, w otoczeniu przepięknych gór, to na 99% zostało ono zrobione właśnie w Reine. Małe urokliwe miasteczko, położone na wyspach Moskenesøya. Stąd można udać na Reinebringen, skąd rozpościera się niesamowity widok na Reine, a także na Reinefjorden, Kjerkfjorden, Sakrisøy i Hamnøy.


Å i Lofoten
Typowa wioska rybacka, o bardzo charakterystycznej nazwie – Å (często używa się nazwy Å i Lofoten, czyli Å na Lofotach, w celu odróżnienia od innej miejscowości o tej samej nazwie np. na wyspie Senja). Litera Å jest ostatnią literą w norweskim alfabecie, co idealnie komponuje się z tą miejscowością, gdyż jest ona ostatnim miejscem na Lofotach, do którego prowadzi droga.


Szczyty górski
Tjeldbergtind, Røren, Reinebringen, Ryten, Djevelporten – to tylko nieliczne szczyty, które znajdują się na Lofotach i na które postaramy się wejść (dużo będzie zależeć od pogody). Lofoty słyną z przepięknych gór, z których rozpościerają się niesamowite widoki na sąsiednie góry, fiordy i plaży.


Plaże
Obok przepięknych gór, Lofoty słyną również z pięknych plaż. Kvalvika, Bunes, Unstad czy Eggum, to kilka z nich, które będziemy mieli okazję zobaczyć. Dodatkowo plaża Bunes ukryta jest pomiędzy szczytami, a żeby w ogóle się na nią dostać, należy najpierw przepłynąć promem z Reine do Vindstad, a następnie pokonać ok. 3 km pieszo. Widoki jednak zapierają dech w piersi, zarówno po drodze, jak i na plaży. Dla odważnych możliwość kąpieli (albo morsowania) 🙂


Rib Sea Eagle Safari
Wycieczka szybką łodzią Rib po fiordzie Trollfjorden. Podczas wycieczki będziemy mogli obserwować Bieliki (a ang. Sea Eagles), gdyż fiord ten charakteryzuje się jedną z największych populacji Bielików w całej Europie. Oprócz tego będziemy mogli podziwiać przepiękne widoki z tysiącmetrowymi górami zanurzającymi się bezpośrednio w morzu.


Wycieczka Kajakami z Reine
Niesamowita wycieczka po norweskich fiordach. Przed wypłynięciem przewodnik zapozna nas z podstawowymi technikami pływania kajakiem, a także otrzymamy niezbędny sprzęt ochronny. Następnie razem z nim wypłyniemy z Reine i z kajaka będziemy podziwiać wysokie góry wznoszące się z morza, czy też charakterystyczne czerwone domki na palach. Wycieczka będzie trwała ok. 2-3 godzin. Wycieczka jest odpowiednia dla każdego, niezależnie czy już pływał kajakiem, czy też będzie to jego debiut.ZAPISZ SIĘ NA WYJAZD