Mail: kontakt@projekt-przygoda.pl  

SZKOCJA

Szkocja Projekt Przygoda

Zielone wzgórza, tajemnicze zamki, piękne wyspy, niezwykła natura, sceneria wielokrotnie wykorzystywana w filmach. Podczas wyprawy do Szkocji odwiedzimy najbardziej znane zamki, piękne wodospady, potężne klify i najpiękniejsze plaże. Nie zabraknie też przystanku w destylarni whisky, gdzie zaznajomimy się z procesem powstawania whisky, po czym odbędzie się jej degustacja.


Loty z Wrocławia
7 osób + pilot
Noclegi w pensjonatach, hostelach, domkach
Road Trip (8 os. bus)
Krótkie wędrówki po górach
W cenie wycieczki i bilety wstępów

TERMINY WYJAZDÓW:
27.04-04.05.2024 – brak miejsc – cena 5380 zł/os + przelot

ZAPISZ SIĘ NA WYJAZD

PRZELOT GŁÓWNY:
27.04.2024 Wrocław-Glasgow 07:30-09:05
04.05.2024 Glasgow-Wrocław 09:30-13:00

Linie lotnicze – Ryanair

NOCLEGI:
rozłożone na trasie – pensjonat, hotele/hostele, prywatne domki

WYŻYWIENIE:
we własnym zakresie

CENA ZAWIERA
– 7 noclegów
– wypożyczenie busa z pełnym ubezpieczeniem
– pilot i kierowca w jednym, na cały wyjazd
– paliwo (trasa ok. 1700 km)
– opłaty parkingowe
– bilety wstępu do zamku Dunrobin
– bilety wstępu do zamku Stirling
– bilety wstępu do zamku Urquhart
– wycieczkę do destylarni whisky połączoną z degustacją
– wycieczkę promem po jeziorze Loch Ness
– podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
– Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

CENA NIE ZAWIERA
– biletów lotniczych do/z Szkocji (ok. 900 zł/os)
– wyżywienia
– ewentualnych biletów wstępu do atrakcji nie wymienionych powyżej

PŁATNOŚĆ:
Zaliczka 1200 zł, pozostała kwota do 30 dni przed wylotem.

INFORMACJE DODATKOWE:
Nie odpowiadamy za bilety lotnicze oraz za dodatkowe koszty poniesione nie z naszej winy (mandaty, zniszczenia auta, domku, dodatkowe opłaty itp. – odpowiada za nie po równo cała grupa).

ZASADY REZYGNACJI:
W razie rezygnacji przez Uczestnika z imprezy turystycznej, ponosi on koszty w wysokości:
– rezygnacja do 60 dni przed datą rozpoczęcia imprezy – wartość przedpłaty
– rezygnacja od 59 do 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy – 50% wartości imprezy;
– rezygnacja w terminie krótszym niż 29 dni przed datą rozpoczęcia imprezy – 100% wartości imprezy.
Warunki zwrotu biletów, zgodnie z regulaminem linii lotniczych.


UBEZPIECZENIE
Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże – pobierz
Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Rezerwacje (ubezpieczenie od rezygnacji) – pobierz
TRASA:

szkocja projekt przygoda

Atrakcje na miejscu:

 • Fort William
 • Wiadukt Glenfinnan
 • Zamek Eilean Donan
 • Steall Waterfall
 • Neist Point Lighthouse
 • The Old Man of Storr
 • Portree
 • Corrieshalloch Gorge
 • Ardvreck Castle
 • Old Man of Stoer
 • Achmelvich Bay
 • Kylesku Bridge
 • Balnakeil Beach
 • Smoo Cave
 • Zamek Dunrobin
 • Zamek Stirling
 • Zamek Urquhart
 • Jezioro Loch Ness
 • wizyta w destylarni whisky

Zamek Stirling
Zamek Stirling jest drugim najważniejszym zamkiem w Szkocji (zaraz po zamku w Edynburgu). To właśnie tutaj pisała się historia niepodległej Szkocji. Zamek ten znajduje się w strategicznym miejscu, na granicy dwóch krain Lowlands and Highlands, przy rzece Forth. Przez co też w czasie walk o niepodległość, wiele razy przechodził w posiadanie Anglików i Szkotów. „Posiadając Stirling, kontrolujesz Szkocję” (ang. Hold Stirling and you control Scotland) – tak brzmiało motto z tamtych czasów, które jednoznacznie ukazuje znaczenie Zamku Stirling.


Zamek Dunrobin
Zamek znajduje się nad brzegiem Morza Północnego. Został on zbudowany na podobieństwo francuskich zamków znad Loary, przez co znacząco wyróżnia się na tle innych szkockich zamków. W sąsiedztwie zamku znajduje się przepiękny ogród, w którym odbywają się pokazy drapieżnych ptaków w locie (od kwietnia do września). W trakcie tych pokazów specjalista zamkowy pokazuje różne metody polowań z udziałem sokołów i jastrzębi.


Zamek Urquhart
Zamek Urquhart to ruiny zamku, które otoczone są z trzech stron wodami jeziora Loch Ness. Zamek powstał w XIII wieku. Był on wielokrotnie niszczony i odbudowywany, aż finalnie został opuszczony i zdewastowany w XVIII wieku. Do tego czasu był bardzo ważnym punktem strategicznym w walkach o niepodległość Szkocji. Legenda głosi, że to właśnie z wieży Zamku Urquhart zauważono pierwszy raz potwora z Loch Ness.


Zamek Eilean Donan
Jeden z najczęściej fotografowanych zamków w Szkocji. Wszystko to, ze względu na jego niesamowite położenie. Znajduje się on na wyspie, na jeziorze Loch Duich, w bajkowym regionie Highlands. Nietuzinkowe położenie, sprawiło, że zamek często służył za plener filmowy. Kręcono tu takie filmy jak np. Nieśmiertelny czy też Jamesa Bonda – Świat to za mało. Obecnie znajduje się w nim muzeum.


Isle of Skye
Wyspa Skye jest drugą co do wielkości wyspą Szkocji i czwartą na całych Wyspach Brytyjskich. Niewątpliwie jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Szkocji. Mówi się, że to Szkocja w pigułce, gdyż możemy na niej zobaczyć wszystko to co w Szkocji najlepsze. Jednymi z najbardziej znanych miejsc jest niesamowita formacja skalna – The Old Man of Storr, górskie rejony Quiraing czy też słynna latarnia morska na Neist Point.


The Old Man of Stoer
Druga ze słynnych formacji skalnych w Szkocji – nie mylić z Old Man of Storr na Wyspie Skye. Old Man of Stoer to iglica skalna, wystająca bezpośrednio z morza. Żeby ją zobaczyć trzeba pokonać ok. 4 km szlak i dojść nad urwisko skalne, skąd rozpościera się na nią przepiękny widok.


Jezioro Loch Ness
Loch Ness to największe jezioro w Szkocji, słynne przede wszystkim z powodu legendy o potworze, które je zamieszkuje. Jezioro ma 40 km długości i nawet 300 metrów głębokości. To właśnie w tych najgłębszych miejscach ma się skrywać Nessie (jak potocznie mówią mieszkańcy o potworze z Loch Ness), którą miejscowi mieli pierwszy raz zobaczyć, już kilkanaście wieków temu. Ale wszystko nabrało rozpędu w 1933 roku, kiedy to lokalny fotograf amator zrobił zdjęcie, które rzekomo przedstawia Nessie… A reszta to już legenda 😉


Wiadukt Glenfinnan
Słynny wiadukt kolejowy, znany głównie z filmów o przygodach Harry’ego Pottera. Powstał on w latach 1897-1901 i był przedłużeniem linii kolejowej West Highland Way.


Wizyta w destylarni whisky
Obowiązkowa wycieczka dla każdego konesera whisky, ale także dla każdej osoby, która choć trochę interesuje się alkoholami. Podczas wycieczki będzie można zobaczyć jak krok po kroku powstaje whisky, ile czasu trwa każdy z etapów produkcji, czym się różni Single Malt od Blended Whisky itp. Na sam koniec wycieczki będziemy można zdegustować kilka rodzajów whisky i samemu poczuć różnicę w smaku.


Rejs po Jeziorze Loch Ness
Wybierzemy się na dwugodzinny na rejs po jeziorze Loch Ness, podczas której będziemy wypatrywać Nessie, czyli słynnego potwora. Zapoznamy się również z wieloma ciekawymi faktami i legendami dotyczącymi jeziora, jak i potwora. W trakcie rejsu czeka nas przystanek na zwiedzanie Zamku Urquhart. Jako dZAPISZ SIĘ NA WYJAZD