Mail: kontakt@projekt-przygoda.pl  

WYSPY OWCZE

Wyspy Owcze Projekt Przygoda

Gdzieś na Oceanie Atlantyckim, na 18 wyspach położona jest magiczna kraina nierzadko spowita mgłą. Kraina, w której dachy domów nadal pokrywa się trawą, a owiec jest więcej niż ludzi. Dzięki swoim niezwykłym walorom, Wyspy Owcze w 2007 roku zostały okrzyknięte najpiękniejszymi wyspami na świecie. I właśnie tam się wybierzemy! A oprócz niezwykłej, wciąż dzikiej przyrody, czeka na nas niezła przygoda! Przepłyniemy się szybką łodzią, będziemy podziwiać gigantyczne klify z pokłady statku, przelecimy się helikopterem, zapolujemy na maskonury. A wszystko w gronie fajnych ludzi, wśród których poczujesz się jak na wypadzie ze znajomymi!


Główny lot z Kopenhagi
Grupa 7 osób + pilot
Dom na cały pobyt
hlikopter
Lot helikopterem
W cenie wycieczki na miejscu
Trekkingi

TERMINY WYJAZDÓW:
29.05-05.06.2024 – brak miejsc

ZAPISZ SIĘ NA WYJAZD

PRZELOT GŁÓWNY:
29.05.2024 Katowice-Kopenhaga 20:40-22:10
30.05.2024 Kopenhaga-Vagar 11:20-12:35
05.06.2024 Vagar-Kopenhaga 13:25-16:30
05.06.2024 Kopenhaga-Katowice 22:45-00:10

Linie lotnicze:
– loty na/z Wyspy Owcze – SAS
– loty do/z Kopenhagi – Wizzair

NOCLEGI:
– Kopenhaga – hostel/hotel
– Wyspy Owcze – dom

WYŻYWIENIE:
we własnym zakresie

CENA ZAWIERA
– 6 noclegów w domu na Wyspach Owczych (30.05-05.06)
– 1 nocleg w Kopenhadze
– pociąg z lotniska i na lotnisko w Kopenhadze
– wypożyczenie busa z pełnym ubezpieczeniem na Wyspach Owczych
– pilot i kierowca w jednym, na cały wyjazd
– opłaty za przejazdy tunelami na Wyspach Owczych
– paliwo
– lot helikopterem
– rejs morski wzdłuż klifów Vestmanna
– rejs szybką łodzią RIB
– wycieczka po wyspie Mykines (obecnie nie można na własną rękę jej zwiedzać)
– bilety na przeprawę promem z Vagar na Mykines i z powrotem
– bilety wstępu na latarnię Kallur
– bilety wstępu na szlak przy jeziorze Sørvágsvatn
– bilety wstępu do miasteczka Saksun
– bilety na przeprawę promem na/z wyspy Kalsoy
– podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
– Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

CENA NIE ZAWIERA
– biletów lotniczych na/z Wyspy Owcze
– wyżywienia

PŁATNOŚĆ:
Zaliczka 1200 zł, pozostała kwota do 30 dni przed wylotem.

INFORMACJE DODATKOWE:
Nie odpowiadamy za bilety lotnicze oraz za dodatkowe koszty poniesione nie z naszej winy (mandaty, zniszczenia auta, domku, dodatkowe opłaty itp. – odpowiada za nie po równo cała grupa).

ZASADY REZYGNACJI:
W razie rezygnacji przez Uczestnika z imprezy turystycznej, ponosi on koszty w wysokości:
– rezygnacja do 60 dni przed datą rozpoczęcia imprezy – wartość przedpłaty
– rezygnacja od 59 do 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy – 50% wartości imprezy;
– rezygnacja w terminie krótszym niż 29 dni przed datą rozpoczęcia imprezy – 100% wartości imprezy.
Warunki zwrotu biletów, zgodnie z regulaminem linii lotniczych.


UBEZPIECZENIE
Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże – pobierz
Ogólne Warunki Ubezpieczenie Bezpieczne Rezerwacja (ubezpieczenie od rezygnacji) – pobierz
TRASA:

wyspy owcze projekt przgoda

Atrakcje na miejscu:

 • Mykines
 • Kalsoy i latarnia Kallur
 • Vestmannabjørgini
 • Wodospad Bøsdalafossur
 • Wodospad Mulafossur
 • Jezioro Sorvágsvatn
 • Torshavn
 • Klaksvik
 • Saksun
 • Tjørnuvik
 • Gásadalur
 • Gjógv
 • Enniberg
 • Slaettaratindur
 • Kirkjubøur
 • Viðareiði
 • lot helikopterem
 • rejs szybką łodzią RIB
 • rejs promem wzdłuż klifów Vestmanny

Mykines – wyspa, na której znajduje się tylko jedna wioska. To właśnie tu znajduje się największa kolonia Maskonurów na całym archipelagu, dzięki czemu bardzo łatwo je tu zaobserwować.

Kalsoy – to właśnie na tej wyspie znajduje najsłynniejsza latarnia. Kallur, bo o niej mowa, zdobiła okładkę National Geographic Traveller w 2007 roku, gdy Wyspy Owcze zostały wybrane najpiękniejszymi wyspami na świecie.

Wybrzeże Vestmannabjørgini – popularne klify skalne oraz wystające z wody skały i szkiery. Wysokość klifów sięga nawet 700 m n.p.m.

Wodospad Bøsdalafossur – 45 metrowy wodospad. Jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na wyspach. A wszystko to dlatego, że jest to jeden z nielicznych wodospadów na świecie, który znajduje się pomiędzy jeziorem a oceanem.

Wodospad Mulafossur – malowniczo położony wodospad, znajdujący się w sąsiedztwie Gásadalur. Ze względu na swoje położenie (z jednej strony klify, ponad wodospadem zielone połacie, a nad wszystkim górują skaliste szczyty) jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc na wyspach.

Jezioro Sorvágsvatn – największe jezioro Wysp Owczych. Znajduje się na wyspie Vagar i ma powierzchnię 3,56 km². W sąsiedztwie tego jeziora znajduje się wspomniany wodospad Bosdalafossur.

Miasta, osady:
Torshavn – największe miasto Wysp Owczych i jednocześnie jedna z najmniejszych stolic na świecie. Nazwa oznacza Port Thora, nordyckiego boga burzy i piorunów. W mieście dominuje niska, drewniana zabudowa, złożona z charakterystycznych kolorowych domków.

Klaksvik – drugie co do wielkości miasto na wyspach i ich najważniejszy port turystyczno-handlowy. Jest przepięknie położone między górami. Przy dobrej pogodzie, można wybrać się na punkt widokowy, z którego roztacza się wspaniała panorama na miasto i sąsiednie wyspy.

Saksun – tutaj znajduje się jedne z najbardziej charakterystycznych widoków na Farojach. Laguna, domy pokryte trawą, w tle majestatyczne góry, z których spływa wodospad.

Gásadalur – mała osada, położona w rozległej dolinie górskiej, otoczona z trzech stron wysokimi górami. Słynie z tego, że jeszcze do niedawna była jedynym zamieszkanym miejscem na Wyspach Owczych, do którego nie można było dojechać.

Gjógv – jedna z najbardziej malowniczo położonych osad na wyspie. Znajduje się na krańcu wyspy Eysturoy. Jej nazwa (w wolnym tłumaczeniu „wąwóz”) nawiązuje do znajdujące się nieopodal rozpadliny, wypełnionej wodą morską.

Tjørnuvik – jedna z najpiękniejszych osad Wysp Owczych. Roztacza się stamtąd wspaniały widok na skały Risin og Kellingin , czyli „Wiedźma i olbrzym”. Te niesamowite iglice skalne wyrastają wprost z oceanu.

wyspy owcze projekt przygoda

Dodatkowe atrakcje:
Lot helikopterem wzdłuż jednego z najpiękniejszych fiordów na Wyspach Owczych – podczas pobytu na Wyspach Owczych, odbędziemy lot helikopterem, jedną z widokowych tras.

Rejs szybkim pontonem typu RIB – atrakcja, która podwyższy nam nieznacznie poziom adrenaliny. Będziemy płynąć z prędkością 80 km/h, pontonem typu RIB. Przy takiej prędkości będziemy wręcz skakać po falach oceanu. Podczas wycieczki będziesz mógł podziwiać zapierające dech w piersiach wybrzeże i klify aż do Enniberg.

Rejs wzdłuż klifów Vestmannabjørgi – wybierzemy się na rejs wzdłuż najwyższych klifów w Europie, znajdujących się na północ od miejscowości Vestmanna. To właśnie w tamtych rejonach rozgrywa się akcja powieści Remigiusza Mroza – „Enklawa”. Podczas rejsu będziemy płynąć poprzez głębokie groty, wąskie cieśniny oraz wzdłuż 700-metrowych klifów.

wyspy owcze projekt przygoda.

Ważne – Mykines
Transport na i z wyspy Mykines, jest w dużej mierze uzależniony od pogody. W przypadku niesprzyjającej pogody (silne wiatry, duże zamglenie, duże opady) powrót z wyspy może być utrudniony. W związku z tym może pojawić się opcja przymusowego noclegu na Mykines, bądź powrotu wezwanym na zamówienie, helikopterem.

________________________________________________________________________________________________________________

NASZ NOCLEG:
Na Wyspach Owczych, na cały pobyt mamy wynajęty cały dom. Dom składa się z 4 sypialni 2-osobowych, części wypoczynkowej, 2 łazienek z prysznicem i suszarką do włosów oraz w pełni wyposażonej kuchni.


ZAPISZ SIĘ NA WYJAZD